Turecki myśliwiec F-16 zestrzelił nad Syrią rosyjski samolot Su-24

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Kilkadziesiąt minut temu pojawiły się bardzo niepokojące informacje z frontu wojny w Syrii. Wygląda na to, że turecka obrona powietrzna zestrzeliła jakiś samolot bojowy, który według nich, wleciał w turecką przestrzeń powietrzną. Najprawdopodobniej był to rosyjski Su-24 prowadzący bombardowanie pozycji nieprzychylnych prezydentowi Assadowi Turkmenów, którzy są popierani przez Ankarę.

 

Trudno uwierzyć, że Turcy podjęli decyzję o zestrzeleniu samolotu, którego pochodzenia rzekomo nie znają. Wiadomo jednak, że w przeszłości dochodziło do incydentów w postaci wlatywania rosyjskich maszyn bez pozwolenia w turecką przestrzeń powietrzną.

Turcy prowadzą w tym regionie świata własną, często brutalną i cyniczną politykę. Wcześniej udawali, że bombardują pozycje ISIS, podczas gdy bombardowali znienawidzonych przez nich Kurdów. Nie przeszkadzało im to jednak w wyrażaniu, oburzenia, że w konflikt syryjski wmieszała się Rosja. Jest to zresztą bardzo nie w smak Izraelowi, USA i Arabii Saudyjskiej, które do tej pory robiły tam co chciały.

 

Rosjanie oczywiście nie bombardują samego ISIS, ponieważ ich celem jest wsparcie szyickiego prezydenta Baszira al Assada. W związku z tym na ich celowniku, oprócz ISIS znaleźli się też bojownicy Al Kaidy, którzy udają tak zwaną "syryjską opozycję". To bardzo nie podoba się niektórym państwom NATO, które przez kilka ostatnich lat bezmyślnie finansowały tych terrorystów.

Ostatnio Rosjanie zaczęli też atakować pozycje nieprzychylnych Assadowi Turkmenów. Ankara ma do nich stosunek dokładnie odwrotny jak do Kurdów, czyli zamiast ich zabijać wspierają ich. Wcześniej ostrzegali Rosjan przed kontynuowaniem ofensywy na tym kierunku frontu.

 

Dzisiejsze zestrzelenie rosyjskiego bombowca Su-24 to bardzo niebezpieczna sytuacja. Rosyjski MON twierdzi, że samolot nie naruszył przestrzeni powietrznej Turcji. Nawet jednak jeśli doszłoby do takiego naruszenia zestrzelenie jest zawsze ostatecznością, ponieważ może prowadzić do sprowokowania jeszcze większego kryzysu.

Właśnie w takiej sytuacji się znaleźliśmy. Piloci zestrzelonego Su-24 zdołali się katapultować i opadli na spadochronach właśnie nad obszarem kontrolowanym przez Turkmenów. To może oznaczać, że Turcja zestrzeliła rosyjską maszynę nad Syrią. Przypomnijmy, że kraj ten jest członkiem NATO, a więc ewentualny konflikt militarny oznacza kłopoty dla całego paktu, w tym dla Polski.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Uzupełnienie W mediach

Uzupełnienie
W mediach rosyjskich mówi się, że do ratujących się na spadochronach rosyjskich pilotów strzelał oddział pod dowództwem urodzonego w tureckim mieście Keban obywatela Turcji i zarazem członka znanej z zamachu na Jana Pawła II "wszechtureckiej" faszystowskiej organizacji "Szare Wilki". Oddział ten - jak się okazuje - zastrzelił w powietrzu jednego rosyjskiego pilota, a drugiego usiłował zastrzelić.
„Żadni "syryjscy Turkmeni" nie uczestniczyli w ataku na naszych pilotów. Naszych pilotów, skaczących na spadochronach z trafionego bombowca rozstrzelali tureccy ultraprawicowi neofaszyści, obywatele Turcji walczący na terenie Syrii.” – czytamy w tekście pt. „Znaleźć i zlikwidować” http://ntv.livejournal.com/426110.html (25.11.2015, "For english text just keep clicking "English" through the text."), na który powołuje się także agencja Regnum w materiale pt. „Rosyjskiego pilota zastrzelili na ziemi nie Turkmeni lecz Turcy” http://regnum.ru/news/polit/2020638.html (25.11.2015).

Portret użytkownika Zenek :)

Apropo nazistowskiego

Apropo nazistowskiego ględzenia o "wleceniu rosjan nad terytorium turcji"

1.
" "The airspace that Russia supposedly intruded into was actually a part of Syria that Turkey tried to claim in the past ...without international recognition of that claim."

