Tysiące nowych wirusów przeniesie się ze zwierząt na ludzi z powodu globalnej zmiany klimatu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według nowego badania ludzkość musi przygotować się na to, że w nadchodzących dziesięcioleciach tysiące nowych wirusów i chorób przeniosą się ze zwierząt na ludzi. Naukowcy nazywają zmiany klimatyczne głównym winowajcą tego procesu. Rozpocznie się w Azji Południowo-Wschodniej, jednym z kilku hotspotów ryzyka.

 

Badanie Uniwersytetu Georgetown zatytułowane „Zmiana klimatu zwiększa ryzyko przenoszenia wirusa międzygatunkowego”, opublikowane dzisiaj w czasopiśmie Nature, przewiduje, że do 2070 r. pojawi się co najmniej 15 000 nowych przypadków przenoszenia wirusa międzygatunkowego. Stanie się tak, jeśli globalna temperatura wzrośnie o 2 stopnie Celsjusza.

 

Ocieplający klimat tej wielkości doprowadzi do masowego przemieszczenia dzikich zwierząt, które próbują przystosować się do zmieniających się warunków środowiskowych. Jednocześnie badanie wyjaśnia, że ​​takie scenariusze prawdopodobnie już mają miejsce. Wiele zwierząt przenosi swoje pasożyty i patogeny na nowe terytoria, co może wywołać reakcję łańcuchową wirusów i chorób. Naukowcy twierdzą, że podczas migracji zwierząt gatunki często spotykają się po raz pierwszy, stwarzając wyjątkowe możliwości przenoszenia wirusów.

 

Autorzy badania przewidują, że w ciągu najbliższych 50 lat coraz więcej nowych chorób zakaźnych będzie przenoszonych ze zwierząt na ludzi, zwłaszcza w Afryce i Azji. Symulacje komputerowe zidentyfikowały potencjalne hotspoty do przyszłego udostępniania wirusów. Przewiduje się, że migracja dzikiej przyrody spowodowana zmianą klimatu spowoduje co najmniej 15 000 transmisji wirusów między gatunkami do 2070 roku.

Naukowcy twierdzą, że gęste miasta w tropikalnej Azji i Afryce są potencjalnymi hotspotami rozprzestrzeniania się wirusów w przyszłości. W badaniu odnotowano obszary o wysokiej gęstości zaludnienia w niektórych częściach Azji i Afryki, a także rozległe regiony tropikalne, w których znane są najczęstsze rozprzestrzeniania się chorób odzwierzęcych. Badanie mówi, że nietoperze będą prawdopodobnie kluczowym nosicielem i przekaźnikiem wirusa w przyszłości.

 

Ze względu na ich wyjątkową zdolność do rozprzestrzeniania się, nietoperze stanowią większość nowych wymian wirusowych i prawdopodobnie przenoszą wirusy na ścieżkach ewolucyjnych, które ułatwią ich pojawienie się u ludzi w przyszłości.Odkryto, że ta ekologiczna przemiana może być trwała, a utrzymywanie ocieplenia poniżej 2 stopni Celsjusza przez sto lat nie zmniejszy przyszłego dzielenia się wirusami.

 

Badanie wzywa do wzmożonego nadzoru i monitorowania ruchów różnych zwierząt w celu zarządzania tym ryzykiem.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Wystarczyły 2,5 miesiąca a

