Tusk poinformował, że i tak musimy przyjąć GMO

Kategorie: 

surviving-hard-times.com

Polska musi przyjąć GMO, a właściwie już trochę przyjęła, na przykład na rynku pasz. Oczywiście argumentacja dlaczego Polska musi, jest łatwa do przewidzenia. Nie możemy zabronić GMO, ponieważ uniemożliwia nam to prawo unijne. Premier Tusk, jak sam mówi, może i by chciał, ale nie może, bo ma związane ręce.

 

Wypowiedzi premiera towarzyszą procedowaniu w Sejmie poprawionej przez Prezydenta Komorowskiego Ustawy o nasiennictwie. Jakoś trudno sobie wyobrazić Prezydenta Komorowskiego, jako chroniącego Polskę przed GMO, ten postój ustawy umożliwił rozpoczęcie drugiej fazy lobbingu na rzecz możliwości rozkręcenia przez koncerny biotechnologiczne gorączki GMO w naszym kraju.

 

Przypomnijmy, że w krajach, w których operuje Monsanto, wiodący dostawca nasion GMO, korporacja uważa nasiona za swoją własność intelektualną strzeżona patentem. Każdy rolnik podpisuje dokument, w którym zobowiązuje się do nie obsiewania pola pozyskanym w uprawie nasieniem roślin. Monsanto wynajmuje detektywów, którzy ścigają rolników nawet wtedy, gdy znajdą fragment pola z roślinami odpowiadającymi ich opatentowanemu genotypowi. Często są to rośliny wiatropylne, więc istnieje ryzyko samo zapylenia a wręcz skażenia zmutowanymi roślinami tych zdrowych a to dodatkowo będzie wystawiało rolnika na odpowiedzialność karną.

 

Premier Tusk stwierdził, że Polska nie powinna się stać państwem, które promuje takie rozwiązania, ale raczej takim, które poszukuje ostrożnych rozwiązań, które pozwolą wyeliminować problemy wynikające z modyfikacji genetycznych. Premier dodał, że uważa, iż wokół GMO narosło wiele szkodliwych "mitów i nieporozumień" a sprawa jest wyzwaniem cywilizacyjnym.

 

Tusk intuicyjnie skojarzył sprawę GMO z ACTA sugerując podobny stopień społecznej świadomości i zorganizowania obywatelskiego. Skojarzenie z ACTA jest bardzo słuszne, bo wprowadzenie opatentowanych nasion  spowoduje, że ACTA zaczną obowiązywać również na rynku nasiennictwa.

 

Już w tej chwili w Polsce nie da się kupić paszy dla zwierząt nieopartej o GMO. Rolnicy z hodowli ekologicznych sprowadzają pasze z Niemiec. Istnieją też wątpliwości czy uprawy GMO nie są przypadkiem i tak obecne na naszych polach. Wiele hektarów kukurydzy wygląda jak GMO, są tam prowadzone specjalne opryski przypominające proces technologiczny zasiewu nasion typu Rundap Ready, czyli zasiew oprysk, porażenie wszystkiego, co rośnie oprócz kukurydzy.

 

Przytaczaliśmy już kiedyś historię rolnika z Mazur, który chciał ulżyć żonie i w przydomowym ogródku spryskał tym środkiem, który wraz z nasionami kukurydzy kupuje się w "Centrali". Skutek był taki, ze wszystko, co urosło było bardzo mizerne albo nie urosło wcale. Takie efekty może dawać glifosat stosowany też w Rundapie albo też jakaś forma pochodna tego herbicydu. Takie obserwacje powodują, że warto sobie zadać pytanie czy tego GMO przypadkiem już tu nie ma a to, co próbują zrobić w ustawie o nasiennictwie jest po prostu przyklepaniem istniejącej sytuacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mika

Czas powiedzieć nie! Nie

Czas powiedzieć nie! Nie zgadzam sie z polityką prowadzona przez unię i jej wyznawców. To jest atak na niepodległosć Polski. Żydomasoneria przeliczyła sie. To ich koniec. Mamy dość siły i zaangażowania aby obalić ten totalitarny system .Nas jest więcej. Tych zdrajcow należy wysłać drewnianą rakietą w kosmois lub zamknąc w więzieniach.                              Trudny czas nastal dla mlodych rodzin. Jednak III wojna światowa która trwa w tej chwili przynienie wyzwolenie spod jarzma fałszywej flagi i nastaną nowe lepsze czasy. Pora uświadamiać innjych i nie popelnieć błędów.  Precz z rządami tuska i komoruska!!!!!!!!!!!!!WTC, Fukushima, powodzie i trzesienia ziemi to ich sprawka.Poczytajcie o broni HAARP.

