Tysiące humanoidalnych robotów Tesli rozpocznie pracę w fabrykach firmy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Fabryki Tesli wkrótce staną się bardziej nowoczesne dzięki robotom humanoidalnym. W 2021 r. Tesla przedstawiła wstępne plany swojego humanoidalnego robota. Tesla zamierza używać robotów w swoich fabrykach.Tesla przyspiesza rozwój swojego Tesla Bot, znanego również jako Optimus. Wewnętrzne dyskusje i rekrutacja 20 stanowisk dla inżynierów oprogramowania i oprogramowania układowego, specjalistów głębokiego uczenia, techników napędów i stażystów wskazują, że firma ponownie koncentruje się na robotach humanoidalnych.

W ogłoszeniu o pracy Tesla Bot w Motion Planning and Navigation Tesla napisał: „Tesla jest na ścieżce do budowania humanoidalnych robotów dwunożnych w całej firmie, aby zautomatyzować powtarzalne i nudne zadania. wyjątkowa okazja do pracy nad najnowocześniejszymi algorytmami planowania ruchu i nawigacji, a następnie ich implementacji w rzeczywistych zastosowaniach produkcyjnych. Co najważniejsze, zobaczysz, jak Twoja praca zostanie wykorzystana przez tysiące humanoidalnych robotów w naszych fabrykach.”

Założyciel Tesli, Elon Musk, mówił wcześniej o zbudowaniu „maszyny, która robi samochód” – zasadniczo zautomatyzowanej fabryki. Wcześniej Elon Musk zasugerował podczas TED Talks, że Tesla Bot może być używany w prawie każdym otoczeniu – czy to w fabryce, czy w domu – do gotowania obiadu, koszenia trawnika, a nawet opieki nad osobami starszymi. Ponadto Musk dodał, że boty Tesli mogą w przyszłości zostać kumplami lub partnerami seksualnymi.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Tysiące humanoidalnych

"Tysiące humanoidalnych robotów Tesli rozpocznie pracę w fabrykach firmy" ???? No i jeszcze jedno.Tysiące czleków zostanie wywalonych na pysk ?  No bo przecież nowoczesność w każdej zgrodzie to być musi ! Po co nam Krowy do dojenia mleka ? Nie lepiej zostawić tylko nowoczwsne roboto dojarki ? Jeszcze nie wymyśłiłem skąd to mleko będzie ale spoko Tesla coś wymyśli.

Portret użytkownika Kwazar

"Fabryki Tesli wkrótce staną

"Fabryki Tesli wkrótce staną się bardziej nowoczesne dzięki robotom humanoidalnym" A co to jest "nowoczesność" ? Bo jak na razie mnie się ona kojarzy tylko i wyłącznie z nieludzkością,nieergonomicznością odhumanizowaniem a już najszybciej z kompletnie NICZYM i zawsze gorszym od tego co już było..Martwą pustką głupoty na drodze do nikąd ! 

Portret użytkownika axell69

taaaa , Musk  naprodukuje

taaaa , Musk  naprodukuje tych  homorobotów   w tedy wpadnie nasz któryś bis=kup polowy  i pomaści    kadzidłem te gruchoty  ,  następnie   zrobią im  kszest święty   co spowoduje  cofanie się w rozwoju  i zdrowia  maszyn IT . A gdy nam  te roboty się  pochorują  to nam ZUS  dowali taką podwyżkę    że   morawiecki przy tym to pikuś  . Insztalator  wtedy ogłosi  żeby nie głosować   na PoPiS  boty       a  ta kvrwa Ba  zapierdoli sto  psalmów  - by zaciemnić  tematy bierzące  , co i  też czyni ten portal 

Portret użytkownika Q.

Żeby im tylko te roboty

Żeby im tylko te roboty strajku nie urządziły.. chcemy więcej prądu i smaru ! Podstawowe pytanie brzmi, czy to są roboty z prawdziwego zdarzenia z czymś co przypomina świadomość czyli ze zdolnością do natychmiastowej autokorekty zachowania - czy tylko człekokształtne automaty ślepo wtykające śrubki do dziurek ? Bo jeśli to drugie to pracownicy z nich będą marni... choć nie wątpię że znajdzie się całkiem spora grupa pomyleńców chętnych "zwyobracać" gumowego hominida.