Wystarczyły 2,5 miesiąca a wszyscy zaczynają z wojowniczych , nadmuchanych jak balony psów robić się grzeczniutkimi ratlerkami , który ładnie patrzy i merda ogonkiem aby dostać coś za to , że jest posłuszny i wykonał polecenie - przynieś wruble a dostaniesz gazobatonika . No ku..wa , toż to przecież szok ! przecież nie może tak być ? no jak to , tylke groźnego ujadania a teraz piszczenie o litość !  to jak w klasyku - sankcje , no i w pizdu wylądowłay i cały misterny plan też w pizu !.  Krzywomordego , kurdupla i całą tą patuwładzę chyba szlag trafia bo Viktorek z Madziarów robi dla cełej eurochołoty robotę aby czasem nie było zimno zimą i było na czym jeździć i oby Władkowi kasiora z eurochołoty się zgadzała bo inaczej sprzeda to w azji. Jeszcze eurochołota pilnuje aby ta kasa na odbudowę nie wpłynełą do Polski bo i tak ją oddadzą nasze patUwałdze temu ku Chwale kokainy a ta kasiora przyda się na przelew za droższy gaz i ropę. Bo mozna byłoby tak zrobić , że nam przeleją - My kupimy od nich gaz ( od gebesów zanczy się ) - a oni kupią gaz od ruskich ale pewne jest , że jak przeleją to już z eurochołotowa wypłynie na ukrochołotę i kółko sie nie zamknie i ta kasa trafi tam gdzie nie trzeba wg. eurochołoty - bo ma trafić do Władka z miłym skomleniem i merdającym ogonkiem. A jak Władek powie , że do budy , to każdzy grzecznie pobiegnie do swojej i bedzie czekał na dalsze komendy od Władka.

To jest straszne - wystarczyły 2,5 miesiąca a sytuacja tej bogatej zachodniej butnej bandy nagle uświadomiła im jak są biedni i bezradni , słabi i głupi gdyż chcieli już po raz trzeci ruszyć , rozbić i przejąć rosje aby mieć wszystko za friko i chełpić sie ukradzionym bogactem jak do tej pory a TU ku..wa ZONK ! Niedźwiedź rozpierdala ule z zachodnią cywilizacją , która ma początek od pierwszej rzymskiej rzeszy i przez 1000 lat poprzez kradzież i ludobójstwo poszerzała swoje zwyrodniałe wpływy podbijając kolejne kraje aby je okraść i zniszczyć. Katoland z Wtykanu to była II rzymska rzesza , potem III dwie granice dalej na wschód a teraz IV rzesza o jeszcze dwie granice dalej na wschód.

A jak obejść sankcje to Władek dał do zrozumienia wszystkim jak nakładał zakaz eksportu od ruskich listą surowców objętych tym zakazem do konkretnych krajów nieprzyjaznych z wyjątkiem , jednym  małym - nie obowiązuje on autonomi Czeczeni. Tak więc Czeczenii moga nabyć co chcą od swojej federacji , w ramach której są i sprzedać każdemu krajowi nieprzyjaznemu rosji za grubszą kasę w złocie . Ku.wa proste jak konstrukcja cepa jak zjednać sobie kraje muzułmańskie bo wszystko kręci sie wokół kasiory , tej twardej w złocie. A muzułmanie to trzecia , pod względem liczebności wspólnota po buddystach i hinduistach a pierwsza religia na świecie. A muzułmański świat gazem i ropą stoi a niewielu z nich "kocha" za dolary usmanów i świat zachodni.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Endymion

Na YT ostatnimi czasy

Na YT ostatnimi czasy wyświetliła mi się reklama niemiecka z polskimi napisami, gdzie przedsiębiorcy niemieccy skomlą jak ich przedsiębiorstwa są uzależnione od rosyjskiego gazu i jakie straty dla gospodarki oraz ilu ludzi straci pracę gdy nie będą mieli ruskiego gazu. Bardzo logicznie wytłumaczone. Niemcy nie mają wyboru, bez ruskiego gazu padnie im gospodarka. Co by nie mówić złego o PiS, to jednak dywersyfikacja dostaw gazu w Polsce jest lepiej rozbudowana niż niemiecka.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika wwwc

To prawda,dywersyfikacja

To prawda,dywersyfikacja dostaw gazu rozpoczęta  bodaj 12 lat temu do był dalekowzroczny projekt i dzisiaj widać to jak na dłoni. Co do niemeickiego przemysłu to rzeczyzwiście będzie im ciężko w przeciwieństwie do nas bo w PL przeysł występuje raczej śladowo. Roczne zużycie gazu przez Niemcy jest na poziomie 86 mld m3 a w Polsce 21. Likwidacja przemysłu w PL też była działaniem dalekowzrocznym.

