Tureckie media opublikowały wywiad z Baszarem al-Assadem

Kategorie: 

Kadr z wywiadu telewizyjnego - Baszir al-Assad

W tureckim dzienniku Cumhuriyet opublikowano wywiad z prezydentem Syrii, Baszarem al-Assadem. W trakcie rozmowy ocenia on sytuację na arenie regionalnej i międzynarodowej.

 

Zapytany przez reporterów o incydent z tureckim samolotem i jego możliwymi skutkami dla Syrii, prezydent al-Assad powiedział, że to nie Damaszek pozwala na eskalacja napięcia z Turcją w kierunku konfliktu zbrojnego między dwoma krajami.

 

Samolot został zestrzelony przez jeden z najsłabszych ośrodków obrony dostępnych w celu ochrony przestrzeni powietrznej kraju. Syryjski prezydent powiedział, że zdolność operacyjna bazy pozwalała na docieranie do celów, które znajdują się do 2.5 km, a przy takim dystansie nie da się zniszczyć celów znajdujących się na większych odległościach.  Oznacza to, że samolot zniszczono blisko wybrzeża Syrii i na najniższej możliwej wysokości, powiedział al-Assad.

 

Assad poinformował, ze bez względu na naciski, jakie są wywierane na jego rządy nie zamierza oddawać suwerenności kraju w ręce nieprzychylnych mu mocarstw, a takie oczekiwania formułuje większość członków Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

Prezydent Syrii odniósł się tez do deklaracji i oświadczeń składanych przez USA, pełnych zapewnień, że Amerykanie w żadnym stopniu nie uczestniczą aktywnie w konflikcie syryjskim. Według niego to oczywiste kłamstwa, bo USA finansuje terrorystów działających na terenie Syrii. To właśnie Amerykanów i ich szyickich wspólników uważa on za głównych inspiratorów niepokojów w zarządzanym przez niego kraju.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Ampa Vatis

  Ropa ich ciągnie, dla tego

 Ropa ich ciągnie, dla tego USA podjudza terrorystów. Jak wcześniej chcieli konfliktu, to potrafili wykorzystać swojego byłego agenta i wrobić go w atak na WTC, teraz sponsorują bojówki, bo dogadali sie z nimi, że jak przejmą władze, to ropa ciurkiem popłynie do kraju największych terrorystów na świecie (USA).No niestety, by grać pierwsze skrzypce w III Wojnie Światowej, USA musi mieć dostęp do największego składu ropy na świcie, a taki śmieć jak Rockefeller będzie walił gruchę śmiejąc się z wszystkich, bo to on i jego kolesie Iluminaci za tym stoją.  

Chcesz wiedzieć więcej?  http://ampavatis.manifo.com/

Portret użytkownika j

"konflikt" na bliskim

"konflikt" na bliskim wschodzie jest umiejetnie dozowany i w razie potrzeby jego eskalacja bedzie malec lub odwrotnie. z uwagi na ziemskie zmiany "naturalne" jak i tez te ktore sa preparowane przez czlowieka - info bedzie takie lub inne.moze byc tak iz katastrofy naturalne ktorych sila wzrosnie bardzo, przerosna znacznie "znieczulanie" bliskim wschodem i konflikt moze nabrac "rumiencow".moze byc tez tak iz nie same naturalne wybryki jak i majstrowanie "systemowe" to sprawi.moje prywatne zdanie jest takie iz nikomu nie zalezy doslownie na konflikcie globalnym, lecz jest on wysoce prawdopodobny z uwagi na znz i z tego tytulu jego wstapienie okazac sie moze duzym "jajem niespodzianka"(w tekscie brakuje napomnien teologiczno-duchowych celem unikniecia wszelkiego antagonizmu, ale to nie znaczy ze nie powinno ich byc.)

Portret użytkownika Gall Anonim

„To właśnie Amerykanów i ich

„To właśnie Amerykanów i ich szyickich wspólników uważa on za głównych inspiratorów niepokojów w zarządzanym przez niego kraju. „ Co prawda ktoś to już na szczęście zauważył , ale „..  Amerykanów i ich szyickich ...” , że co się spytam. Szyickich ? Jedyny kraj szyicki który ma jakieś znaczenie na arenie międzynarodowej to jest IRAN a on na pewno do sojuszników USA nie należy. Natomiast Arabia Saudyjska na pewno tak tylko, że to są SUNICI. Miejmy nadzieje, że jest to tylko błąd w przekazie ?! 

Portret użytkownika Twój_Edytor

"Jeśli nasz samolot obrona

"Jeśli nasz samolot obrona zestrzelony przez pomyłkę lub na terytorium Syrii, a następnie Syria nie miałby problemu oficjalnie przeprosić, ale jeśli sprowadzona celowo, to, jaki jest nasz interes?nie oczekuję publikacji tego komentarza, tylko chciałbym autorowi tekstu zasugerować nieco więcej szacunku dla czytelników, proszę sobie przeczytać to zdanie, haha genialne, powalające zdolności edytorskie, no bez przesady

Portret użytkownika Roobaczkowa

A ja osobiście w tym

A ja osobiście w tym przypadku wolę takie tłumaczenie wprost. Bez zastępowania konkretnych obcych słów polskimi zwrotami o podobnym znaczeniu, które lepiej brzmią. To zbyt delikatna materia, by dla lepszego brzmienia w języku polskim utracić dosłowność tłumaczenia i cokolwiek zmieniać, nawet szyk. Ja też bym tej części wypowiedzi nie wygładzała na siłę. Wolę wiedzieć np. czy w wersji oryginalnej ktoś ,,puścił pawia" czy ,,zwymiotował".  

Portret użytkownika FuBBu

"Jeśli nasz samolot obrona

"Jeśli nasz samolot obrona zestrzelony przez pomyłkę lub na terytorium Syrii, a następnie Syria nie miałby problemu oficjalnie przeprosić, ale jeśli sprowadzona celowo, to, jaki jest nasz interes? To absurdalne oskarżenia," powiedział." Google translate ?

Portret użytkownika Pilot6

Assad ma racje. Nie jestem

Assad ma racje.Nie jestem miłosnikiem Syrii i Iranu(bo te państwa w niedługiom czasie mogą się na nas zemścić),ale atak na te kraje doprowadzi do chaosu globalnego.Rząd Izraela i USA całkowicie zdaje sobie sprawę z tego wszystkiego i świadomie podążają w kierunku katastrofy(tak chce elita bankierów). "Za każdym razem kiedy coś zrobimy, mówisz mi Ameryka zrobi to czy tamto...chcę ci powiedzieć bardzo wyraźnie: nie martw się o naciski Ameryki na Izrael. My naród żydowski kontrolujemy Amerykę i Amerykanie o tym wiedzą."- Ariel Szaron, premier Izraela, (3.10.2001 - radio Kol Yisrael).

Portret użytkownika rgb

I trochę nowszy cytat: 

I trochę nowszy cytat:  „Bardzo dobrze wiecie, i wiedzą to równie dobrze głupi Amerykanie, że my kontrolujemy ich rząd, bez względu na to kto siedzi w Białym Domu. Sprawa jest taka, ja to wiem i wy to wiecie, że żaden amerykański prezydent nie może nas sprowokować, nawet jeśli zrobimy coś nie do pomyślenia. Co oni (Amerykanie) mogą nam zrobić? To my kontrolujemy Kongres, media, rozrywkę i wszystko w Ameryce. W Ameryce możecie krytykować Boga, ale nie możecie krytykować Izraela.” – Tzipora Menache, rzecznik izraelski, 2009.

Strony

Skomentuj