Tysiące Jordańczyków skandowało: "Śmierć Izraelowi!"

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wczoraj w Jordanii odbył się pogrzeb młodego obywatela tego państwa, który w niedzielę został zastrzelony na terenie izraelskiej ambasady w stolicy Amman. Jego śmierć wywołała silny gniew wśród tłumu, który skandował: "Śmierć Izraelowi!".

 

17-letni Jordańczyk Mohammed Jawawdeh był pracownikiem firmy meblarskiej i wszedł na teren izraelskiej ambasady celem dostarczenia zamówienia. Następnie miało dojść do przepychanek a ochroniarz zastrzelił go twierdząc, że Jawawdeh rzucił się na niego ze śrubokrętem. Na miejscu zginął również drugi Jordańczyk, który według Izraela został zastrzelony "przez przypadek".

 

Jednak Dyrekcja Bezpieczeństwa Publicznego Jordanii nie potwierdza informacji o użyciu narzędzia, dlatego potraktowała zdarzenie jako morderstwo. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powiadomiło, że będzie prowadzić śledztwo aż do wyjaśnienia sprawy. Lecz ochroniarz, którzy użył broni palnej, opuścił placówkę dyplomatyczną w Jordanii wraz z pracownikami i ambasadorem, zaś w Izraelu został przyjęty jako bohater, który zabił terrorystę.

 

To wywołało jeszcze większe oburzenie w Jordanii, gdzie domagano się stanowczej reakcji samego Abdullaha II. Podczas wczorajszego pogrzebu, tysiące mieszkańców domagało się zerwania izraelsko-jordańskiego traktatu pokojowego z 1994 roku, reakcji na ataki syjonistów a nawet rozpoczęcia dżihadu.

 

Zdarzenie miało miejsce w trakcie toczącego się konfliktu wokół Świątynnego we Wschodniej Jerozolimie. 14 lipca, gdy trzech muzułmanów zastrzeliło dwóch policjantów przy jednym z wejść do tego obiektu, Izrael postanowił zaostrzyć środki bezpieczeństwa instalując bramki z wykrywaczami metalu. To jednak wyraźnie nie spodobało się muzułmanom, którzy zaczęli protestować, a następnie atakować służby i bojkotować Wzgórze Świątynne.

 

Zdaniem muzułmańskich liderów, Izrael chciał w ten sposób przejąć kontrolę nad obszarem, w którym znajdują się miejsca uznawane zarówno przez żydów i chrześcijan, jak i muzułmanów za święte. Należy dodać, że mimo położenia Wzgórza Świątynnego to Jordania sprawuje faktyczne zwierzchnictwo nad obiektem. Jest to efekt wspomnianego wcześniej traktatu pokojowego.

 

W poniedziałek Izrael zgodził się usunąć bramki z wykrywaczami metalu, lecz bojkot Wzgórza Świątynnego trwa nadal. Muzułmanie domagają się likwidacji pozostałych urządzeń, w tym monitoringu, który zainstalowały izraelskie służby. Turcja przyłączyła się do konfliktu - Erdogan wezwał protestujących muzułmanów, aby chronili Jerozolimę przed Izraelem.

 

Źródła:

http://www.middleeasteye.net/news/jordanians-chant-death-israel-embassy-attacker-funeral-1...

http://www.middleeasteye.net/news/al-aqsa-leaders-maintain-boycott-until-all-israeli-secur...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

"tysiące mieszkańców domagało

"tysiące mieszkańców domagało się zerwania izraelsko-jordańskiego traktatu pokojowego z 1994 roku, reakcji na ataki syjonistów a nawet rozpoczęcia dżihadu."

- patrz "PRZEPOWIEDNIE" o "NAPAŚCI ISLAMU na iSSrael".... Ten MORD w ambasadzie to TYLKO PRÓBA WYMUSZENIA tego.... taki JORDAŃSKI MAJDAN.....

Portret użytkownika Chrobry1

Izrael skonczy marnie na bank

Izrael skonczy marnie na bank w niedlugim czasie nie wiem kiedy to bedzie  i nie chce wieszczyc bo sie pomylilem ale zobaczycie chopy ze przejma ich kraj palestynskie powstanie bedzie  lada  moment moze sierpien a moze wrzesien , jezeli nie to znaczy ze kurde  jezuitom cos sie zje**lo w ich tajnej agendzie zeby przejac wzgorze swiatynne , bo hajsy z szwajcarii juz transportuja na pelna skale . 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Medium raczej to drugie.