Portret użytkownika Q

Ale pamiętaj kto to zrobił

Ale pamiętaj kto to zrobił (likwidację przemysłu) Tusk i jego platforma . Za rządu PO-PSL , planowano też oddać "Orlen" całkowicie pod kontrolę rosjan .. i gdyby tak się stało to dziś nawet paliwa byśmy nie mieli ! Cała tragedia "kapitalizowania" polskiej gospodarki zaczęła się od Balcerowicza (którego koszty społeczne wogóle nie obchodziły) a skończyła na Platformie i Tusku - "naszym" narodowym zdrajcy ! To Jego powinno się postawić przed sądem , odebrać majątek i obywatelstwo i niech sobie szuka kąta do spania w europie i jego kumple też . Afera za aferą (jak Amber Golg) i służalczość wobec Niemiec - to była jego polityka.

Portret użytkownika spokoluz

Tak , mamy lepiej rozbudowaną

Tak , mamy lepiej rozbudowaną dywersyfikację dostaw gazu niż Niemcy.

Niemcom gazu z Rosji nie zabraknie , nie po to budowali nord strem razem z innymi krajami z zachodu i nie po to teraz obchodzą unijne sankcje na ruskie surowce i instruuja innych jak to robić ( opócz Polski ). Problemem dla usmanów i brytów jest forma rozliczeń na ruble. Gdyby tylko na ruble to nie byłoby problemu ale wygląda to tak :

1. założenie dwóch kont w rosji - w swojej walucie i przeliczeniowe na ruble.

2. kupujesz u ruskich złoto za swoją walutę po obecnym kursie tej waluty i kursie złota w rosji.

3. złoto jest przeliczane na ruble po kursie w rosji.

4. za tą kwotę otrzymaną po przeliczeniu ze złota na ruble rozliczasz należność za zakup surowców.

Teraz u ruska możesz kupić tylko za złoto i rusek kupuje za złoto ( przeliczeniowo na wrubla ) i to jest solą w oku usmanii , byrtków i całej tej bandy , która sztucznie regulowała wartość walut aby okradać inne kraje.

Ruskie zrobily to po to aby nikt ich juz więcej nie okradał na sztucznym kreowaniu wartości nabywczej danej waluty.  Kadaffi z Libii też to zrobił i Saddam hussajn również chciał to zrobić to wiadomo co z nim zrobiły zbiry . Inną sprawa jest to , że teraz sprzedają ruscy bez pośrednika bo klient musi przyjść do nich sam i jaką cenę otrzyma i za co zależy od powodzenia rozmów handlowych. Wymiana barterowa tez jest przeliczana na złoto.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A teraz coś zupełnie nowego:

A teraz coś zupełnie nowego:

"Polska następna w kolejce do denazyfikacji" . Słowa przedstawiciela Dumy Rosyjskiej.

https://t.me/Thomas_Anderson_Author/3313

Na Wiejskiej pewnie wzrosła sprzedarz pampersów dla dorosłych. Wcześniej Ruscy wspomnieli coś o współudziale Polski w Biolabach na Ukrainie i badaniach nad bronią biologiczną.

Tak, że ci, którzy cykali, że przyjdzie Putin i spuści wpierdol komu trzeba mogą zacząć spierdalać. *biggrin**biggrin*

Portret użytkownika Q

Jak ludzie kolonizowali nowe

Jak ludzie kolonizowali nowe lądy - nie mając pojęcia o istnieniu bakterii czy wirusów a mimo to przetrwali to i tym razem nic nam się nie stanie. Tamci nie mieli też leków a my mamy nowoczesną medycynę ... co nam może zagrozić ? 

