Twitter zablokował prezydenta Nigerii, a ten w odwecie zablokował Twittera

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Władze Nigerii nakazały w sobotę operatorom telekomunikacyjnym zablokowanie dostępu do  serwisu Twitter. Nastąpiło to w kilka dni po tym gdy Twitter zablokował konto prezydenta Nigerii, Muhammadu Buhari.

 

W całej Nigerii od soboty rano nie ma możliwości połączenia się z amerykańskim serwisem społecznościowym Twitter. Władze oskarżyły tą amerykańską korporację o to, że "zagraża integralności Nigerii". Według nigeryjskich władz zablokowanie dostępu do Twittera było podyktowane koniecznością respektowania zasad bezpieczeństwa narodowego zgodnie z prawem telekomunikacyjnym i wydanymi licencjami na działalność w tym sektorze

 

Przyczyną tych decyzji byl tweet Buhariego opublikowany w dniu 1 czerwca. Znalazły się w nim groźby wobec tych Nigeryjczyków, którzy w czasie wojny domowej w latach 1967-1970 "nie zachowali się, jak trzeba". Prezydent Nigerii zaznaczył, że "reakcja na ich czyny będzie silna i udzielona w języku, który zrozumieją". Twitter uznał to za pogwałcenie zasad i zablokował czasowo konto głowy państwa. W obliczu nagłego pogorszenia relacji między Twitterem a nigeryjskim rządem, kierownictwo amerykańskiej korporacji poinformowało, że przenosi awaryjnie swoje nigeryjskie biuro do sąsiedniej Ghany.

 

Przypadek starcia Twittera i Nigerii przypomina poprzedni taki wypadek z Australią zmagającą się z Facebookiem. Wygląda na to, że amerykańskie kalifornijskie korporacje internetowe zarządzające sieciami społecznościowymi, uważają się za podmioty równoważne państwom. Zresztą sam przypadek zbanowania urzędującego prezydenta USA, Donalda Trumpa i fakt, że Big Tech zrobił to w synchronizacji, postępując jak mafia i dezaktywując konkurencję to dowód na to, że Stany Zjednoczone są zarządzane przez kilka korporacji z Kalifornii. Wypaczyły one ostatnie wybory prezydenckie i włos i, z głowy nie spadł. Czy jesteśmy świadkami nowej cyfrowej dyktatury?

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DarkTech

Jestem za zablokowaniem

Jestem za zablokowaniem google, pejs-zboka i jew-tuba. Moja postawa wynika z bandyckich wymuszeń polityki prywatności tych serwisów. Przesiadłem się na swisscow.com i bitchute.com. Mapy są na targeo.pl, więc brawa dla bohatera artykułu.

Portret użytkownika pisdoland

Brawa dla gościa, to jest

Brawa dla gościa, to jest prezydent a nie mdły poliniak. W spierdolinolandii karakana powinno się dawno wyjebać żydbuki, tłitery i inne instakilogramowe ścierwo. Jednak najpierw trzeba wyjebać wszelkie "władze" co do sztuki, ustanowić nowy rząd z ludźmi o dużych jajcach i miłości do ojczyzny i rodaka a potem zrobić porządek z gównami spędołącznościowymi, które robią wodę z mózgu obywateli (vide liczba zaszczepionych owiec).

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Jakim trzeba być imbecylem by

Jakim trzeba być imbecylem by mieniąc się przywódcą narodu komunikować się z nim za pośrednictwem Twittera. Nigdy bym nie uwierzył, że instytucje rządowe tak zaorają swój pieczołowicie pielęgnowany prestiż. Z kolei błazny z Twittera bawią się jak dzieci blokując konta pomiędzy kolejnymi włamami na ich lipne systemy. Zdemoralizowane społeczeństwa emocjonują się tą patologią, drą się jak małpy, skaczą sobie do gardeł. Bez zasad, bez celu, ot tak. Jak w to wszystko pierdolnie meteoryt to nikogo mi tu k..a nie będzie żal.

Portret użytkownika baca

no i jesteśmy świadkami nowej

no i jesteśmy świadkami nowej ery - przepędzania precz ścierwomediów z ich "zasadami", oj cieniutko już ta lichwa dycha skoro Łukaszenka i ten z Afryki ich ogrywa... nigeria ma kolosalne złoża ropy i chyba już nie chce się ze szwindlerami dzielić - niech się zamiast ropą i surowcami pożywią demokracją, kartą praw człowieka oraz zasadami społecznościowymi Smile

 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika nauta

Cholera. Zdarzało mi się

Cholera. Zdarzało mi się powiedzieć, że Polska to republika bananowa. Przepraszam wszystkie republiki bananowe. Polsce do nich daleko. Jesteśmy krajem czwartego świata albo jeszcze dalej. Polska nie ma przemysłu - jak one. Nie ma armii - jak one. Ale republiki bananowe mają władze z jajami. Polska niestety ma tylko eskimoskich wazeliniarzy.

Skomentuj