Tureckie wojska przekroczyły granicę Syrii

Kategorie: 

Źródło: Hawar News Agency

Tyle obecnie mówi się o pokoju w Syrii i wstrzymaniu działań zbrojnych, a tymczasem Turcja postanowiła nie czekać i wysłała do tego kraju swoje wojska. Sytuacja jest wyjątkowo niebezpieczna, ponieważ Rosja ostrzegła niedawno, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji to wroga armia zostanie zbombardowana.

 

 

Kurdyjska agencja prasowa Hawar podała, że w północno-zachodniej części Syrii pojawiły się tureckie siły zbrojne. Wkroczyły około 200 metrów w głąb kraju i zaczęły kopać rowy oraz stawiać mur niedaleko wioski Meydan Ekbise. Turcja prawdopodobnie realizuje właśnie plan budowy strefy buforowej.

Turcja w dalszym ciągu ostrzeliwuje pozycje syryjskich Kurdów a Erdoğan żali się, że Stany Zjednoczone popierają tych "terrorystów" i dostarczały im broń, która obecnie służy im w walce z rebelią. Warto również dodać, że z Turcji do przygranicznego miasta Azaz przybyło niedawno kilkuset uzbrojonych mężczyzn, którzy zasilili szeregi tzw. opozycji. Rosyjskie media mówią o niszczonych dostawach broni, które CIA dostarcza antyrządowym rebeliantom. Zresztą zachodnie agencje informacyjne również donoszą, że od pewnego czasu do Syrii dostarczane są coraz większe ilości broni.

 

Były dyrektor Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Kowalow dał jasno do zrozumienia, że tureckie i saudyjskie wojska, jeśli wkroczą do Syrii, zostaną najprawdopodobniej zaatakowane z powietrza. Turcja właśnie rozmieściła tam swoje wojska, a syryjskie władze nie wyraziły na to zgody. Jeśli rząd w Damaszku uzna ich za najeźdźców i poprosi Rosję o wsparcie, prawdopodobnie będzie to początek wojny totalnej.
 

 

Źródła:

http://en.hawarnews.com/dozens-of-turkish-military-vehicles-cross-into-rojava/

http://news.yahoo.com/syrian-rebels-missiles-confront-offensive-191050845.html

http://russia-insider.com/en/russia-has-destroyed-cias-weapons-smuggling-operation-syria/ri12821

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/18/hundreds-of-armed-rebels-cross-from-turkey-into-syria-says-monitor

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alternatywny

Ojjjj będą się prali :o W

Ojjjj będą się prali :o
W sumie niech się tłuką w Syrii nawet i wszystkie kraje świata, byle tylko nie moja Polska kochana Smile A dopóki nikt nie mówi o wspieraniu Turcji przez NATO to jestem spokojny, zresztą pakt północnoatlantycki jasno mówi o tym, że jeśli jesteś agresorem, pakt nie przyjdzie ci z pomocą, jeśli nie zostanie to uznane za słuszne przez członków paktu. Innymi słowy, Turcja atakuje jako Turcja a nie jako NATO. Stany dopóki mają u władzy tą popierdółkę, nie kiwną nawet palcem by wspierać oficjalnie Turcję - w tym przypadku to akurat bardzo dobra wiadomość.

Portret użytkownika señor_muerto

Wybaczcie mi, że nie na temat

Wybaczcie mi, że nie na temat , ale chciałem nadmienić (tutaj kieruję moją uwagę do administratorów portalu), że co raz częściej da się zauważyć niezwykle wulgarne, tudzież niesmaczne komentarze co niektórych niezarejestrowanych użytkowników. Dziwi mnie to, że mimo zapowiedzi moderatora (Screwdriver), w artykule 
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemcy-zagrywaja-bolkiem-przeciw-reparacjom-wojennym

Quote:

Screwdriver, sob., 2016-02-20 18:41
Przypominam że wszystkie bezczelnie wulgarne wypowiedzi będą usuwane.
 

W dziwny sposób przechodzi niezauważony komentarz pod tym artykułem, niezarejestrowanego użytkownika And
Quote:
 
And(nie zarejestrowany), sob., 2016-02-20 12:16
Ty mnie zaczynasz wkurwiać powoli swoimi komentarzami, niedługo znikniesz.
Mam kochać pokój i to, że państwo wysysa mojej rodzinie wszystkie siły życiowe? Wracaj do swoich.

To , że w chlewie jest pełno g****a to nie znaczy, że będąc w środku od razu mamy (mówiąc bardzo wulgarnie) s***ć na wokoło. 
To samo powinno tyczyć się wypowiedzi na tym forum.
Nie chodzi tutaj o nagabywanie kogokolwiek, ale uważam, że to nie "fair" wobec zarejestrowanych i stałych użytkowników portalu, którzy z tego co zdązyłem zauważyć mają wiele ciekawego do napisania (niezależnie od tego jaki światopogląd przedstawiają).
Co więcej, według mnie zwiększanie takiej pobłażliwości wobec "prymitywnych" komentarzy, powoduje drastyczny spadek w "jakości" przebywania i komentawania na tym portalu. Pozdrawiam
 

 

Portret użytkownika jersto

Niech wreszcie po 50 latach

Niech wreszcie po 50 latach duszenia Kurdów, Turcja da im spokój i przestanie ich zwalczać, bo to jest bardzo twardy naród. Po drugie dajcie spokój Assadowi bo będzie to samo co w Iraku i Libji  a wtedy ISSIS  rozkreci się na całego i nikt tego nie opanuje. Chyba , że USA chce zniszczyć Europę.

Portret użytkownika Akamai

Nie martw się Aniu. Korzystaj

Nie martw się Aniu. Korzystaj z życia i patrz z optymizmem w przyszłość. Bo nic złego się nie stanie. Plan się nie udał i teraz zaczyna się odwrót. Jesteśmy już w erze Wodnika.Twoje życie będzie wyglądać tak jak je sobie wymarzysz. Musisz tylko głęboko w to wierzyć.
Pozdrawiam Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Strony

Skomentuj