Jedyne co nam grozi to panika durniów od epidemii , pandemii i szczepionek które same są groźniejsze w skutkach niż bakcyl przed którym miały chronić.

Portret użytkownika Mojeimię44

Dosłownie wszystko wygląda ak

Dosłownie wszystko wygląda ak za czasów Noego. Ludzie starają się nie interesować tym co się dzieje zajmując się swoimi sprawami a prawda jest tak okrutna, że aż niewyobrażalna. Mianowicie. Ten świat naprawdę zaczyna się pogrążać w coraz większym chaosie i niby ten chaos jest "kontrolowany" ale w każdej chwili może to się zmienić. Wystarczy, że wśród globalistycznych elit dojdzie do podziałów i przestaną oni przyjmować wytyczne guru Klausa Schwaba czy Bill Gatesa. To jest możliwe z dnia na dzień a wtedy kontrolowany scenariusz stanie się niekontrolowanym spektaklem. Być może już do tego doszło tylko my malutcy tego nie wiemy. W każdym bądź razie radzę zapiąć wam pasy bo przejażdżka przez krainę 666 Klausa Schwaba będzie ostrym zderzeniem z rzeczywistością i bez zabespieczenia może to się skończyć katastrofą. 

Było już wielu fanatyków na tym świecie co zmieniali swoje państwa i zawsze kończyło się to głodem i milionami ofiar. Klaus Schwab i Bill Gates są o wiele bardziej niebezpieczni gdyż utopijnymi wizjami chcą zmienić nie państwa a cały świat. 

Zauważcie, że oni mówią piękne słowa o wyrównaniu różnic społecznych i lepszym sprawiedliwszym świecie. To mówią już od kilku lat i twierdzą, że będą do tego dążyć różnymi agendami. Więc dążą a wszyscy zaczynamy widzieć skutki. Rosnące nierówności społeczne, bieda, drożyzna, wojny, niedobory żywności.

Klaus Schwab ma w kieszeni polityków zarówno z lewej jak i z prawej strony koryta. Dla przykładu. Do grupy młodych liderów klausa Schwaba należy premier Morawiecki ale również i prezydent Warszawy Trzaskowski. Możecie to sobie sprawdzić. To nie tylko dzieje się w Polsce a na całym świecie. Mafia Klausa Schwaba (tak można nazwać organizację WEF) rozrosła się i ma swoje macki wszędzie niczym ośmiornica. To wszystko jest podobno legalne i dla naszego dobra a moim zdaniem jest kryminalistyczna organizacja robiąca zamach na nasze prawa obywatelskie i wolność. Warto obejrzeć.

https://youtu.be/eeEENWzxOkw

Jeśli tematu Klausa Schwaba i jego marionetek nie będziemy poruszać to okaże się, że nie ma winnych załamania światowej koniunktury a przecież winni są i powinniśmy wszyscy o nich wiedzieć. 

Nie dajmy się ogłupić. To, że wydarzenia dzieją się globalnie tak jak chcą tego globaliści nie znaczy, że musi się to dziać i w Polsce.  Wystarczy, że będziemy z tym walczyć a wygramy. 

 

Portret użytkownika inzynier magister

debile z loży ordo ab chao

debile z loży ordo ab chao chcą zniszczyć Polskęi chrześcijaństwo ! Musimy się modlić do Chrystusa o ratunek !

Czernyszenko zdradził, że jeszcze w ub. roku planowano projekty pilotażowe dotyczące protokołów prawnych AI i IoT odnośnie samochodów autonomicznych, dronów, medycyny i przetwarzania danych. – Rosja od kilku lat aktywnie wdraża technologie AI. Dziś takich rozwiązań jest ponad 800, a niektóre z nich są już widoczne na rynkach międzynarodowych. Ogólnie współpraca z Forum będzie prowadzona w różnych obszarach, takich jak polityka danych, inteligentne miasta, wsparcie eksportu i promocja rosyjskich technologii IT na rynkach zagranicznych – mówił rosyjski polityk.