Turcy są po stronie ISIS i tyle. "

2.
"Przypominam, że Turcja "zajęła sobie" 5-ciomilowy pas w głąb Syrii, żeby móc tam ze spokojnym sumieniem bombardować i mordować Kurdów, którzy przeszkadzali w zaopatrywaniu ISIS bronią, za którą płacili ukradzioną syryjską ropą, którą sprzedawali na pieńku w Turcji. A w Turcji tym geszeftem zajmował się synek Erdogan, Necmeddin Bilal, zbijając na tym miliardy. Więc ze strony turbanów to może nawet ponad minutę trwało, zanim Rosjanie nad tym tureckim dzyndzlem przelecieli.

Nie zmienia to postaci rzeczy, że była to kryształowo czysta agresja i prowokacja. Nie sądzę, że Amerykanie o tych planach nie wiedzieli, łącznie z O'bombą. "

(onet)

Portret użytkownika Trujek1

Jak ja widzę tutaj ludzi

Jak ja widzę tutaj ludzi którzy widzą wine we wszystkich tylko nie w rosji to mam ochotę zapaść się pod ziemię.. 
Dostali ostrzeżenie ? dostali mieli nie wlatywać w ich przestrzeń powietrzną ? tak mieli nie wilatywać nie posłuchali to dostali nauczkę by bardziej szanować sojusznika.

Portret użytkownika Zenek :)

"Oni wszyscy bez wyjątku są

"Oni wszyscy bez wyjątku są terrorystami. Jedni sprowadzają kałachy, pasy szahida, wysadzają się na meczach i strzelają do nastolatków, inni po prostu nacierają jak bydło i włażą na chama do cudzego kraju, gdziekolwiek się pojawią, zostawiają tony śmieci, odchodów, zadeptują pola uprawne, profanują cmentarze i kościoły, włamują się do domów. Dopuszczają się przestępstw na miejscowej ludności, okradają sklepy. Jeżdżą komunikacją za darmo. Mają czelność ŻĄDAĆ praw których nie mają nawet rdzenni obywatele Europy, grożą miejscowym że i tak gdzie chcą, to wejdą. Szantażują straż przybrzeżną, że potopią szczenięta które są z nimi na łodziach, jeśli nie spełni się ich żądań. Używają przypadkowych brudnych szczeniąt które ze sobą przywlekli jako żywych tarcz, co widać na wielu zdjęciach i filmach. Nieustanny szantaż i groźby wymieszane z robieniem z siebie ofiary. To żałosne, że Europa dała się nabrać na coś takiego.

Ci "nieterroryści" uprzedzają z góry, że nie zamierzają nigdy wracać do siebie, niezależnie od tego, czy ktoś inny wyzwoli ich kraj za nich i będzie tam pokój i jako taki dobrobyt. Mają czelność pytać gdzie szybszy internet? Gdzie "ich" samochód, dom, kasa i białe kobiety(!?) Robią cyrk z miejscowych europejskich praw - ich nikt nie będzie weryfikował i sprawdzał, bo oni nie chcą! Oni nie zarejestrują się tam, gdzie mają obowiązek, bo im się zachciało do Szwecji/Niemiec, bo tam jest największy socjal.
Kto gwałci tę garstkę uchodźczych kobiet i ich córek w obozach? Ano ci "biedni uchodźcy", ci "normalni, nieterroryści" - ci sami, którzy są wg rządów i mediów całkowicie niegroźni i których tożsamość i bezpieczeństwo trzeba nieustannie chronić! I jednocześnie ci sami, przed którymi miejscowa policja nas ostrzega. Kto urządza zamieszki z miejscową policją? Ano ci w-żadnym-wypadku-nie-terroryści. Kto atakuje uchodźców-chrześcijan w obozach? Ano ci biedni islamscy "nieterroryści", ci biedni ludzie którym to trzeba pomóc i dbać o to, by nikt na nich marnego słowa nie powiedział ani w realu, ani na fejsie, ani w żadnym komentarzu.

Od kiedy to tak się zachowują uchodźcy wojenni? Od kiedy to jakikolwiek kraj ma obowiązek przyjmować "migrantów" skądkolwiek przylezą i dawać im czegokolwiek zażądają?
Typowy "uchodźca-migrant" przedstawiany nam w mediach to nieletni wysoko wykształcony lekarz lub inżynier, który jednocześnie jest bezbronną matką z małym dzieckiem, który po studiach nie zna żadnego obcego języka, ledwo potrafi się podpisać, nie posiada zawodu, ani dokumentów, nie potrafi NICZEGO co jest przydatne w cywilizowanym świecie, ale za to wiadomo o nim, że ma kosmiczne potrzeby seksualne. Biedny, ale jednocześnie posiada najnowszy telefon a kilka, kilkanaście tysięcy $ dla przemytników to przecież grosze! Dzięki mapce Sorosa doskonale wie którędy przeleźć przez granicę Chorwacji, Słowacji, Austrii do Niemiec, gdzie dają mały a gdzie duży socjal i jednocześnie bezczelnie udaje że nie wie, co to jest Polska i gdzie to leży. Cieszy was przyjmowanie gościa, który otwarcie pluje wam w twarz?

