Turecki polityk wyjawił, że Państwo Islamskie otrzymało broń chemiczną z Turcji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Na początku tego tygodnia, Eren Erdem z opozycyjnej Republikańskiej Partii Ludowej powiedział w wywiadzie dla telewizji Russia Today, że islamiści otrzymali gazy bojowe z Turcji. Mowa jest o tej samej broni chemicznej, którą wielokrotnie stosowano podczas ataków na syryjską ludność cywilną. Jest to już kolejne tak poważne oskarżenie w ostatnim czasie, adresowane w kierunku tego państwa.

 

Przypomnijmy, że największe zamieszanie wokół Syrii miało miejsce gdy nieznane siły dokonały ataku z użyciem broni chemicznej na cywilów. Zachód oczywiście zwalił całą winę na Baszara al-Assada i wojska rządowe, które uchroniły się przed amerykańską "demokratyzacją" oddając całe zapasy gazów bojowych, jakie znajdowały się w magazynach.

 

Przez wiele miesięcy próbowano ustalić kto dopuścił się tej zbrodni i ostatecznie temat broni chemicznej zszedł na dalszy plan. Należy jednak pamiętać, że jeszcze 2 lata temu media pisały głównie o walkach armii rządowej i opozycji a nazwa "Państwo Islamskie" czy skrótowce ISIS lub ISIL były nam kompletnie nieznane.

Oficjalna flaga Państwa Islamskiego - źródło: Internet

Eren Erdem wywołał burzę swoimi oskarżeniami. Należący do tureckiej opozycji polityk powiedział, że podstawowe substancje do produkcji broni chemicznej miały pochodzić z Europy. Warto więc przypomnieć, że na początku 2012 roku, czyli tuż przed wybuchem wojny domowej, Wielka Brytania przyznała licencję na eksport fluorku sodu i fluorku potasu do Syrii. Również Niemcy eksportowały między innymi fluorowodór, wodorofluorek amonu czy fluorek sodu w latach 2002-2006. Przy pomocy tych środków można opracować gaz bojowy o nazwie sarin.

 

Erdem kontynuował twierdząc, że islamscy terroryści mieli otrzymać wszystkie niezbędne materiały z Turcji. Następnie przedstawił dokumenty z 2013 roku, dotyczące wszczętego dochodzenia w sprawie niektórych mieszkańców miasta Adana, którzy mieli prowadzić negocjacje z Państwem Islamskim w sprawie dostarczenia gazu bojowego o nazwie sarin. Władze zatrzymały 13 osób a niedługo potem sprawa została zamknięta, natomiast podejrzani, mimo posiadanych dowodów, zostali wypuszczeni i natychmiast przekroczyli turecko-syryjską granicę.

 

Turecki polityk wskazuje, że kilka dni później doszło do ataku chemicznego w Ghucie niedaleko Damaszku. Według różnych szacunków, zginęło wtedy ponad 1500 cywilów. Chyba wszyscy pamiętamy co wydarzyło się później - Stany Zjednoczone zagroziły inwazją na Syrię ale Assad zgodził się oddać zapasy broni chemicznej.

Doniesienia Erena Erdema wskazują, że w rzeczywistości ani syryjskie wojska, ani opozycja nie była temu winna, tylko dżihadyści z Państwa Islamskiego. Co więcej, wykorzystywane podczas zamachów gazy bojowe zdobyli dzięki Turcji oraz krajom europejskim. Informacje te stały się bardzo niewygodne - państwa zachodnie nie komentują doniesień Erdema a media nie poruszają tego tematu.

 

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan jedynie oskarżył go o zdradę państwa, ale nie zaprzeczył tym doniesieniom. Turecki opozycjonista udowodnił również, że agresja Stanów Zjednoczonych na Syrię i oskarżanie wojsk Assada o używanie broni chemicznej było bezpodstawne. Tuż po udzielonym wywiadzie Erdem zaczął otrzymywać pogróżki i prawdopodobnie stanie przed sądem, lub dopadnie go seryjny samobójca.

 

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/325825-sarin-gas-syria-turkey/

http://www.theeventchronicle.com/news/middle-east/turkish-mp-faces-treason-charges-for-revealing-how-isis-used-turkey-for-smuggling-chemical-weapons/#

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika MiterMan

a tak w ogole to mam pare

a tak w ogole to mam pare danych na temat tych atakow chemicznych..... jezeli pierwszy bedzie w angli to pytajcie o reszte.... londyn zdaje sie ucierpi pierwszy....  busem z widokiem na bigbena i innymi pochodnymi uspia miasto......  w ogole cala znajomosc calego planu na pierwszy rzut mysli powiedziala mi ze to nie przejdzie ale pomyslalem o WTC i zmienilem zdanie.....