Szef ANO, Jewgienij Kownir chwalił osiągnięcia rosyjskiej gospodarki cyfrowej i wyjaśnił, że zadaniem centrum będzie wdrożenie wypróbowanych w Rosji rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, Internetu rzeczy do globalnej sieci, by kształtować globalny postęp Czwartej Rewolucji Przemysłowej.

W 2018 r. podczas spotkania z Putinem, Schwab zauważył, że Światowe Forum Ekonomiczne i Rosja od wielu lat utrzymują wysoki poziom współpracy, a Putin to ważny i rozsądny decydent.

Ciekawe, jak w kontekście wypowiedzi antysemickich, z którymi przecież walczy Światowe Forum Ekonomiczne, będzie układała się dalsza współpraca organizacji założonej przez Schwaba z Władimirem Putinem. Tym bardziej, że młody rosyjski prawnik, Ambasador oenzetowskich celów zrównoważonego rozwoju w Rosji Maksim Burianov, członek Global Shapers Community Światowego Forum Ekonomicznego i uczestnik projektu Davos Lab Global Shapers, lider „Global Digital Human Rights for the 4IR” oraz dyrektor Globalnego Forum Prawa promowany jest jako ekspert światowy w dziedzinie „globalnych cyfrowych praw człowieka”. Jego zadaniem jest ustanowienie „prawa globalnego”, które stworzy „ramy globalnego zarządzania” poprzez cyfryzację wszystkiego (govtech, civtech i legaltech), decentralizację stanowienia prawa (szeroki udział interesariuszy, różnych podmiotów, nie tylko państw).

„Prawo globalne” ma dać „globalne ramy zrównoważonego rozwoju” dot. sześciu kluczowych segmentów: prawa, zarządzania, edukacji, środowiska, relacji społecznych i ekonomii. Zarządzaniem nimi zajmowałyby się nowe instytucje wykorzystujące technologie Czwartej Rewolucji Przemysłowej (IoT, smart cities itp.). Globalny system edukacji miałby wykształcić pokolenie internacjonalistów oddanych realizacji Agendy 2030. Za naruszenie „prawa globalnego” groziłyby surowe konsekwencje. Rewizji uległyby prawa człowieka, systemy podatkowe, gospodarcze, zdrowotne itd. Rok 2022 ma być „rokiem działania” i „zapoczątkować erę lepszego zarządzania”.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I tralala i srutututu, a

I tralala i srutututu, a tymczasem borem lasem....:

Klaun Szwab planuje w całości przejąć Świat już w dniach 22-26 maja w trakcie ICH Wielkiego Resetu. Klaun, bo w całości "ufundował" WHO i UN:

https://fromthetrenchesworldreport.com/the-un-has-confirmed-the-great-reset/302388

https://www.youtube.com/watch?v=3rs5oxfypHg

https://www.youtube.com/watch?v=TpQ9fTbK9q0 --tu 9min 30 sek mowa, że to Lucyferianie są za WHO.

A w ogóle to:

WHO planuje przejąć zwierzchnictwo nad wszystkimi narodami 26 maja 2022 r.

