Tysiące muzułmanów zebrało się w centrum Wiednia, by zaprotestować przeciwko zakazowi noszenia nikabu

Kategorie: 

Źródło:

Około dwóch tysięcy protestujących przeciwko rządowym planom wprowadzenia zakazu noszenia odzieży, zakrywających twarzy w miejscach publicznych, zgromadziło się w centrum Wiednia. Miejscowi muzułmanie twierdzą, że protest dotyczy nie tylko zakazu przywdziewania nikabu i burki, ale także w obronie praw człowieka i praw mniejszości.

 

 

Organizatorzy manifestacji uważają, że wzięło w niej udział około 3 tys. ludzi. Uczestnicy imprezy trzymali transparenty i plakaty z hasłami "nie dla zakazu burki”, czy „lubię mój hidżab”. Pojawiły się też napisy dotyczące islamofobii tj.  „islamofobia - to nie jest wolność", „Hidżab - osobiste doświadczenie, „jesteśmy tutaj i wołamy, bo kradną naszą wolność". „Hej, minister! Ręce precz od mojej siostry" - skandował tłum, gdy dziennikarze przygotowywali swoje relacje dla mediów.

 

W wiecu wzięli udział także niemuzułmanie, którzy z kolei przy okazji protestowali przeciwko polityce Donalda Trumpa. Nowy prezydent USA, ich zdaniem, jest uosobieniem „anty-muzułmańskiego rasizmu” i zagraża ruchom feministycznym na świecie.

 

Wcześniej Trump podpisał dekret o zakazie wjazdu do Stanów Zjednoczonych obywateli z siedmiu krajów muzułmańskich tj. Irak, Iran, Jemen, Syria, Somalia i Sudan. Dokument ten wywołał falę oburzenia w społeczeństwie amerykańskim, jak i za granicą.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Olaf

Sorry Ziomale, ale jak widzę

Sorry Ziomale, ale jak widzę te ryje to mnie tak jakoś aczyna telepać i muszę napierdxxxxć piąchą w stół z nerwów, żeby mi przeszło...ja nie wiem...podobnie mam jak widzę Schetynę tą dziwną istotę o nazwie Szczerba...są jednak jakieś siły ...

Portret użytkownika kowalski

A dlaczego ten obcy i do tego

A dlaczego ten obcy i do tego w większości pasożytniczy element narzuca Europejczykom swoje obyczaje nie szanując zwyczajów samych gospodarzy czyli Europejczyków.kto do takiego rozbestwienia obcych i ubezwlasnowolnienia Europy doprowadzil?!

Strony

Skomentuj