Tylko 12 państw jest przygotowanych na pandemię wywołaną przez „chorobę X”

Kategorie: 

Źródło: Internet

Raport Global Health Security (GHS), pokazuje, że ogromna większość krajów na świecie miałaby gigantyczny problem z obroną w przypadku wystąpienia masowej epidemii.

„Choroba X”, to wirus, którego istnienia jeszcze nie stwierdzono, ale który już wpisano na listę chorób po to, by przygotować świat na zagrożenia epidemiologiczne. Były szef WHO uważa, że następny śmiertelny patogen układu oddechowego zabije około 50-80 milionów ludzi. Do tej pory żaden kraj nie uzyskał statusu pełnej gotowości na wybuch „choroby X”.

W rankingu GHS aż 60% krajów (czyli ponad 100) o wysokim dochodzie na mieszkańca uzyskało średni wynik niewiele lepszy od 50 punktów na 100 możliwych. Średni wynik dla wszystkich państw, to 40 punktów.

 

Do grupy najlepiej przygotowanych państw należą: USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Szwajcaria, Dania, Szwecja, Finlandia, Słowenia, Tajlandia, Korea Południowa i Australia. Najgorzej przygotowane są kraje afrykańskie.

 

Raport GHS pokazuje, że lepsze warunki bezpieczeństwa epidemiologicznego nie zależą od zamożności kraju. W grupie najlepiej przygotowanych nie ma np. Niemiec i Japonii. Raport pokazuje także, iż nawet w przypadku istniejących procedur nie ma mocnych dowodów na to, że kraje przetestowały swoje możliwości na wypadek kryzysu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika Mojeimię44

Grypa to nie wszystko.

Grypa to nie wszystko. Wczoraj doszło do ataku wojsk Rosyjsko- Syryjskich na oddziały Tureckie. Zginęło oficjalnie 30 żołnierzy Tureckich czyli nieoficjalnie z 90. Dodatkowo Erdogan otworzył granicę dla uchodźców z Syrii i siłą ich do Europy przeganiają. Jak pisałem 2 tygodnie temu, że idzie nowa wojna to dostałem 32 minusy. 

Papież franciszek jest chory ciekawe dlaczego? 

https://youtu.be/3WySwhj2SwE

37 000 wojsk amerykanskich w Polsce. Blokady na drogach itd. Bardzo duza operacja. 

Polska 2020

Polska 1939

Pentagon= pentagram

 

Niestety stoimy po złej stronie tej wojny. Stoimy po stronie Jareda Kushnera 666. Tą wojnę wygrają ci co podążają za drzewem życia. Dlatego cały czas wam podaje linki do piosenek z drzewem życia żebyście wiedzieli gdzie jest prawda.

https://youtu.be/uESEs-yySYc

https://youtu.be/883yQqdOaLg

https://youtu.be/ScVWkYZkZFk

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Kwazar

Można sobie dowolnie wymyślać

Można sobie dowolnie wymyślać scenariusze i typować w nich, kto jest albo nie jest gotowy. Żadne pństwo na świecie nie jest gotowe na pandemię.Pandemia wyznacza calkiem nowe standardy których NIKTnie jest w stanie przewidzieć a co dopiero nad nimi zapanować.No chyba że próbują  jak np. w filmie "12 Małp" Tymczasem trzymajmy się Covid -19 Koronawirusa.Jest co prawda zaraźliwy, ale nie aż tak zabójczy jak go malują.Tym niemniej nad epidemią należy zapanować, bo im więcej zarażonych tym większy będzie odsetek zgonów.Przy grypie też tak jest.Dodam na marginesie, że absolutnie popieram politykę zatajania ewentualnych faktów przed masami.Informowanie o nich zawsze zostanie przez te ostatnie i tak bardzo mocno przekręcone.Więc czy poda się prawdę czy nie, nie ma to żadnego zanczenia.Gawieź bowiem  i tak wytwarza sobie swoje prawdy i przekonania.

Strony

Skomentuj