Turecki statek handlowy został ostrzelany z terytorium Libii

Kategorie: 

Foto: Muhammad Mahdi Karim
Minionej nocy turecki statek towarowy, który zmierzał do libijskiego miasta Tobruk, został ostrzelany przez nieznane siły z terytorium kraj oraz z powietrza. W wyniku ataku zginął jeden oficer a kilka osób zostało rannych.

 

Sytuacja miała miejsce kilkanaście kilometrów od portu w Darnie, gdy statek znajdował się na wodach międzynarodowych. Jego załoga została najpierw ostrzelana, a gdy próbowała uciec, zaatakowano ją również z powietrza. Statek, na którym wybuchł pożar, został odholowany do Tobruku.

 

Tureckie MSZ ostro potępiło ten atak, choć nie ustalono kto mógł tego dokonać. Nikt nie wyklucza, że statek mógł zostać ostrzelany przez libijską armię. W styczniu tego roku, myśliwce zbombardowały tankowiec, który należał do greckiego operatora, ponieważ jego załoga nie zgodziła się na kontrolę.

 

Rząd w Libii oświadczył kilka miesięcy temu, że zrywa wszelkie kontrakty z Turcją. Prezydent Recep Tayyip Erdoğan został wtedy oskarżony o wysyłanie broni do rywalizujących ze sobą ugurpowań zbrojnych.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/2015/05/11/us-libya-security-turkey-idUSKBN0NW0K720150511

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika marko

To może być też prowokacja ze

To może być też prowokacja ze strony strasznych braci, żeby Turcy myśleli że to Libia, potem zrobią to samo w Libii.
Podobnie było kiedyś w Libanie by wywołać wojnę między chrześcijanami a islamistami, dotąd podkładali bomby pod kościoły i meczety, że jedna i druga strona przystąpiła do wojny

Portret użytkownika Pulsar

I co się dziwić, skoro z

I co się dziwić, skoro z jednej strony chcą się na siłę wprosić do UE, a z drugiej strony popierają ruchy religijno-polityczne oparte za prawach Koranu, to nie da się służyć dwom 'Panom'.  Skoro bowiem aspirują do UE, to fanatyczny świat Koranu szybko im za to podziękuje., traktując ich jak zdrajców, którzy sprzeniewierzyli się Koranowi.

Portret użytkownika achiles

A czy ktoś słyszał o

A czy ktoś słyszał o ostrzelaniu tego statku, jak i zarówno tego poprzedniego TANKOWCA W MEDIACH GŁÓWNEGO ŚCIEKU??? Bo ja nie słyszałem, a mam doskonały ogląd tego typu wiadomości. Wnioski nasuwają się same, a są nimi to, że obecne NASZE Społeczeństwo jest systematycznie karmione PAPKĄ PROPAGANDOWĄ, w wyniku czego żyje jedynie w jakimś MATRIKSIE !!! Podobnie jak to miało miejsce, z sondażami przed wyborami Prezydenckimi. 

Strony

Skomentuj