Tymczasem w Jemenie...

Kategorie: 

https://pp.vk.me/c628118/v628118697/4e693/0a4XUTzmYMI.jpg

Bojownik Huti pyta dowódcę: mogę zapalić ? Ależ oczywiście, co sobie życzysz, Abramsa, samochód opancerzony czy nawet śmigłowiec saudyjski Smile Konflikt w Jemenie przebiega dla nas obserwatorów niejako w cieniu wydarzeń w Syrii. W związku z tym że nasze tu artykuły mają z natury formę krótkiej, zwięzłej wręcz komiksowej notatki, po informacje szczegółowe czytelnik musi udać się sam.

 

 

Jak wiemy po zamieszaniu z prezydentami, w Jemenie sytuacja mocno się skomplikowała a ilość konkurencyjnych ugrupowań wrogo do siebie nastawionych jest spora. My zajmiemy sie tak bardziej ogólnie wydarzeniami patrząc z perspektywy uproszczonej: szyici kontra sunnici. Północ Jemenu to tereny Huti. O ile Syria jest cierniem w oku dla Saudów i szeroko pojętego Zachodu, to północny Jemen jest ich wrzodem na tyłku. Jemen od lat doświadcza dobrodziejstw "demokracji Faszyngtonem" (owe słynne drony bombardujące wesela i inne cywilne cele).

 

Jednak od pewnego czasu ruch szyicki Huti (inni też) odnoszą spore sukcesy w walce z interweniującymi wojskami Arabi Saudyjskiej i jej sojusznikami. Po stronie powstańców walczą zbuntowane wobec centralnego rządu jednostki regularnej armii. Spore sukcesy odnoszą celne uderzenia wojsk rakietowych skierowane przeciwko infrastrukturze i bazom wojskowym AS. Przypomnę spektakularne uderzenie na instalacje naftowe koncernu Aramco, czy ostatnio na bazę wojskową, gdzie liczba zabitych po stronie saudyjskiej przekroczyła 100 osób i jakąś konkretną ilość techniki.

Najświeższe doniesienia mówią, że batalion rakietowy wojsk jemeńskich celnie trafił w bazę wojskową Hamis-Muszait, znajdującą się na terenie Arabii Saudyjskiej, dwoma pociskami balistycznymi Kahir-1 likwidując wielu żołnierzy i najemników z Blackwater. To tylko kilka z naprawdę wielu sukcesów powstańców. Generalnie można powiedzieć że AS z koalicjantami, wspierana przez "wiodące zachodnie demokracje" zbiera regularnie bęcki. Jako ciekawostkę podam, że Saudowie chyba zamówili w Jemenie usługę w zakresie modernizacji jednostek pływających. Jednak chyba coś poszło nie tak bo o ile udał się Jemeńczykom skuteczny upgrade sześciu jednostek nawodnych flotylli saudyjskiej do roli okrętów podwodnych to chyba coś nie tak z napędem tychże bo spoczywają na dnie bez ruchu Smile Wiemy też o zestrzelonym F-16 z Bahrajnu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: excar
Portret użytkownika excar

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Jemen podobnie jak polin to

Jemen podobnie jak polin to KONDOMINIUM BRYTYJSKO-
"ARYJSKIE".... kraj strategicznie położony z uwagi na możliwość kontrolowania CHIŃSKIEJ KONTENEROWEJ DROGI..... czyli ich morskiego szlaku handlowego z Europą (temu samemu celowi służyli tzw "somalijscy piraci" w służbie jej backinghamowej mdłości nim ich PUTIN WYSTRZELAŁ wbrew piskom ONZ). Także straszak na A.Saudyjską by NIE ZAPRZESTAWAŁA SPONSOROWANIA ŻYDOBRYTYJSKIEGO TERRORYZMU co jest widoczne po "inicjatywach" ichniego wahabickiego (kryptożydowskiego "islamu") (patrz lokalizacja ich złóż ropy względem granic).

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Dracu

Jesteś ni mniej ni więcej

Jesteś ni mniej ni więcej tylko sprzedajna lafiryndą. Zastanów sie co piszesz. Jak ty i tobie podobni ludzie będziecie machać szabelką to Rosja w ciągu 2 dni wejdzie tu i zrobi porządek. Tego chcesz ?
Nie ma co lizać dupy, ale też nie warto prowokować. Z drugiej strony bardziej pomoga ci rosjanie niż banda gejów z zachodu

Portret użytkownika XaX

Najśmieszniejsze jest to, że

Najśmieszniejsze jest to, że pomimo tej walki o demokracje, wolność słowa i brak dyskryminacji UE i USA to w najlepsze robią sobie interesy z reżimem islamskim najgorszego sortu bo tam rządzą wachabici czyli najbardziej skrajni islamiści i jakoś im wcale nie przeszkadza kara śmierci, dyskryminacja innowierców itd ... To tylko pokazuje obłude tych struktór.

Portret użytkownika achiles

Świetnie, że o tym piszesz tu

Świetnie, że o tym piszesz tu Autorze, bo zwykli Ludzie w Naszym Kraju, nie mają nawet zielonego pojęcia, że tam się też toczy wojna, a o tym, że ta niby wielka Arabia Saudyjska i jej najemnicy z niemal całego Świata, dostają tam ostre baty, wie może z 1% CAŁEGO NASZEGO SPOŁECZEŃSTWA!!! Swoją drogą, to nic dziwnego, bo nie ma się czym chwalić, że się dostaje ostry łomot, od zwykłych GÓRSKICH PASTUSZKÓW, będąc, jak propaganda głosiła, największą militarną siłą w tamtym regionie świata i to wyposażonym w najnowsze zabawki śmiercionośne, najbardziej liczacych się koncernów zbrojeniowych z całego zachodniego świata. TO TYLKO DOWODZI, ŻE WOJNY SIĘ NIE WYGRYWA SAMĄ TECHNIKA WOJSKOWĄ, A PRAWDZIWĄ SIŁĄ JEST DUCH WALKI I SZCZERA WIEDZA W IMIĘ JAKICH IDEAŁÓW, KTO WALCZY I PO KTÓREJ STRONIE. 
p.s Dla tu nowych nadmienię, że sporo tu filmików wstawiałem, jak ci zwykli " pastuszkowie " rozwalają z prymitywnych broni i abramsy i inne wielkie wozy bojowe saudów, jeśli chcecie zobaczyć poszperajcie w tutejszej historii poprzednich artykułów, albo w linku poniżej z różnymi datami, tam zazwyczaj są filmy z Jemenu publikowane: https://adnovumteam.wordpress.com/2016/02/08/syria-132-dzien-sprzatania-swiata/

JEMEN

Kolejne sukcesy na Saudach
Zdjęcia z Jemenu i informacje
http://vk.com/httpsvk.comclub58991468?w=wall-58991468_137904%2Fall

Zniszczenie saudyjskiego Abramsa

Zniszczenie kolejne… 
to tylko z wczoraj.
Pozdrawiam!

 

Strony

Skomentuj