Tykająca bomba w Yellowstone. Erupcja superwulkanu jest bardzo realna

Kategorie: 

Źródło: internet

Według naukowców ze stanu Virginia, naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do erupcji superwulkanu, znajdującego się w parku narodowym Yellowstone. Specjaliści uważają, że nawet niewielkie ruchy płyt tektonicznych mogą zainicjować katastrofę.

Science Alert poinformowało o najnowszych badaniach aktywności sejsmicznej w parku narodowym Yellowstone. Ich wyniki nie napawają optymizmem, jako że naukowcy wykryli wielkie zagrożenie.

Uśpiony gigant może w najbliższym czasie się uaktywnić, ponieważ nawet najmniejsze zetknięcie się płyt tektonicznych zapoczątkuje reakcję łańcuchową, która ostatecznie może doprowadzić do wielkich zniszczeń.

Specjaliści ostrzegają również, że wzrost ciśnienia pod wulkanem może doprowadzić do największego wybuchu w historii ludzkości. Podobną teorię wygłosili już wcześniej naukowcy z Teksasu, którzy ustalili, że w płytach tektonicznych powstała ogromna ilość pęknięć, co w najbliższych latach może być bezpośrednią przyczyną wielkiego trzesięnia ziemi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika pilippek

na zmianach na ziemii ten

na zmianach na ziemii ten wulkan juz wybucha od paru lat i dalej nic :) 

juz zwierzęta uciekaly, juz sie asfalt topil ( nic nowego ), jakiejs gejzery wybuchaja( wow serio?) i dalej nic : ) 

 

zmiencie moze poziom artykulow na bardziej naukowe a nie glupie farmazony majace na celu oglupiac i zastraszac 

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Polish Pride

Moim skromnym zdaniem erupcja

Moim skromnym zdaniem erupcja wulkanu nasila się zawsze gdy planety układu Soneczneko ustawiają się w jednej linii wzgledem Słońca . Co powoduje na ziemi wzrost ruchów tektonicznych w związku z siłami oddziaływania miedzyplanetarnego na ziemię . Teraz mieliśmy zbliżenie marsa i wiedziałem , że nastąpi trzęsienie ziemi a to powoduje wybuch i aktywność wulkanów z uwagi na ruch skał tektonicznych . Nie wiem kiedy będzie następne trzęsienie ziemi i gdzie ale tym zagadnieniem zajmował się włoski uczony na początku XX wieku , który na tej podstawie przewidział ich kilka we Włoszech . Z  tego co wiem to 2060 rok będzie obfitował w dość duże takie zjawisko koniunkcji oraz mniejsze w roku 2040 . Jest jeszcze ważne ile i jakie duże planety będą po drugiej stronie gdyż wszystkie raczej nigdy nie będą . Oczywiście to po części , o ile jeszcze na ziemi nastąpią warunki , które wspomogą ten proces to mozliwe , że właśnie te daty są bardzo prawdopodobne w sprzyjaniu zjawisk naturalnych choć to nie jedyny wpływ na naszą skorupę ziemską . Można to prześledzić na przykładzie księżyca europa , gdzie na skutek siły grawitacyjnej Jowisza księżyc Europa kurczy się i zwiększa co powoduje olbrzymie tryskające wulkany wody na 200 km w górę . Podobnie się ma nasza planeta tyle tylko , że nasza skorupa ziemska nie będzie tryskać wodą a lawą która się znajduje pod skorupą ziemską i nie na 200 km gdyż jowisz jest duży ale dalej niż jego księżyc Europa . natomiast łatwo zobrazować to zjawisko właśnie na tym przykładzie .

Skomentuj