Portret użytkownika MiterMan

dla korporacji to wazniejsze

dla korporacji to wazniejsze ile naboi na sekunde wystrzelasz anizeli ilosc wypitych jogurtow w ciogu doby....
checi do wladzy...to jak apetyt ktory rosnie bo cel jest zmienny  weazne ze wy jako ludzie prostestujecie przeciwko wladzy ktora przy obecnym stanie organizacji nie moze nic zdzialac gdyz prostesty ktore obecnie sie dzieja w Polsce, to ich sila zarowno propagandy jak i wszechobecnego zmanipulowania waszym mysleniem...  takich to powinni rozstrzelac za anty panstwową dzialałnosc..... dobry zwyczaj nowego rzadu to 100 dni..... cichej aprobaty wszystkiego....i zawsze mozna to cofnac jak aktualnie robi to PIS... wiec napiszcie mi do k.....y nedzy gdzie ta wasza obrona dekokracji byla jak klepali skok na OFE ??!??!?! gdzie byliscie jak lasy panstwowe klepali ??? gdzie byliscie jak  likwidowali WSI ?  co robiliscie wtedy ? sluchaliscie w mediach nowych instrukcji !!!! i tyle.... zalosne i prawdziwe jak pijany kwasio za wschodnia granica,,,,,, w 20 miastach prostesty i kto mi powie ze sila mediow niemieckich nie ma potencjalu do zrypania polakowi bani w taki sposob ze doszycie niemieckiej flagi na kazdym ramieniu protestujacych nie odzwierciedli ich przynaleznosci ? to ze aktualny rzad sie przygotowal do obrony wcale nie oznacza ze narod tez jest przygotowany.... a nie jest !!! a rzad po dekadzie tego dokonal,..... a u was jak zwykle......

Portret użytkownika Rodak

Na czyje polecenie daje się

Na czyje polecenie daje się  bron  chemiczną tym fanatykom religijnym, kto jest odpowiedzialny  za ta  mozliwą eskalację  i  ludobójstwo  -  czy to USA,Anglia, Francja  są sptrawcami tego zagrożenia dla swopich celów, bo nie moga sobie dac rady  z Narodami  broniącymi swojej racji bytu ?
Jeżeli USA i inne panstwa nie podejmą  obrony przed tym zagrożeniem, to znaczy , że są sprawcami  jeżeli bedzie ta broń  zastosowana.

Portret użytkownika inzynier magister

Wiadomo że Rosja niszczy

Wiadomo że Rosja niszczy prawdziwy ISIS a zachodnie mocarstwa masonistyczne chcą niszczyć Asada i Rosję, ale to już tak jest na Ziemi że walczy dobro ze złem ! W Polsce podobnie się sprawy mają, rząd chce dobra dla obywateli, poblokowali sprzedaż lasów i ziemi i zrobią więcej dla ludzi żeby mogli żyć a z kolei ci od polskojęzycznej masonerii PO/PSL/Nowoczesnej banksterki chcą sprzedać wszystko tak żeby Polacy popełnili samobójstwo jak na zdechrystianizowanym zachodzie i ściągnęli sobie na głowę islamistów ! A ci co siedzą w Trybunale komunistycznego Stanu chcą całkiem ogłupić ludzi i blokować wszystkie dobre i potrzebne ustawy ! To jest skandal ! Kombinator Rzepliński odniósł się też do pomysłu przeniesienia siedziby TK, powiedział, że nie widzi takiej potrzeby, a przy okazji zadrwił z Jarosława Kaczyńskiego, dlatego należy sprzedać budynek TK jak by nie chcieli się przenieść gdzieś na jakąś daleką wieś ! PiS musi ich załatwić na cacy za to że przyklepali złodziejstwo pieniędzy z OFE !!! Co to za Trybunał komunistyczny który pozwolił ukraść nasze pieniądze ?!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika janprester

Jesteś za młody by pamiętać

Jesteś za młody by pamiętać straszne lata okupacji Polski przez faszystowskie Niemcy.Ten strach,łapanki ,rozstrzliwania po 100 zakładników za byle co,pacyfikacje i palenie dziesiatków wsi,straszne obozy śmierci i ten dym i smród krematoryjny ,któren było czć nawet na 20 kilometrów. Masz maleńki rozum i do tego ograniczony swoim ,,JA '' i podobnym do ciebie. Padło na naszej Polskiej ziemi dziesiątki tysięcy rosyjskich synów i ojców po to abyśmy my mogli żyć i dzisiaj się tak bezdennie wydurniać i nie mieć żadnego honoru dla śmierci tych bohaterskich zwykłych żołnieży -niczemu nie winnych poległych w tej ziemi. Oni nie są niczemu winni ,należna im pamięć i pomniki znaczące złożoną przez nich ofiarę śmierci abyś ty i inni mogli żyć powinny stać .            Dziś chętnie leziemy Niemcom w d...ę jakby nie pamietając wyrządzonych przez nich krzywd i tej ostatniej -strasznej (1939-1944) HOLOKAUSTU NARODU POLSKIEGO. Dziwne -my prawie nie mamy wojska i uzbrojenia a oni są uzbrojeni w najnowocześniejszą broń i gotowi nas załatwić w siedem dni. Oni przegrali wojnę a my wygralismy- to paranoja bezmyślności .

Portret użytkownika Xerxes

Zarówno Niemcy jak i Rosja od

Zarówno Niemcy jak i Rosja od wieków były i są naszymi wrogami... Jak nie rozbiory to I WŚ, później II WŚ i pakt Ribbentrop-Mołotow jak i teraz, te dwa kraje od zawsze się dogadywały między soba co końćzyło się bardzo źle zawsze dla nas.

Strony

Skomentuj