Turtle to pierwszy na świecie łazik ziemski, zbudowany we Wrocławiu

Kategorie: 

Źródło: Turtle Rover

Studenci z Politechniki Wrocławskiej, który zbudowali marsjańskiego łazika Scorpio, postanowili tym razem stworzyć coś bardziej "przyziemnego". Wspólnymi siłami opracowali pierwszego na świecie łazika ziemskiego.

 

Czterokołowy robot Turtle przeznaczony jest do eksploracji naszej planety. Wyposażony jest w kamerę Full HD i zrobotyzowane ramię, z pomocą którego można podnosić dowolne obiekty o masie do 500 gramów. Ten niewielki pojazd waży około 8 kilogramów, zawiera oprogramowanie open-source na minikomputerze Raspberry Pi, które można edytować, a także zapewnia możliwość podłączenia zewnętrznej elektroniki.

Łazik Turtle jest zdalnie sterowany z pomocą aplikacji, którą można zainstalować na tablecie lub smartfonie. W pełni naładowana bateria pozwala na 4 godziny ciągłej pracy. W przeciwieństwie do łazików kosmicznych, Turtle powstał z myślą o "zwykłych" użytkownikach.

Już w sierpniu bieżącego roku odbędzie się sprzedaż łazików ziemskich. W tym celu powstanie kampania na crowdfundingowej stronie internetowej Kickstarter. Z uzyskanych funduszy rozpocznie się pierwsza produkcja od 40 do 70 łazików, które w całości będą składane we Wrocławiu.

 

Więcej: http://turtlerover.com/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj