Tygrysy mogą wyginąć w ciągu najbliższych 10 lat

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według danych organizacji charytatywnej Born Free, populacja tygrysów może zniknąć w nadchodzącej dekadzie.

 

Obrońcy zwierząt poinformowali, że około 96 procent populacji zniknęło w ciągu ostatnich stu lat. Obecnie na wolności żyje tylko około czterech tysięcy tygrysów. Szybkie wyginięcie wynika z kłusownictwa i niszczenia siedlisk tych pięknych stworzeń.

 

Pracownicy organizacji ogłosili awaryjną mobilizację w celu zachowania gatunku. Mają nadzieję wpłynąć na destrukcyjne działania kłusowników, chcą chronić siedliska i pomagać w kampaniach, mających na celu ocalenie tygrysów.

 

Szczególną troską obrońcy objęli Indie, w których różnorodność dzikiej przyrody jest zagrożona ze względu na powszechne zabijanie zwierząt. Używa się tam fragmentów ciał tygrysów w medycynie tradycyjnej. Ponadto w tym kraju prowadzone jest chaotyczne wylesienie, które ma niszczycielski wpływ na populacje dostojnych drapieżników.

 

Według Born Free, ludzie ścierają się z tygrysami w 85 procentach przypadków. Człowiek najeżdża świat dzikich zwierząt, realizując projekty budowy dróg, linii energetycznych lub kolei. Przy okazji niszczone są lasy, stanowiące naturalne siedliska tych stworzeń.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika hs100

Ja tam wcale nie będę żałować

Ja tam wcale nie będę żałować. Gdyby  przy okazji wyginęły muchy skorpiony  komary i pluskwy też bym nie żałował.   Ziemia jest dla ludzi a nie dla wszelkiego pełazającego latającego i agresywnego czworonożnego tałatajstwa.

Portret użytkownika hs100

To zamieszkaj wśród nich i

To zamieszkaj wśród nich i ciesz się internetem od tygrysa

Czasem mam wrażenie że tzw obrońcy praw zwierząt  (kwa co to jest i gdzie jest kodeks ??) są na identycznym poziomie umysłowym z nimi. Tygrys ma prawo  mnie zeżreć ale mnie nie wolno nawet w obronie własnej przyp..ić mu ze sztucera.  Bo naruszę prawa tygrysa.

Portret użytkownika euklides

Taaa, bo tygrysy nas

Taaa, bo tygrysy nas wszystkich atakują i zamykają w zoo. Tygrys lubi sobie położyć skórę z człowieka w pokoju albo wypchać człowieka watą albo wpierdalać krew, zęby czy inne fetysze aby podnieśc sobie potencję. Niestety w tym okrutnym świecie to my staliśmy się gatunkiem całkowicie porąbanym...

Portret użytkownika szbcz

Taa, wyginą to problemu nie

Taa, wyginą to problemu nie będzie, a te wszystkie organizacje i fundacje zawsze tylko zwracają uwagę, że coś się źle dzieje, potrafią tylko apelować, pisać jakieś raporty, ale jakoś nie działają żeby coś zmienić. 

Strony

Skomentuj