Tysiące ryb zginęło w opuszczonym stawie w Rosji

Kategorie: 

Źródło: Rosyjskie Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Środowiska

W rosyjskim regionie Saratów, zarejestrowano niepokojące zjawisko. Lokalni mieszkańcy, zgłosili tam masowy pomór tysięcy ryb. Lokalne władze podjęły się śledztwa w tej sprawie i zaproponowano już jedną hipotezę.

Jak twierdzi rzecznik saratowskiego Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska:

"Według wstępnych danych śmierć ryb była spowodowana "zamarzaniem". Ryby udusiły się z powodu braku tlenu pod lodem."

Podczas gdy takie wyjaśnienie zostało podane miejscowym mediom, wciąż ustalane są szczegóły całego zajścia. Miejscowe władze utrzymują ,że zjawisko nie zostało spowodowane przez żaden czynnik chemiczny. Mieszkańcy okolicznych wiosek, co roku cierpią z powodu niedoborów wody, a więc odcięcie od kolejnego zbiornika, mogłoby okazać się tragiczne w skutkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

W Kazachstanie był kiedyś

W Kazachstanie był kiedyś przypadek zapadania ludzi - w domach - w rodzaj śpiączki (co było później powodem masowych wysiedleń ludności) . I jak się okazało przyczyną były podziemne wyziewy z naruszonych warstw geologicznych spowodowanych obecnością kopalń wydobywających uran . Polegało to na tym , że te beztlenowe (!) opary przeciskały się przez glebę (i spękane pod nią skały) przez co wypierały tlen z mieszkań i ludzie zapadali w śpiączkę - tak jak stali. Być może tutaj było podobnie ..

Skomentuj