Turecki samolot trafił w strefę turbulencji - 30 osób zostało rannych

Kategorie: 

Źródło: Turkish Airways

Samolot lecący ze Stambułu do Nowego Jorku wpadł w wyjątkowo niebezpieczną strefę turbulencji. W ich wyniku ucierpiało aż 30 osób znajdujących się na pokładzie.

 

Do zdarzenia doszło 9 marca, kiedy turecki samolot Boeing 777, lecący z Stambułu do Nowego Jorku, musiał lądować awaryjnie  z powodu silnych turbulencji. W konsekwencji wstrząsów, którym była poddawana konstrukcja samolotu w przedziale pasażerskim 30 osób zostało rannych.

 

W sumie na pokładzie było 326 pasażerów i 18 członków załogi. Incydent miał miejsce 45 minut przed lądowaniem na lotnisku John F. Kennedy International Airport w Nowym Jorku. Według pasażerów, ludzie dosłownie fruwali w powietrzu podrzucani na pokładzie samolotu. Niektórzy doznali dość poważnych obrażeń.

 

Agencje prasowe informują o wielu poważnych kontuzjach w postaci złamań. Wszystkie ofiary, tj. 29 pasażerów i  jedna stewardesa, zostały hospitalizowane. Należy zauważyć, że krajowa służba meteorologiczna Stanów Zjednoczonych wydała ostrzeżenie o zawirowaniach na obszarze, na którym doszło do incydentu z tureckim samolotem. Nie jest jednak jasne, czy stało się to przed czy po zdarzeniu.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj