Tureckie siły specjalne zatrzymują członków prokurdyjskiej opozycji

Kategorie: 

Źródło: Flickr.com/Elvert Barnes/CC BY-SA 2.0

Erdoğan powoli realizuje swoje autorytarne plany. Turecka policja oraz siły specjalne wpadły wczoraj do biur należących do Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) w Stambule i zatrzymały kilku członków tej partii. To zaskakujące, że nikt jeszcze nie potępił Turcji za zatrzymywanie opozycji.

 

Ludowa Partia Demokratyczna jest trzecią siłą w parlamencie, ale oskarża się ją o współpracę z Partią Pracujących Kurdystanu (PKK), która z kolei postrzegana jest przez Turcję, Unię Europejską i USA jako organizację terrorystyczną. Ugrupowanie to chce utworzyć własne niezależne państwo na terenie Iraku, Iranu, Syrii i Turcji. Z tego powodu Erdoğan jest wrogo nastawiony do HDP a pozbycie się opozycji ułatwi mu zdobycie władzy absolutnej.

 

Ostatnio liderzy HDP domagali się autonomii dla Kurdów w południowo-wschodniej części Turcji. Erdoğan z zadowoleniem przyjął informację o tym, że prokuratura rozpocznie śledztwo w tej sprawie i zaczął porównywać opozycyjną Ludową Partię Demokratyczną to organizacji terrorystycznych.

 

Sytuacji w Turcji towarzyszy powszechne milczenie. Pojawiają się nawet opinie, według których Stany Zjednoczone potrzebują Erdoğana aby sprowokować wojnę między NATO a Rosją. Na dzień dzisiejszy trzeba przyznać, że jest to dość prawdopodobny scenariusz.

 

 

Źródła:

http://www.reuters.com/article/us-turkey-kurds-idUSKBN0UM0XV20160108

http://www.globalresearch.ca/us-using-turkeys-erdogan-to-provoke-confrontation-with-russia/5495636

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika And

Policja to najgorszy twór

Policja to najgorszy twór jaki kiedykolwiek powstał. Przeważnie zawsze stawia się przeciw wolności i obywatelom, nie zwracając uwagi na przestępstwa np. na tle seksualnym.
Dawniej nie było czegoś takiego a ludzkość jakoś przetrwała. Pytanie zatem, kto jej tak naprawdę potrzebuje?
 

Skomentuj