  • W dniach 22-26 maja 2022 Światowa Organizacja Zdrowia spotyka się z ONZ w Davos w Szwajcarii. Tam WHO planowała ogłosić jednostronny światowy kryzys zdrowia na podstawie osobistej opinii o możliwych zagrożeniach dla zdrowia.
  • Deklaracja w ramach Agendy 2022, sekcja 16.2 pozwoli WHO przejąć pełną kontrolę nad wszystkimi narodami świata, w tym USA, które następnie stracą swoją suwerenność, bez możliwości sprzeciwienia się temu środkowi.
  • Ta decyzja została rzekomo uchwalona, ​​podpisana, opieczętowana i wydana przez każdego kongresmana i senatora USA. Chociaż Kongres nie był wtedy nawet na sesji, a CIA podobno sfałszowała ich podpisy. Biden już przekazał WHO suwerenność USA.
  • 16 stycznia 2021 WHO oficjalnie ogłosiło, że Lucyfer jest Bogiem tego Świata.  https://www.youtube.com/watch?v=TpQ9fTbK9q0
  • Wprowadzenie Tedrosa jako światowego dyktatora zdrowia: Zdradziecki zestaw poprawek Bidena wyprzedaje suwerenność ludzkości. „Jeśli ustawa Bidena przejdzie, WHO może ogłosić stan zagrożenia zdrowia w kraju bez konsultacji z tym krajem… a jeśli kraj się sprzeciwi, może iść dalej i, w ciągu 24 do 48 godzin, rozpocząć mobilizację wszystkich zasobów ONZ przeciwko kraj." https://www.redvoicemedia.com/2022/05/ushering-in-tedros-jako-dyktator-zdrowia-świata-bidens-zdradziecki-zestaw-poprawek-sprzedaje-po-suwerenności- o-ludzki-wideo/
  • WHO, Suwerenność Narodów i Kodeks Norymberski: Szanowni Państwo, chciałbym wyrazić moje odrzucenie tego, co robisz w WHO, że nikt Cię nie wybrał. Za ich plecami bierzesz suwerenność narodów i suwerenność ciał ich obywateli. Te informacje, które mają taki wpływ na wszystkich – dosłownie tworząc jeden światowy rząd, który kontroluje każdy aspekt naszego życia. Nie masz do tego prawa: ogłaszaj pandemie zgodnie z własnym planem i zmuszaj ludzi do poddawania się quasi, eksperymentalnym zabiegom medycznym, które są całkowicie sprzeczne z Kodeksem Norymberskim. Wszyscy popełniacie zbrodnie przeciwko ludzkości i zostaniecie postawieni przed sądem. Dzieje się masowe przebudzenie ludzkości, a ty staniesz przed sprawiedliwością. Pozdrawiam, Shoshi Herscu Autor https://massawakening.org/
  • Traktat pandemiczny WHO i wojna z ludzkością – dr Peter Chambers i Todd Callender z Marią Zeee: https://www.redvoicemedia.com/2022/05/who-pandemic-treaty-the-war-on-humanity-dr- peter-komory-todd-callender-z-maria-zeee/

Stąd:  https://operationdisclosureofficial.com/2022/05/14/restored-republic-via-a-gcr-as-of-may-14-2022/

Można lekceważyć, śmiać się, podważać, ale coś się chyba beznaplety rozochociły za bardzo z tym przejmowaniem kontroli nad całą ludzkością z powodu bredni o plandemii. Wątki im się już mixują, kowid, plandemia, ukkrosyf, denazyfikacja z drugiej strony. Oj sie bedzie działo tu za chwilę chyba nam szczęśliwie. 

*biggrin**biggrin**biggrin*

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Nie odpisuję sobie, tylko

Nie odpisuję sobie, tylko dodam wątek wyjaśniający pojęcie "denazyfikacji".

Naziści, to nie kto inny tylko Narodowi Syjoniści. National Zionism. NaZi.

Zatem tajemniczy Naziści, to nie kto inny tylko wściekłe parchy narodowe. Zasłużeni we wprowadzaniu dogmatów Mędrców Syjonu i planu Alberta Pike z 1871 roku (Akt Anglii też). Ogólnie parchy.

I ostatnio Vlad zapowiedział, że następna w kolejce do denazyfikacji (odparszenia) jest Polska. Czekam wręcz z niecierpliwością, żeby zobaczyć spierdalających z wyciem mycaków w "watahach"...*biggrin**biggrin*

Strony

Skomentuj