Tuż po zwycięstwie Trumpa, Kuba ogłosiła manewry wojskowe

Kategorie: 

Źródło: Pepin1234/Wikipedia/CC BY-SA 4.0

Zmiany polityczne w Stanach Zjednoczonych mają ogromny wpływ na przyszłe relacje z Kubą. Gdy ogłoszono zwycięstwo Donalda Trumpa, komunistyczne władze zapowiedziały kilkudniowe manewry wojskowe.

 

Na łamach dziennika Granma, wydawanego przez Komunistyczną Partię Kuby ogłoszono, że w dniach 16-20 listopada odbędą się ćwiczenia o nazwie Bastion Strategic Exercises. Żołnierze będą przygotowywani do zwalczania wrogiej działalności na terenie kraju.

 

Media wskazują, że manewry mają bezpośredni związek ze zwycięstwem Trumpa, choć kubańskie władze nawet nie odniosły się do tematu wyborów prezydenckich. Wypomina się wypowiedź Trumpa, który ostrzegał, że Kuba musi zapewnić większą swobodę religijną i polityczną.

"Wszystkie koncesje, udzielone kubańskiemu reżimowi przez Baracka Obamę, zostały wykonane poprzez dekret, co oznacza, że następny prezydent może je odwołać - i to jest coś co zrobię, jeśli reżim Castro nie spełni naszych wymagań".

Manewry Bastion Strategic Exercises odbyły się po raz pierwszy w 1980 roku, gdy Ronald Reagan został wybrany na prezydenta. Obecnie będą to siódme tego typu ćwiczenia wojskowe, które zwykle organizowane są w trakcie napiętych relacji z USA. Ostatnie ćwiczenia odbyły się w 2013 roku.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj