Tysiące migrantów z Hondurasu zmierza do USA. Donald Trump zagroził wstrzymaniem pomocy finansowej

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Kilka tysięcy migrantów zorganizowało się i wyruszyło z Hondurasu do Stanów Zjednoczonych. W poniedziałek „karawana” wkroczyła do Gwatemali. Donald Trump domaga się, aby rządy krajów Ameryki Środkowej natychmiast zatrzymały tych ludzi.

 

Jest to już druga taka „karawana migrantów” w tym roku. Grupa emigrantów z Hondurasu liczy około 3 tysiące ludzi i stale rośnie. W poniedziałek dotarli do granicy z Gwatemalą, gdzie najpierw zostali zatrzymani przez policję, po czym pozwolono im iść dalej w kierunku Meksyku.

 

Stany Zjednoczone zaoferowały krajom tego regionu wsparcie finansowe, jeśli zatrzymają migrantów. Trump zagroził Hondurasowi zawieszeniem corocznej pomocy w postaci około 175 milionów dolarów. Co ciekawe, władze Hondurasu również są przeciwne tej emigracji do USA i nazwały ją spiskiem politycznym, który ma zakłócić relacje państw.

Stany Zjednoczone rozważają wprowadzenie nowej polityki separowania rodzin, aby odstraszyć imigrantów. Komentatorzy zwracają jednak uwagę na zupełnie inną kwestię – nieprzypadkowym zbiegiem okoliczności, „karawana migrantów” powinna dotrzeć do amerykańskiej granicy tuż przed wyborami do Kongresu USA. Najwyraźniej taki był właśnie plan. Wkrótce amerykańskie media znów będą krzyczeć, że zły Trump nie chce wpuścić do kraju biednych imigrantów. Pamiętajmy, że w polityce nie ma przypadków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika DIus

Czym to jest spowodowane, że

Czym to jest spowodowane, że przestałeś oddawać hołd ( w postach)  tym swoim demonom, ktróych wielbisz. Już nawet zapomniałem o którego chodzi :>
Ktoś pamięta ?
Edit: jednym ewidentnie jest Soros (gloryfikujesz go okrutnie, aż sie qrwa rzygać chce)

Portret użytkownika Zenek ;)

NBP dopłaca do uczelni

NBP dopłaca do uczelni Rydzyka. Ale tylko wybranym
WK 17/10/2018

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od października 2018 dzięki dofinansowaniu z NBP otworzyła nowy kierunek studiów podyplomowych: „polityka gospodarcza, finanse i bankowość”. Studia kosztują tylko 500 zł za rok – ale potrzebne jest zaświadczenie od proboszcza. Dziennikarze „Wyborczej” informują, że prezes NBP Adam Glapiński mógł naruszyć w ten sposób zasadę bezstronności, jaka obowiązuje władze publiczne, zaś studia, które sfinansował, naruszają zasadę równego dostępu do edukacji.

całość
https://strajk.eu/nbp-doplaca-do-uczelni-rydzyka-ale-tylko-wybranym/

Portret użytkownika Zenek ;)

":No to żeśmy się doskakali…

":No to żeśmy się doskakali…
Polska PGNiG i amerykańska Venture Global LNG podpisały długoterminowy kontrakt na dostawę dwóch milionów ton skroplonego gazu ziemnego (LNG) rocznie przez dwadzieścia lat – poinformował szef polskiej firmy Maciej Woźniak.
https://pl.sputniknews.com/polska/201810179003053-sputnik-polska-usa-lng-kontrakt/

dymilustra , 17 października 2018 at 10:18 "

bo POLIN+ kochać afryka z biała wychodka....
i te BANANA jakie ona dostać w zamian za robienie ŁASKA... z afryka

ZGADNIJCIE KATOLACZKI KTO PONIESIE KOSZTY JEGO TRANSPORTU....

jakąś DWUKROTNOŚĆ CENY ZAKUPU jaką ogłoszą wam jako SUCKes rządu POLIN+
bo KATZolin+ taka bogata TRÓJUDZIA nie...... tfu..... WOJTYŁA+.....

i też KOMU TEŻ rząd komisarza londyńskiego Mateusza POLIN+ Morawieckiego
PODARUJE GO ZA DARMO DOLICZAJĄC TO DO WASZYCH RACHUNKÓW... tę "SPRZEDAŻ"....

Skomentuj