Tysiące nowych wirusów przeniesie się ze zwierząt na ludzi z powodu globalnej zmiany klimatu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według nowego badania ludzkość musi przygotować się na to, że w nadchodzących dziesięcioleciach tysiące nowych wirusów i chorób przeniosą się ze zwierząt na ludzi. Naukowcy nazywają zmiany klimatyczne głównym winowajcą tego procesu. Rozpocznie się w Azji Południowo-Wschodniej, jednym z kilku hotspotów ryzyka.

 

Badanie Uniwersytetu Georgetown zatytułowane „Zmiana klimatu zwiększa ryzyko przenoszenia wirusa międzygatunkowego”, opublikowane dzisiaj w czasopiśmie Nature, przewiduje, że do 2070 r. pojawi się co najmniej 15 000 nowych przypadków przenoszenia wirusa międzygatunkowego. Stanie się tak, jeśli globalna temperatura wzrośnie o 2 stopnie Celsjusza.

 

Ocieplający klimat tej wielkości doprowadzi do masowego przemieszczenia dzikich zwierząt, które próbują przystosować się do zmieniających się warunków środowiskowych. Jednocześnie badanie wyjaśnia, że ​​takie scenariusze prawdopodobnie już mają miejsce. Wiele zwierząt przenosi swoje pasożyty i patogeny na nowe terytoria, co może wywołać reakcję łańcuchową wirusów i chorób. Naukowcy twierdzą, że podczas migracji zwierząt gatunki często spotykają się po raz pierwszy, stwarzając wyjątkowe możliwości przenoszenia wirusów.

 

Autorzy badania przewidują, że w ciągu najbliższych 50 lat coraz więcej nowych chorób zakaźnych będzie przenoszonych ze zwierząt na ludzi, zwłaszcza w Afryce i Azji. Symulacje komputerowe zidentyfikowały potencjalne hotspoty do przyszłego udostępniania wirusów. Przewiduje się, że migracja dzikiej przyrody spowodowana zmianą klimatu spowoduje co najmniej 15 000 transmisji wirusów między gatunkami do 2070 roku.

Naukowcy twierdzą, że gęste miasta w tropikalnej Azji i Afryce są potencjalnymi hotspotami rozprzestrzeniania się wirusów w przyszłości. W badaniu odnotowano obszary o wysokiej gęstości zaludnienia w niektórych częściach Azji i Afryki, a także rozległe regiony tropikalne, w których znane są najczęstsze rozprzestrzeniania się chorób odzwierzęcych. Badanie mówi, że nietoperze będą prawdopodobnie kluczowym nosicielem i przekaźnikiem wirusa w przyszłości.

 

Ze względu na ich wyjątkową zdolność do rozprzestrzeniania się, nietoperze stanowią większość nowych wymian wirusowych i prawdopodobnie przenoszą wirusy na ścieżkach ewolucyjnych, które ułatwią ich pojawienie się u ludzi w przyszłości.Odkryto, że ta ekologiczna przemiana może być trwała, a utrzymywanie ocieplenia poniżej 2 stopni Celsjusza przez sto lat nie zmniejszy przyszłego dzielenia się wirusami.

 

Badanie wzywa do wzmożonego nadzoru i monitorowania ruchów różnych zwierząt w celu zarządzania tym ryzykiem.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Wystarczyły 2,5 miesiąca a

Wystarczyły 2,5 miesiąca a wszyscy zaczynają z wojowniczych , nadmuchanych jak balony psów robić się grzeczniutkimi ratlerkami , który ładnie patrzy i merda ogonkiem aby dostać coś za to , że jest posłuszny i wykonał polecenie - przynieś wruble a dostaniesz gazobatonika . No ku..wa , toż to przecież szok ! przecież nie może tak być ? no jak to , tylke groźnego ujadania a teraz piszczenie o litość !  to jak w klasyku - sankcje , no i w pizdu wylądowłay i cały misterny plan też w pizu !.  Krzywomordego , kurdupla i całą tą patuwładzę chyba szlag trafia bo Viktorek z Madziarów robi dla cełej eurochołoty robotę aby czasem nie było zimno zimą i było na czym jeździć i oby Władkowi kasiora z eurochołoty się zgadzała bo inaczej sprzeda to w azji. Jeszcze eurochołota pilnuje aby ta kasa na odbudowę nie wpłynełą do Polski bo i tak ją oddadzą nasze patUwałdze temu ku Chwale kokainy a ta kasiora przyda się na przelew za droższy gaz i ropę. Bo mozna byłoby tak zrobić , że nam przeleją - My kupimy od nich gaz ( od gebesów zanczy się ) - a oni kupią gaz od ruskich ale pewne jest , że jak przeleją to już z eurochołotowa wypłynie na ukrochołotę i kółko sie nie zamknie i ta kasa trafi tam gdzie nie trzeba wg. eurochołoty - bo ma trafić do Władka z miłym skomleniem i merdającym ogonkiem. A jak Władek powie , że do budy , to każdzy grzecznie pobiegnie do swojej i bedzie czekał na dalsze komendy od Władka.

To jest straszne - wystarczyły 2,5 miesiąca a sytuacja tej bogatej zachodniej butnej bandy nagle uświadomiła im jak są biedni i bezradni , słabi i głupi gdyż chcieli już po raz trzeci ruszyć , rozbić i przejąć rosje aby mieć wszystko za friko i chełpić sie ukradzionym bogactem jak do tej pory a TU ku..wa ZONK ! Niedźwiedź rozpierdala ule z zachodnią cywilizacją , która ma początek od pierwszej rzymskiej rzeszy i przez 1000 lat poprzez kradzież i ludobójstwo poszerzała swoje zwyrodniałe wpływy podbijając kolejne kraje aby je okraść i zniszczyć. Katoland z Wtykanu to była II rzymska rzesza , potem III dwie granice dalej na wschód a teraz IV rzesza o jeszcze dwie granice dalej na wschód.

