Twitter zamierza poświęcić cztery dni na zmuszenie Elona Muska do zakupu

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

Twitter Inc nie wycofał się z planów i pozwał Elona Muska. Biznesmen jest oskarżony o naruszenie warunków wartej 44 miliardy dolarów umowy kupna platformy wymiany informacji.

 

Według Bloomberga, prawnicy Twittera twierdzą, że cztery dni i sąd w stanie Delaware wystarczą, aby udowodnić, że Musk powinien zapłacić 54,20 dolarów za każdy udział na Twitterze.

 

„Oczywiście Musk wierzy, że on, w przeciwieństwie do innych stron podlegających prawu umów Delaware, może zmienić zdanie, zmiażdżyć firmę, zakłócić jej działalność, zniszczyć wartość dla akcjonariuszy i odejść” – napisał Twitter w oświadczeniu.

 

W zeszły piątek, kilka miesięcy po ogłoszeniu zakupu, Musk powiedział, że wycofuje się z umowy. O celowości przejęcia biznesmen pomyślał już w maju, co doprowadziło do spadku wartości aktywów.

 

Akcje Twittera na wiadomości o nowym demarche Muska ponownie gwałtownie spadły. 12 lipca cena akcji wyniosła 34 dolary, znacznie poniżej poziomu 50 dolarów, na którym była notowana, gdy pod koniec kwietnia zarząd Twittera uchwalił umowę.

 

Przedstawiciele Muska zarzucili Twitterowi, że firma nie podała szczegółowych informacji na temat fałszywych kont, które istnieją na platformie. Miliarder odniósł się do faktu, że informacje o kontach spamowych na platformie mają kluczowe znaczenie dla efektywności całego biznesu firmy.

 

Twitter powiedział, że nie udostępniał Muskowi informacji o kontach spamowych, ponieważ obawiał się, że mógłby stworzyć konkurencyjną platformę w tym przypadku po rezygnacji z przejęcia.

 

Lista roszczeń Twittera wobec Muska jest długa. Oprócz tekstów, że działania Muska „rzucają cień na Twittera i jego biznes”, w dokumentach sądowych, portal społecznościowy po raz pierwszy ujawnia zwolnienia pracowników, „tajemną” akumulację udziałów w firmie Muska między styczniem a marcem, bez ujawniania danych organom regulacyjnym. Ponadto w pozwie zamieszczono zdjęcia kilku tweetów miliardera podczas sporów z zarządem sieci społecznościowej, w tym emotikonki w postaci kupy, które według Twittera, naruszają umowy kupna i są uwłaczające. Przedstawiciele platformy w zasadzie nie wykluczają, że cała historia z zakupem może być żartem Muska.

 

Jak dotąd Musk w żaden sposób nie skomentował intencji Twittera, z wyjątkiem umieszczenia na tym samym Twitterze 12 lipca wiadomości „To ironia, lol”. Może po prostu nie ma czasu. Wczoraj podczas testów pierwszego etapu superciężkiej rakiety Starship, należącej do biznesmena, doszło do eksplozji. Rakieta nie rozpadła się, ale testy przerwano, a ostatnie dwa posty na Twitterze Muska są właśnie o tym.

 

Jednak wciąż jest czas na odpowiedź. Twitter ma nadzieję, że rozpocznie rozprawę 19 września, a termin zakończenia transakcji planowany jest na 24 października br.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Alan Delan

Prawdopodobnie musk ma za

Prawdopodobnie musk ma za zadanie zniszczyć platformę komunikacji twitter, gdyż globalistom nie podoba się coś takiego aby ludzie mogli wyrażać swoje zdanie. Tak to wygląda. Podobnie było i w polsce gdzie zatrudniało się na dyrektorków trutni którzy mieli za zadanie rozwalić fabrykę.

Portret użytkownika W.Redny

Twitter to taki sam syf jak

Twitter to taki sam syf jak Google czy Facebook. Globaliści mieliby g niszczyć? Przecież to ich tuba. Własne zdanie ludzi? Przecież co chwilę banują kogoś kto piszę nie po ich myśli. Począwszy od Trumpa skończywszy na "Kowalskim" który twierdzi że są tylko dwie płcie. 

Portret użytkownika inzynier magister

za rok wybory, ciekawe co się

za rok wybory, ciekawe co się będzie działo na serwerach bo to będzie niezwykłe wydarzenie, globaliści NWO z loży diabła davos mogą chcieć ustanowić w Polsce rząd śmierci chrześcijaństwa i wymordoać wiarę oraz zniszczyć całkiem resztki katolicyzmu wprowadzając całkowity zamordyzm i skrajną nędzę !!! (za pomocą tuskaszenki albo płaczka 2050) niech nas ochrania Jezus Chrystus !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika spokoluz

Może nie tak bezpośrednio ale

Może nie tak bezpośrednio ale jakeś wlazł między wrony musisz krakać jak i ony - tak głosi przysłowie dlatego może on nie żyd ale kraka jak ony bo jest wyznawcą systemu ucisku albo jest podstawionym wentylem bezpieczeństwa kontrolowanym przez wrony.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika dominikq

mi nie chodzi o tych zydow co

mi nie chodzi o tych zydow co rzadza typu rotschild czy rocefeler lub inni jakis openhaimer mi chodzi o te scierwa jak kaczynski kurski kwasniewski kalisz polowa posłow co najmniej polowa senatorow wszyscy urzednicy wazni wysokie stanowiska w zus lasy panstwowe geodezja gornictwo ministerstwa jak rowniez ambasada izraelska i wszystkie interesy firmy tego kraju w polsce przejac kazdy ich obywatel posiadajcy paszport polski strata, te scierwa sie mnoza w polsce taki kurski to posiada chyba 6 dzieci i nowe robi oczywiscie sa normalne zydy tak zwani bracia zydzi od cebuli i czosnku, a te super zydki u samej gory finansowe lichwiarskie patentowe ropa naftowa maja na nich wyjebane poniewaz musza kapitalizm dla tego scierwa utrzymywac kombinowac z miesiaca na miesiac jak tu ludzia w nadmiarze liczebnosci pieniadze wcisnac - od zaraz polowa planety traci prace minimum na poczatek a czlowiek dalej sie mnozy jak te scierwa w polsce i polakom abieraja niemcy rowniez calye kierownictwo saduow wazniejszych w polsce strata obywatelstwa oraz ich dzieci jak rowniez emeryci,

Portret użytkownika Lisek

Elona Muska chciał sprzedać

Elona Muska chciał sprzedać swoje akcje Tesli ale nie mógł tego zrobić bo miał założone "blokady prawne" i znalazł sposób czyli specjalna inwestycja -> zakup Twittera. Sprzedał akcje, czyli dostał to co chciał $$$$ i teraz wycofuje się z zakupu Twittera, którego od początku nie chciał kupić. Jest cwanym lisem i wszystkich owija w koło palca Smile

Skomentuj