Twórca systemu Android pracuje nad smartfonem, który sam będzie odpisywał na wiadomości

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Firma Essential Products Inc., prowadzona przez twórcę systemu Android, Andy'ego Rubina, rozpoczęła prace nad nowym smartfonem, który będzie naśladował zachowania użytkownika i automatycznie odpowiadał na wiadomości w imieniu właściciela.

 

Nowe urządzenie nie będzie przypominało standardowych smartfonów. W założeniu ma ono posiadać mały wyświetlacz, a interakcja z telefonem odbywałaby się głównie poprzez polecenia głosowe. Smartfon ma zostać wyposażony w oprogramowanie sztucznej inteligencji Essential, dzięki któremu mógłby automatycznie odpowiadać na e-maile oraz sms-y.

 

Rubin uważa, że nowy smartfon ma ogromny potencjał i może zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych, wyznaczając na nim nowe standardy. Właściciel Essential Products zdaje sobie sprawę z faktu, że inteligentny telefon może być ostatnią nadzieją firmy na wejście na rynek zdominowany przez wielkie koncerny, takie jak Apple czy Samsung.

Twórca Androida podkreślił, że jego motywacją do stworzenia innowacyjnego urządzenia jest chęć wyzwolenia ludzi od pewnych obowiązków. Rubin zaznacza, że nowy telefon, który w pewnym sensie będzie wirtualną wersją człowieka, pozwoli nam na odstawienie telefonu na bok i poświęcenie zaoszczędzonego czasu rodzinie bądź pasjom. Wynalazek może się również przyczynić do walki z uzależnieniami wielu osób, które niemal nie rozstają się ze swoimi smartfonami.

 

Andy Rubin, który swoją pracą położył fundamenty pod nowoczesny rynek urządzeń mobilnych, ma nadzieję ponownie osiągnąć sukces, tym razem działając już na własną rękę. Pierwszy prototyp inteligentnego smartfona ma zostać ukończony do końca 2018 roku. Pojawiły się nawet nieoficjalne informacje, wedle których wynalazek firmy Essential Products zostanie oficjalnie zaprezentowany już podczas styczniowych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika figa

To wszystko idzie w głupim

To wszystko idzie w głupim kierunku . I pomyśleć , że wystarczy tylko jeden silny rozbłysk słoneczny , żeby szlag trafił calą  popierdzieloną technikę z jej dupafonami , a glupi ludzie nie wiedzieliby jak żyć ! Ciekawe , czy ktos jeszcze wie , jak uzdatnić wodę do picia w warunkach polowych....

Portret użytkownika Maryjan_66

Wyobraźni nieco i już wiemy

Wyobraźni nieco i już wiemy jak to sie rozwinie. Jeden koleś zapnie SI do swojego smartfona, drugi zapnie inną SI do swego i po niedługim czasie nie będą się już ze sobą kolesie komunikować ale same SI. Jeśli beda dwie różne, to stworzy sie rywalizacja , którą to z SI jest wydajniejsza. Do rywalizacji zostaną zaanagażowane coraz większe zasoby po obu stronach aż do rychłego ...konfliktu na miarę wojny. Bedzie rozróba, przy jej okazji zaorany zostanie rodzaj ludzki jako zbędny element w tym wszystkim.

Jeśli natomiast po obu stronach komunikacji zapięte zostanie te same SI - SI bedzie komunikowała się sama z sobą dochodząc do wniosku, że osiąga coraz większą mądrość czy też samoswiadomość - w tym przypadku człowiek też stanie sie elementem zbędnym jako niepotrzebny, pożerający zasoby naturalne głupek. Koniec historii ten sam.

Portret użytkownika Dlojzy

Fajnie: jeden program będzie

Fajnie: jeden program będzie wysyłał wiadomości innemu programowi zamiast użytkownika. Czy poza płaceniem abonamentu i rachunków za prąd to człowiek jest jeszcze do czegoś potrzebny? No bo jak nie to do piachu.
Tak jak elementy człowieka obudowały mózg i nerwy w cyrku zwanym ewolucją (żeby u. nerwowy mógł się odżywiać, reagować i przemieszczać), tak następnym krokiem ewolucji jest obudowywanie "maszyn" ludźmi Smile
To będzie naprawdę zabawne jak homo sapiens, korona stworzenia, najinteligentniejszy mieszkaniec Ziemi, jedyna istota rozumna - będzie (np. w roli nerki i cewki jednocześnie odprowadzał) na zwenątrz jakąś zużytą ciecz z "komputera" i będzie szczęśliwy i spełniony  :D 

Skomentuj