Tureckie czołgi i siły specjalne wkroczyły do Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rosja wielokrotnie prezentowała dowody, wskazujące na tajną współpracę Turcji z Państwem Islamskim w Syrii. Jak wiadomo, Erdogan zajmował się również wspieraniem tzw. rebelii i terrorystów, którzy mieli doprowadzić od obalenia Assada. Lecz sytuacja uległa poważnej zmianie. Tureckie wojska i tzw. rebelianci wkroczyli dziś do sąsiedniego państwa aby oczyścić tereny przygraniczne z terrorystów ISIS.

 

Wyszkolona i uzbrojona na terytorium Turcji "syryjska opozycja", przy wsparciu żołnierzy, czołgów, artylerii i tureckiego lotnictwa, rozpoczęła atak na przygraniczne miasto Dżarabulus. Po raz pierwszy mamy więc do czynienia z inwazją członka NATO na Syrię. Turecka kampania wojenna wspierana jest przez amerykańskie i rosyjskie siły powietrzne. Należy dodać, że dotychczas Turcja bardzo niechętnie zajmowała się zwalczaniem ISIS. Zmiana nastąpiła dopiero po nieudanym przewrocie wojskowym i nawiązaniu nowej współpracy między Erdoganem a Putinem.

Turecki sułtan ogłosił, że jego państwo ma prawo do obrony przed terrorystami a jego cierpliwość się właśnie skończyła. Zapewnił również, że wysyła wojska aby pomóc Syrii i nie dopuścić do jej dezintegracji. Turcja ma zamiar wyprzeć bojowników ISIS z terenów przygranicznych, a potem zajmie się Kurdami, którzy dzięki wsparciu USA zdobyli duże terytoria w północnej Syrii.

Można więc powiedzieć, że Erdogan zajmie się fizycznym eliminowaniem bojówek, które stanowią zagrożenie dla wojsk Assada. Trudno powiedzieć, czy ostatnio odbyły się jakieś tajne rozmowy turecko-syryjskie, ale rząd w Damaszku jak dotąd nie potępił Erdogana za inwazję zbrojną. Zaś według niepotwierdzonych informacji, turecki wywiad miał pojawić się w syryjskiej stolicy i powiadomić rząd o nadchodzącej operacji.

 

Ekspansja Kurdów nie podoba się Iranowi, Irakowi, Turcji oraz Syrii. Jak wiadomo, dążą oni do utworzenia własnego kraju, co spowodowałoby osłabienie wyżej wymienionych państw. W ostatnim czasie można nawet zaobserwować starcia między Kurdami a syryjską armią, choć jeszcze niedawno obie strony blisko ze sobą wpsółpracowały. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć po czyjej stronie jest Turcja. Do stolicy tego państwa przybyły w ostatnim czasie delegacje z Iranu i irackiego Kurdystanu, a w środę pojawi się tam wiceprezydent USA, Joe Biden. Najbliższy czas pokaże na czyje polecenie działa Erdogan.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika grot

Szykuje się false flag

Szykuje się false flag

Przy najbliższej okazji kiedy rosja będzie strzelała rakietami w  kierunku ISIS z swoich okrętów

Amerykanie podłączą się z salwą i odpalą z łodzi podwodnej rakietę atomową która trafi w sojusznika NATO jako rosyjska.

W efekcie uderzenia nuklearnego zginie 1 mln ludzi co będzie powodem i pretekstem do uderzenia jądrowego w Rosję.

Dowodem na to że to będzie rosyjska rakieta będzie charakterystyka promieniowania. Materiał atomowej bomby amerykanie pozyskali w trakcie rozbrajania arsenału nuklearnego w rosji.

Po tych parametrach rozpadu promieniotwórczego niezależna komisja stwierdzi że to był atak rosji.

 

Amerykanie uderzą bombom atomową w jednostki rosyjskie w Syrii oraz w okręty na morzu czarnym i kaspijskim. Co dalej będzie się działo zależy od Putina.

Potem już nikt nie dojdzie co i jak

Portret użytkownika Mojeimię44

Wiem, ze nie z tej bajki ale.