To, co się dzieje teraz w historii zawsze było nazywane napaścią, najazdem i okupacją. Europa zrobiła z siebie idiotkę na skalę światową i historyczną, nie broniąc swoich granic i nie pilnując przestrzegania swojego własnego prawa ani przez siebie ani przez obcych - straciła twarz i resztkę godności jak baba, która raz a dobrze się puści - nikt jej już nigdy nie będzie szanował i respektował jej praw, bo po co?

Nie istnieją "normalni/umiarkowani/nieradykalni" mozlemkowie - widzieliście jaki % z nich, wychowanych, urodzonych lub żyjących od lat w EU popiera ISIS i chciałoby wprowadzenia szariactwa w EU? Wiecie ilu z nich świętuje każdy udany zamach na zachodzie? Wiecie ilu niebezpiecznych islamków mieszka w wielkich europejskich miastach, a rządy zamiast przynajmniej masowo ich deportować, każą policji im się "przyglądać"? A wiecie ilu z tych tzw. uciekających przed ISIS otwarcie i bez obciachu popiera to ISIS i mówi że jest w Europie po kasę? Jak ktoś chce się bawić w przesiewanie tylu milionów sztuk śmieci aby znaleźć wśród nich kilka diamencików, to niech robi to własnymi rękami. Ja nazywam to głupotą.

Zresztą, ci "biedni uchodźcy" już nie mają prawa do mieszkania ani "u siebie" ani u nas. (pomijając hordy baranów z Jemenu, Tunezji, Maroka, Pakistanu, Afganistanu, Libii, które nie wiadomo co tu robią) Ten, kto wyzwoli Syrię kosztem własnych żołnierzy i środków, ma pełne prawo ją sobie zabrać. "Syryjczyk" w wieku poborowym który do kamery robi z nas idiotów "żaląc się" że martwi się o swoją rodzinę którą zostawił na wojnie i uciekł na gotowe by czekać aż ktoś odwali jego czarną robotę za niego, jest NIC nie wart. Mozlemy - wszyscy bez wyjątku - mają taki cel, aby nas ograbić i zgnębić. To wszystko wynika z ich książki, którą oni bez wyjątku uważają za świętość, co tu jest takiego trudnego do zrozumienia?! Oni nie mają tu czego szukać!

Światli i wykształceni rządzący UE twierdzą, że nie ma nic złego w tym, że hordy terrorystycznej, gwałcicielskiej szarańczy nie wiadomo skąd chodzą po naszych krajach jak chcą, gdzie chcą i kiedy chcą i wręcz należy im to jeszcze ułatwić zapewniając im prawną ochronę przed "fobią" lokalnej ludności. Rozumiem więc, że rodowici biali Polacy mogą już odwiedzać swojego wielkiego przyjaciela i sprzymierzeńca - USA - bez wizy? "

(onet)

Portret użytkownika Zenek :)

