Tysiące martwych fok na wybrzeżu Szwecji i Danii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na wybrzeżu Szwecji i Danii odnaleziono już 3000 martwych fok. Biolodzy twierdzą, że zwierzęta padły na skutek działania wirusa ptasiej grypy. 

 

Eksperci zwracają uwagę, że w listopadzie setki martwych fok znaleziono również na niemieckim wybrzeżu. Przeprowadzone wtedy badania wykazały, że zwierzęta zostały zabite przez wirusa ptasiej grypy, H10N7.

 

Droga zarażenia nie jest jeszcze potwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, że foki jadły ptaki, które były nosicielami wirusa ptasiej grypy. Istnieje obawa, że wirus będzie się rozprzestrzeniał co może stanowić śmiertelne zagrożenie dla dziesiątek tysięcy fok.

 

Biolodzy mają nadzieję, że zwierzęta zdołają wytworzyć przeciwciała, które mogą ocalić przynajmniej część populacji. W przeciwnym wypadku grozi nam powtórka z 1988 roku, kiedy wirus nosówki spowodował śmierć od 17 do 20 tysięcy fok, co stanowiło połowę całej populacji tych zwierząt.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika cannabisek119

nie.. to nie bajeczki.. to

nie.. to nie bajeczki.. to realne zagrozenie... ludzie caly czas wymyslaja jakies szczepionki, podaja chemie, a wirus to organizm, a organizmy zywe maja to do siebie ze ewoluuja. wiec tylko czekac az ktorys wirus zmutuje i uodporni sie na wszelkie trucizny

... teraz żyję, choć żyć ciężko, to wiem że warto...

Portret użytkownika Medium

Oczywiście, że nie chodzi o

Oczywiście, że nie chodzi o całokształt zagrożenia wirusowego, ale o przypadki rzekomych epidemii wśród dzikich zwierząt morskich. 
Ktoś mi kiedyś podpowiedział o pewnym rodzaju broni stosowanym na morzach...

Portret użytkownika Reaper

N1KT drogie dziecko... skończ

N1KT drogie dziecko... skończ z tą fukushimą w każdym temacie zamieszczasz te bzdury.. Co kogo to obchodzi? Jakie masz dowody oprócz zapewne fałszowanych artykułów? Kup aparature do mierzenia skażenia - leć do Japonii i znbadaj skażenie okolic i daj tutaj info. Wtedy to będzie miało jakąś wartość - a póki co to WON! trollu

Sprawiedliwość bez wyższych celów to zwykła rzeź, ale rzeź w imię wyższych celów - to sprawiedliwość.
 

Portret użytkownika N1KT

Tępaku pusty gdybym nie był

Tępaku pusty gdybym nie był tego pewny i nie miał dostępu do czegoś co mnie upewnia w tym co mówie nic bym nie pisał. Tu chodzi o to żeby ludzie wiedzieli co się dzieje bo planują zakładanie rodzin, przyszłe dzieci z góry skazują na samo cierpienie i nieobliczalny ból samych rodziców i najbardziej dziecka - nie ma nic straszniejszego niż patrzeć jak własne dziecko cierpi i nie można na to nic poradzić!

Strony

Skomentuj