Wiem, ze nie z tej bajki ale.......

https://www.youtube.com/watch?v=9xAeOJ1bKAQ 

Zal mi tej dziewczynki. Mowi jak aniol choc ma tyle problemow. Nie umiem jej pomoc oprocz tego, ze wspomagam ja slownie. Moze wy macie jakies mozliwosci to pomozcie jej chociazby dobrym slowem. Niech prowadzi dalej to co robi juz tyle czasu. Z gory pisze, ze jej nawet nie znam zeby nie bylo, ze chce kase od kogos wyciagnac. Poprostu fajnie mowi a ma tylko stary telefon i nawet nie ma dobrego lacza internetowego. 

Portret użytkownika Medium

Aż miło patrzeć, jak

Aż miło patrzeć, jak zaszachowany Erdogan znalazł drogę przedłużenia sobie i życia i kariery.

USA przenosi broń jądrową z Turcji do Rumunii. Widać zgoda USA nie jest potrzebna do życia...

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

włodi ćwoku, myśl trochę !!..

włodi ćwoku, myśl trochę !!......Erdogan ostatnio spotykał się z Putinem, a wysoki przedstawiciel turasów kilka dni temu był w Damaszku i rozmawiał z władzami Syrii !!.......Po co, banderowski jelopie??.........Żeby dostać zgodę na to, co robi muuuuuuuuuule upadliński !!.......Myślenie i kojarzenie faktów nie jest mocną stroną skakunów banderowskich!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Pawello

Tak czytam, czytam i dochodzę

Tak czytam, czytam i dochodzę do wniosku, żę Ty gościu prosty jesteś jak budowa cepa. Żyjesz w urojeniu, że każdy, jak Ty, widzi świat binarnie. Wyobraź sobie, że to, iż nienawidzi się kacapóœ, wcale nie znaczy, że jest się wielbicielem banderowców, ussraelców, szwabów, żabojadów, dżemojadów czy innych czosnków. Dla wielu ludzi, jak ja, to jedna swołocz.

Portret użytkownika U_P_Adlina

hehehehe!!.........Co włodi,

hehehehe!!.........Co włodi, stworzyłeś sobie nowego kolegę pawello, żeby cię popierał??.............hehehehe, frustracie upadliński od tymy!!.........Mówiłem ci już włodi, banderowski trollu hrywnowy, że możesz sobie zmieniać nicki, ale smród twój i tak pozostaje!!......Nie męcz się więc, bo jak zawsze zostaniesz zlany ciepłym moczem!!.........Swołocz włodi tępaku jest wszędzie, ale upadlina banderowska jest jej największym rezerwuarem!!.......Rosja to dziś wielki sojusznik Polski przeciwko banderowskiej upadlinie i twoje popierdywania tego nie zmienią!!........Błaznuj dalej!!.......Jaki kolejny nick sobie wymyslisz klaunie banderowski??

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ACHILES

~Ula : Kiedys swiat byl

~Ula : Kiedys swiat byl prosty. Dobrzy Amerykanie, zli Rosjanie. A teraz wszystko sie pokalapuckalo. Dobrzy Amerykanie wspieraja dobra Turcje, ktora ostrzeliwuje dobrych Kurdow, ktorym USA pomaga, a ktorzy Turcje atakuja, i Panstwo Islamskie atakuja ( tez przez USA wspierane), to panstwo z kolei walczy z rezimem wspieranym przez zlych Ruskich (aha tzn, ze Rezim jest zly) Ale Turcy (dobrzy) atakija tez Panstwo Islamskie, i ostatnio sie ze zlym Ruskim spiknely, i chca zlej Syrii pomoc w zachowaniu granic. To w koncu jest ta Turcja z USA czy przeciw?

Ogolnie nazizm jest zly, ale ukrainski jest dobry, bo walczy z Ruskimi. Nazisci strzelaja, a Rosja dostaje sankcje.

Ja juz nic nie wiem, kto zly, kto dobry.

komentarz z omletu 

Portret użytkownika Polakk

Po co ta chora panika wojenna

Po co ta chora panika wojenna, od wielu już lat sie przewija? Może za 50-100 lat jakaś większa woja będzie, ale co to nas obchodzi? Lepiej sie zająć sprzątnięciem wrogów zarzdzających Polska od ponad 25 lat.

Strony

Skomentuj