Medium raczej to drugie. Wybrali jeden z najczulszych punktów zapalnych...
(fukushima nie zapomniała - działa i robi swoje - nie patrzy na granice i widzimisię rządów/krajów/obyczajów/prawa itd. Fukushima ma włączony tryb "NO MERCY FOR ALL LIFE FORMS" którego nie da się wyłączyć ;( )

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jak wam smakuje wieprzowina z

Jak wam smakuje wieprzowina z biedronki ta w dobrej cenie made in germany, z którą wcześniej wielokrotnie kochał się od tył uchodźca? Czy to prawda, że ta wieprzowinina ma lepsze walory smakowe niż kurczaki GMO przywiezione z ... (to sekret).

Portret użytkownika Has$

Co tam ciapaty cuva ! Pacz to

Co tam ciapaty cuva ! Pacz to: złoże gazu łupkowego, obok fabryka syntetycznej paszy z gazu i dalej obok tuczarnia Cargill. Gdzie takie rzeczy ? W Kanadzie. W Europie też już próbowali......patrz film pt. ,,Skrzydełko czy nóżka,,  ......... koncern Elf postawił fabrykę białka obok rafinerii :)  chyba w Marsylii w latach 80 tych.

Portret użytkownika Matari

  "Ateizm pozostawia

  "Ateizm pozostawia człowiekowi zmysły, filozofię, naturalny zachwyt, prawa, reputację – z których wszystkie mogą prowadzić do moralnej cnoty, nawet gdyby religia zniknęła;

 religijne przesądy demontują wszystkie z powyższych i wznoszą w umysłach ludzi absolutną monarchię"

 [Francis Bacon]

Portret użytkownika baca

ojej jak zawzięcie te

ojej jak zawzięcie te wściekłe psy gryzą się o ochłapy...

tak zwane wzgórze światynne jest "ważne" nie dla ludzi ale dla wszystkich nawiedzonych oszołomów: żydów, muzułmanów, chrześcijan...

gryzą się jak wściekłe psy a dopełnia ten kabaret fakt, że ani żydzi nie są żydami tylko zwykłą przestępczością zorganizowaną, muzułmanie to przecież tylko zoo i pedo file, a chrześcianie no cóż to też tylko kult cargo będący kalką wierzeń w pustynne demony rodem ze starożytnego egiptu...

i na tym wzgórzu swiątynnym nie ma nic swiętego - sama jahwistyczna patologia i wściekłe psy gryzące się nawzajem...

a same walki psów, no cóż - na dłuższą metę są nuuuudne.... 

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ty oglądasz te sroły pierdoły

Ty oglądasz te sroły pierdoły wypocone przez talmudycznego psychopatę i atomowego rabina? Oni twierdzą, że wojna światowa nr 3 jest czymś dobrym i wskazanym. Zatem proponuję zacząć wprowadzać w życie ich psychopatyczne ekskrementy od ciebie magister! Podobno grzyby są napromieniowane więc wsadź se leśne grzybki w odbyt i nakryj się cały folią aluminiową żeby zbyt szybko to ''atomowe dobro'' z ciebie nie wyparowało. A potem to już tylko zrób to: https://www.youtube.com/watch?v=wcW_Ygs6hm0

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

+--to prawda inżynierze, bo

+--to prawda inżynierze, bo Allach każe zabijać niewiernych, czyli czytelnie dla tych co lubią zabijać jest przewodnikiem duchowym, natomiast chrześcijństwo oparte na obłudzie, każe "nawracać" niewiernych ( czyli zabijać) mamiąc "miłosierdziem" dla "nawracanych" (czyli zabijanych)...  Acha... i każe jeszcze ndstawiać "drugi policzek", cztaj drugą główkę o ile pierwsza została ścięta... Smile i spożywać ich ciało i krew pod postacią tej "miłosiernej" Istoty..

 Islam do kanibalizmu nie nakłania ani nie wpycha się na nasze strony internetowe jak nachalnie czyni to KK i jego ciemni słudzy...

Strony

Skomentuj