"Konsekwencje zestrzelenia Su

"Konsekwencje zestrzelenia Su -24 będą dla Turków straszne. Turcja pod płaszczykiem NATO, staje w niezbyt ciekawej koalicji państw popierających terroryzm w świecie. Konsekwencje szaleństwa Turcji mogą być różne, nie będą służyć pokojowi i wojnie z terroryzmem. Jeśli do tego dodać, że Turcja przepuszcza ropę, która handluje ISIS, do Europy. Turcja też wypuszcza migrantow na Europę, bo jak by nie było, większość populacji Turcji wyznaje islam, to mamy obraz szelmowatego kraju. Wódz krainy kebabów, Erdogan ukarał Rosjan za to że jego synowi zniszczyli 1000 cystern przez co zepsuli złoty interes na ropie z ISIS, stało się to na terytorium Syrii 1 km od granicy, samolot spadł 4 km od granicy. Za karę ruscy zestrzelą co najmniej 2 izraelskie F16 nad Syrią (żeby nie eskalować konfliktu z NATO nie będą to samoloty tureckie) a siły Assada dostaną pomoc i wolną rękę na zestrzeliwanie tureckich. Poza tym spadnie parę samolotów natowskich po oślepieniu ich przez rosyjskie środki elektronicznego zagłuszania. Komuniści w rosyjskiej Dumie już przygotowali wniosek o zerwanie stosunków dyplomatycznych, co jest sygnałem w jakim kierunku sprawy mogą się potoczyć. Rosja automatycznie ostrzegła swoich obywateli przed wjazdem do Turcji. Biura turystyczne anulowały wszystkie wyjazdy do Turcji. Trzeba nadmienić ze rosyjskie samoloty nie przewidywały opcji walk w powietrzu, były i łatwym celem do zestrzelenia. Teraz to się zmieni. O ile samoloty takich krajów jak USA, Turcja Francja są na syryjskim niebie bezprawnie, o tyle flota rosyjska jest zgodnie z prawem międzynarodowym. Sytuacja może ulec zaognieniu gdy Rosja zamknie przestrzeń powietrzną nad Syrią i ich bombowce zaczną latać w eskorcie myśliwców. Ciekawe czy wtedy miłośnicy kebabów będą tacy odważni. Drugie dno tego incydentu to światowy bankrut, czyli Stany Zjednoczone. Już dziś można stwierdzić, Stany Zjednoczone za pośrednictwem takich kanalii jak Soros, Bloomberg, Zuckerberg, są przywódcą terrorystów w świecie. To z ich winy, to za ich cichym rozkazem, Europa przeżywa piekło terroryzmu i uchodźców. USA mają nadzieje na konflikt z Rosją, daleko od swoich granic, najlepiej na terenie któregoś z państw NATO (koalicja przeciw Rosji), na pewno z daleko od swoich granic. Trzeba pamiętać ze Rosja ma skrępowane ręce, jeżeli chodzi o dostawy broni, uzbrojenia. Zamknięcie cieśniny przez Turcje, skomplikuje dostawy sprzętu, uzbrojenia. Transport przez Iran wydłuży terminy i koszty operacji w Syrii. Turcja zdaje się zapominać ze sama stoi na beczce prochu, wielka Turcja może także stanąć w płomieniu walk wewnętrznych. Kurdowie czekają na swoją ojczyznę i chętnie przyjmą pomoc Rosji. Gdyby się okazało że drugi pilot został zabity albo torturowany przez siły rebeliantów, Putin może odpalić mały pocisk neutronowy na ten teren (o promieniu kilku km) aby go oczyścić bez zbędnych misji lotniczych. A Chiny tylko na to czekają i zaczną wyrównywać rachunki z czosnkowymi banksterami z pod znaku goldman sachs & co. Już nie certoląc się w zatoce Malaka. Tylko nasze krajowe kundelki trzymają się koniokradów, nie wiedząc że oni ich znowu zdradzą tak jak to było w 1939 a potem w Jałcie. "

(onet)

Portret użytkownika Alien1974

Hello Everyone! Za niedlugo

Hello Everyone! Za niedlugo zostanie podpisany pokoj w Syrii i zowu napiszecie na portalu Zmiany na Ziemi: "i znowu Apokalipsa odwołana, Jezus na chmurze się nie zjawił". I przyjedzie Franciszek posłaniec pokoju, a wy padniecie mu do stop i bedziecie dalej sponsorować PEDOFILÓW w sutannach. A wtedy przyjdzie na nich koniec i sam Pan Bóg wyda sąd na Bestii. A bestia, ktora była i nie ma jej, i ona jest ósma a jest sporód sedmiu, i zdąza na zagładę. A bestą jest Kościół Kato..licki, który zasiadł w świątyni Boga, nazwał się bogiem (ojcem świętym) i bluźni przeciw Panu Najwyzszemu. Wejdźcie na stronę PIOTR POCIESZYCIEL na Onet.pl. Piotr Pocieszyciel na Face booku to fałszywka ludzi z Kleru. Do następnego poczytania.

Portret użytkownika Alien1974

Hello Everyone! Za niedlugo

Hello Everyone! Za niedlugo zostanie podpisany pokoj w Syrii i zowu napiszecie na portalu Zmiany na Ziemi: "i znowu Apokalipsa odwołana, Jezus na chmurze się nie zjawił". I przyjedzie Franciszek posłaniec pokoju, a wy padniecie mu do stop i bedziecie dalej sponsorować PEDOFILÓW w sutannach. A wtedy przyjdzie na nich koniec i sam Pan Bóg wyda sąd na Bestii. A bestia, ktora była i nie ma jej, i ona jest ósma a jest sporód sedmiu, i zdąza na zagładę. A bestą jest Kościół Kato..licki, który zasiadł w świątyni Boga, nazwał się bogiem (ojcem świętym) i bluźni przeciw Panu Najwyzszemu. Wejdźcie na stronę PIOTR POCIESZYCIEL na Onet.pl. Piotr Pocieszyciel na Face booku to fałszywka ludzi z Kleru. Do następnego poczytania.

Strony

Skomentuj