Portret użytkownika Diana Konieczna

Profesorze Q, dla czego juz

Profesorze Q, dla czego juz pan nie zajmuje się kosmologią, bajaniem o gigantycznie bezkresnym kosmosie, widzimy że obecnie pan wzioł się za robotykę Smile

Nie no, całkiem dobrze gdyż nauka musi się rozwijać Smile

Tylko ciekawe co powiedzą naukowcy z nasa. Czy mógłby pan nam to wytłumaczyć ?

Wspaniale panie profesorze Q.

Portret użytkownika syriues

No to widzimy jaki jest

No to widzimy jaki jest prawdziwy cel samochodów elektrycznych.

Miliarderzy, to ludzie pionki ktorzy służą pewnej grupie,ktora chce zrobić to po swojemu.Przeciez jak nas z dziesiątkują ,to musza miec roboli do ich parszywych prac ,ktore i tak sa malo opłacane. Nie beda musieli składek płacić ani emerytur,lekarz ich nie zwolni.

Jezeli do tego dojdzie, to ta ukryta nierządnica bedzie sobie pridukowac dzieci do roznych czynów, co swuadczy ze maja niepokolei w głowie i trzeba ich utylizować 

Portret użytkownika Endymion

Amazon w Polsce zatrudnia 14

Amazon w Polsce zatrudnia 14.000 pracowników, robotami można zapewne zastąpić 10.000 pracowników. W USA w Amazonie już zastąpiono, w Niemczech związki zrobiły strajki i pokazano im co stało się w USA i siedzą cicho. W pierwszej kolejności idą na odstrzał magazynierzy, ich najłatwiej zastąpić, chociaż za nimi plasują się korpoludki pracujace 10 godzin na dobę przed monitorem i wklepując dane z excela. WYŚCIG TRWA! Czy pierwsi magazynierzy, czy władcy Excela zostaną zastąpieni robotami, czy roboty, czy sztuczna inteligencja będzie zaraz bardziej zaawansowana? Moim zdaniem to idzie równolegle.. Żabki stają się powoli "inteligentne" bezobsługowe.. kas w markecie bezobsługowych więcej niż z kasjerem.. dojdzie do tego, że pracę będą mieli tylko prawnicy i politycy, bo lekarzy już zastępują teleporady i roboty do operacji, do tego włączmy SI i lekarz nie potrzebny będzie.. zachowają pracę tylko ci, których nie jest tak prosto zastąpić robotem, czy sztuczną inteligencją. Kierowcy TiR-ów? Auta autonomiczne, jedzie z punktu A do Z i tam roboty robią rozłdunek i załdunek.. jest niestety wąskie gardło; naprawy. Wczoraj byłem w magazynie, gdzie 4 wózki widłowe były w naprawie, przyjechało 4 ludzi 4 busami, aby to naprawić.. a robot Tesli? to bardziej skomplikowane.. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Mała Niunia

To nie lepiej było by to

To nie lepiej było by to hujostwo wysłac na wojne, zamiast ludzi Smile

A niech sie bijo, byśmy my ludzie mieli fajne widowisko Smile

ale ostatecznie tyle co mogę wam dziś napisac to huj w dupsko urzędasom i politykom, zabrać im i im dzieciom i wnukom wszystko, skurwensynom.

Z jakiej racji jakieś parszywe szmatławce maja korzystać z nas zwykłych ludzi. Każdom jebanom złotówkę wysysają złamane kutasy oczywiście to wina wojny na ukrainie i putina.

Ale wykształconemu ekranem polokowi nawet jakby ktoś  zły nasrał z telewizora na ryj to i tak przyklęknie. Tak panie profesorze Q czy nie do kurwy nędzy ?

Przepraszam profesorze za wulgaryzmy , emocje.

Portret użytkownika Q.

Dlaczego do mnie kierujesz

Dlaczego do mnie kierujesz swe frustracje ? Co - ja to wymyśliłem .. a może "bronię" tego systemu co ? W kwestii wojny robotów... pomyśl, co to da skoro na wojnie zabić trzeba wroga ? Podpowiem Ci, tak samo myślano gdy Gatling wynalazł wielolufowy karabin maszynowy oraz później gdy wyprodukowano pierwszy czołg.. też uważano że to zakończy wszelkie wojny... zakończyło ? Tak samo byłoby z robotami - tylko wydłużyłoby to wojny oraz uczyniło je jeszcze bardziej okrytnymi.

A w kwestii polityki to poszukaj sobie moich wypowiedzi na ten temat. Zabierać "bogatym" i rozdawać "biednym" to już komuniści chcieli - wyszło co z tego dobrego ??? 

Strony

Skomentuj