A jak obejść sankcje to Władek dał do zrozumienia wszystkim jak nakładał zakaz eksportu od ruskich listą surowców objętych tym zakazem do konkretnych krajów nieprzyjaznych z wyjątkiem , jednym  małym - nie obowiązuje on autonomi Czeczeni. Tak więc Czeczenii moga nabyć co chcą od swojej federacji , w ramach której są i sprzedać każdemu krajowi nieprzyjaznemu rosji za grubszą kasę w złocie . Ku.wa proste jak konstrukcja cepa jak zjednać sobie kraje muzułmańskie bo wszystko kręci sie wokół kasiory , tej twardej w złocie. A muzułmanie to trzecia , pod względem liczebności wspólnota po buddystach i hinduistach a pierwsza religia na świecie. A muzułmański świat gazem i ropą stoi a niewielu z nich "kocha" za dolary usmanów i świat zachodni.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

Na YT ostatnimi czasy

Na YT ostatnimi czasy wyświetliła mi się reklama niemiecka z polskimi napisami, gdzie przedsiębiorcy niemieccy skomlą jak ich przedsiębiorstwa są uzależnione od rosyjskiego gazu i jakie straty dla gospodarki oraz ilu ludzi straci pracę gdy nie będą mieli ruskiego gazu. Bardzo logicznie wytłumaczone. Niemcy nie mają wyboru, bez ruskiego gazu padnie im gospodarka. Co by nie mówić złego o PiS, to jednak dywersyfikacja dostaw gazu w Polsce jest lepiej rozbudowana niż niemiecka.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika wwwc

To prawda,dywersyfikacja

To prawda,dywersyfikacja dostaw gazu rozpoczęta  bodaj 12 lat temu do był dalekowzroczny projekt i dzisiaj widać to jak na dłoni. Co do niemeickiego przemysłu to rzeczyzwiście będzie im ciężko w przeciwieństwie do nas bo w PL przeysł występuje raczej śladowo. Roczne zużycie gazu przez Niemcy jest na poziomie 86 mld m3 a w Polsce 21. Likwidacja przemysłu w PL też była działaniem dalekowzrocznym.

Portret użytkownika Q

Ale pamiętaj kto to zrobił

Ale pamiętaj kto to zrobił (likwidację przemysłu) Tusk i jego platforma . Za rządu PO-PSL , planowano też oddać "Orlen" całkowicie pod kontrolę rosjan .. i gdyby tak się stało to dziś nawet paliwa byśmy nie mieli ! Cała tragedia "kapitalizowania" polskiej gospodarki zaczęła się od Balcerowicza (którego koszty społeczne wogóle nie obchodziły) a skończyła na Platformie i Tusku - "naszym" narodowym zdrajcy ! To Jego powinno się postawić przed sądem , odebrać majątek i obywatelstwo i niech sobie szuka kąta do spania w europie i jego kumple też . Afera za aferą (jak Amber Golg) i służalczość wobec Niemiec - to była jego polityka.

Portret użytkownika spokoluz

Tak , mamy lepiej rozbudowaną

Tak , mamy lepiej rozbudowaną dywersyfikację dostaw gazu niż Niemcy.

Niemcom gazu z Rosji nie zabraknie , nie po to budowali nord strem razem z innymi krajami z zachodu i nie po to teraz obchodzą unijne sankcje na ruskie surowce i instruuja innych jak to robić ( opócz Polski ). Problemem dla usmanów i brytów jest forma rozliczeń na ruble. Gdyby tylko na ruble to nie byłoby problemu ale wygląda to tak :

1. założenie dwóch kont w rosji - w swojej walucie i przeliczeniowe na ruble.

2. kupujesz u ruskich złoto za swoją walutę po obecnym kursie tej waluty i kursie złota w rosji.

3. złoto jest przeliczane na ruble po kursie w rosji.

4. za tą kwotę otrzymaną po przeliczeniu ze złota na ruble rozliczasz należność za zakup surowców.

Teraz u ruska możesz kupić tylko za złoto i rusek kupuje za złoto ( przeliczeniowo na wrubla ) i to jest solą w oku usmanii , byrtków i całej tej bandy , która sztucznie regulowała wartość walut aby okradać inne kraje.

Ruskie zrobily to po to aby nikt ich juz więcej nie okradał na sztucznym kreowaniu wartości nabywczej danej waluty.  Kadaffi z Libii też to zrobił i Saddam hussajn również chciał to zrobić to wiadomo co z nim zrobiły zbiry . Inną sprawa jest to , że teraz sprzedają ruscy bez pośrednika bo klient musi przyjść do nich sam i jaką cenę otrzyma i za co zależy od powodzenia rozmów handlowych. Wymiana barterowa tez jest przeliczana na złoto.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A teraz coś zupełnie nowego:

A teraz coś zupełnie nowego:

"Polska następna w kolejce do denazyfikacji" . Słowa przedstawiciela Dumy Rosyjskiej.

https://t.me/Thomas_Anderson_Author/3313

Na Wiejskiej pewnie wzrosła sprzedarz pampersów dla dorosłych. Wcześniej Ruscy wspomnieli coś o współudziale Polski w Biolabach na Ukrainie i badaniach nad bronią biologiczną.

Tak, że ci, którzy cykali, że przyjdzie Putin i spuści wpierdol komu trzeba mogą zacząć spierdalać. *biggrin**biggrin*

Strony

Skomentuj