Portret użytkownika Zofja

Czy naprawde nie można w

Czy naprawde nie można w jakiś sposób zaprotestować przeciw temu? w końcu akta pokazało, że nie wszystko musimy akceptować potulnie. Możemy jeszcze pokazac, że to nam zupełnie nie pasuje...Możemy?

Portret użytkownika barys

Musi to na Rusi a w Polsce

Musi to na Rusi a w Polsce jak kto chce - my tego Gówna GMO nie chcemy a Tusk mówiąć że i tak to musimy przyjąć niech sie goni ;).Ja i wielu innych nic nie musi ! To po pierwsze !Druga sprawa wypowiada sie na temat o którym nie ma pojęcia.Mówi ze na temat GMO wyrosło dużo mitów ze nie zdrowe itd. A prowadził ktoś oficjalne badania na temat jak wplywa GMO na ludzi ? Otórz nie ! A dlaczego ? Bo to gówno jest i każdy o tym wie...GMO Monsanto czy jak im tam - będą mogli ścigać rolników za nielegalne wysiew nasion na swoich polach ale czy ktoś im powiedział ze te rosliny GMO są wiatropylne i ze jak takie coś sie samo zasieje na ich polach to beda placić kary ?Nikt nic o tym nie mówi... to rolnik powinien do sondu podać takie MONSANTO za nielegalny sianie sie tych roslin na jego polu !Pytanie ile dostal Tusk lub kto go naciska żeby to gówno przepchnąć ?Czy to całe matactwo kiedyś sie w końcu skończy ? Rząd nas robi w uja juz od kilkunastu lat ! Ludzie zaczynaja otwierać oczy wychodzić na protesty to nasyla sie na nich ABW ! Noż kurwa mać w jakich czasach my żyjemy ?Czas temu wszystkiemu powiedzieć NIE - wypieprzyć tych dziadów z tego rządu wszystkich bez wyjątku kazdy mysli o wlasniej dupie aby tam nie o ludziacha którzy z miesiaca na miesiac wegetuja a inni umieraja.../ Sad

Portret użytkownika wściekły lis

Dobrze prawisz kolego ,

Dobrze prawisz kolego , popieram to co napisałeś . Tusek robi nas w ...uja tłumacząc się jeb....m dobrem narodowym . Niech nie piepszy że musi podpisać GMO !!!  równie dobrze za jakiś czas podpisze kolejny już legalny rozbiór Polski bo jeb.....a E.U tego sobie życzy .  Niechcemy takiej ekipy rządzącej która interesy własne przekłada ponad wszystko . Jedno jest pewne , nie pójdę już wiecej na wybory . Bo ktokolwiek zostanie wybrany wcześniej czy później stanie się zachłannym i pazernym sku.....m !!! Panie T. wal się na ryj . Pozdrawiam Warmiak ( nie miałem dziadka w n.s.d.a.p )

Portret użytkownika delachen

Kurcze blade,czy oni na górze

Kurcze blade,czy oni na górze wstretne jaszczury myślą że nam odjęło rozum.Owszem utrudniają nam zycie przez chemitrale i nie tylko... ,ale jestesmy pokoleniem który umie czytac  i nie da się wrobic w gówno.Żałosna marinetka w rękach grubej Berty.Pajac Europy ,tylko  chiałby pochwalić sie że pokazać ze u nas uda się wszystko wprowadzić ..... , bo on wie co dla nas jest najlepsze................. .Juz czas wasz się kończy...uważajcie bo bardzo,bardzo żle skończycie.I nie są to mżonki,przecież czemu nie pisze się co dzieje się w USA z dyrektorami Banków itp.to są afery na skale światową.Nie mają się gdzie szczury ukryć,wszędzie was GF znajdzie..... ten numer wam nie przejdzie....Przegrana na całej linii.nIECH SAMI JEDZA SOBIE WYROBY Z mosanto.....SMACZNEGO I DUŻO ,DUŻO ZDROWIA...............................

Portret użytkownika 3plabc

Doniu uważa, że musimy

Doniu uważa, że musimy przyjąć gmo, a ja że musi on gibać dożywocie, a jak nie pucha, to sznur i latarnia! Chyba czas powrócić do starych tradycji z PRL, a niech media mówią o bandytach i wywrotowcach.... a później niech ich ogień strawi!

Strony

Skomentuj