Turecka prasa pisze o szansach przejścia Krymu pod zwierzchnictwo Ankary

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Turecka prasa zastanawia się o szansach przejścia Krymu pod zwierzchnictwo Ankary w przypadku dalszej destabilizacji sytuacji politycznej na Ukrainie. Turcja liczy na przejęcie Krymu. Jest to możliwe, jeśli półwysep zadeklaruje swoją niezależność, pisze turecka gazeta Hürriyet.

 

Zdaniem publicysty, podpisany 230 lat temu między Imperium Osmańskim, a Rosją układ Kuczuk – Kainarij (ros. Кучук-Кайнарджийский договор) głosi, że „mieszkańcy półwyspu mają prawo do samostanowienia”. Co ciekawe, umowa z 19 kwietnia 1783 nadal obowiązuje. Widnieje pod nią podpis carycy Katarzyny Wielkiej, która uznaje roszczenia Turków do Krymu. Ziemie te mają zachować niezależność i nie mogą być przekazywane osobom trzecim…

„W 1991 roku po rozpadzie ZSRR i powstaniu niepodległej Ukrainy, Turcja, opierając się na traktacie Kuczuk – Kainarij otrzymuje prawo do powrotu na Krym. Jednakże turecki rząd kierowany przez Turgut Özala, biorąc pod uwagę geopolityczne zmiany w północnej Turcji i zmiany w ogólnej sytuacji gospodarczej na świecie, nie był w stanie obronić interesu Turcji. Turcja uzyskała wówczas jedynie zapewnienie praw Tatarom krymskim, żyjącym w mniejszości na półwyspie” – pisze gazeta.

Jeśli sytuacja na Ukrainie skomplikuje się, Krym może ogłosić niepodległość. A wówczas, zgodnie z prawem międzynarodowym, Turcy mogą powiedzieć: „przejmujemy kontrolę nad Krymem”.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ciekawyyyyyyyy

Czy ktos zaznajomiony z

Czy ktos zaznajomiony z tematem mógłby mi przedstawić na zasadzie przykładów lub porównań potęge militarną Turcji gdyż stwierdzenie ze Rosja byłaby godnym przeciwnikiem Turcji mnie zastanowiło, nie musi to oznaczać oczywiście że Rosja godna Turcji to i Turcja godna Rosji ale ciekaw jestem jak to wyglda u Turków

Portret użytkownika Czytelnik

W przeciągu 10 minut

W przeciągu 10 minut konfliktu Turcja zostaje wyeiminowana z gry w wyniku zmasowanego ataku termonuklearnego na największe skupiska ludności (kilkadziesiąt głowic średniej mocy). I tyle na ten temat dzieci.
Na Kremlu nikt nie będzie się "rozczulał" nad Turkami.

Portret użytkownika Czytelnik

W przeciągu 10 minut

W przeciągu 10 minut konfliktu Turcja zostaje wyeiminowana z gry w wyniku zmasowanego ataku termonuklearnego na największe skupiska ludności (kilkadziesiąt głowic średniej mocy). I tyle na ten temat dzieci.
Na Kremlu nikt nie będzie się "rozczulał" nad Turkami.

Portret użytkownika ARTUR

Już wcześniej pisałem że

Już wcześniej pisałem że Islamiści chcą przy pomocy syjonistów z Ukrainy otworzyć sobie drogę do Europy ze wschodu , tak ja to dawniej bywało , że atak następował od Bałkanów i Krymu . Bałkany są już zajęte , uzbrojone , składy albańskie są pełne a ludzie / imigranci za pracą z Afyki / gotowi do rewolucji , pozostaje jedynie kwestia Ukrainy .

Portret użytkownika Zenek

Z Krymem związana jest polska

Z Krymem związana jest polska legenda o "Królu Popielu co go za zdradę myszy zjadły". W realnych wydażeniach po zdradzie i otruciu współrządzących Kaganatem Słowian wojewodów (królów krain na zachodnie, czy rycerzy od okragłego stołu (jako funkcja nie postacie))  został wypędzony z królestwa i ścigany przez mnichów (mnisie -> mysze wojsko) aż do terytorium Awarów (Bułgaria na dzisiejsze) gdzie mu się przyszło zdechąć w sromocie pośród jego żydowkich popleczników. Ale ta jego zdrada spowodowała ich Krym i okolice padły w rece satanistów od yahwe a teraz ciągle słyszymy o "chazarskiej kolebce" czy cywilizacji która jest tylko przenazwaną i ukradzioną od zamieszkujących tam kiedyś Słowian (Scytów w annałach). I po najeździe żydostwa na Krym na podstawie znalezionych Rodzimowierczych (sanskryckich) pism wynaleziono (modyfikując i upraszczając niektóre sanskryckie głoski) żydostwu język jakim się do dziś posługuje.
 
 
PS Z Krymu pochodzi też plemie Polan (Scytowie Królewscy) jacy musieli uchodzić na tereny Wiślan by się nie dać wymordować szturmującym Kaganat od strony Kaukazu pustynnym szbrawcom, wojskom ojca żydowskiej żony Popiela który od południa graniczył z Kaganatem. Ale prędzej wieloryb przez ucho igielne przejdzie niż w podręcznikach szkolnych będzie prawda o naszych dziejach. O ile jeszcze po kolejnej "reformie szkolnictwa" dzieci się będą uczyły czegokolwiek poza "wszechwiekowycm cierpiennictwem nazistów" bo według kolejnej "reformy" "żeńskie gender" powinno umieć sprawnie rozkładac nogi a "męskie" nadstawiać otworek. I nic poza tym.
 
 
 

Portret użytkownika Xystos

to bylby krok w wlasciwym

to bylby krok w wlasciwym kierunku-szansa dla Ormian odzyskania calej ARMENI z Gora Arrarat i dostepem do morza czarnego,szansa na restytucje Cesarstwa Wschodniorzymskiego - Bizancjum ..,i definitywny koniec ludow tureckich na zdobytych przez nich terytoriach.

trzeba tylko wkurzyc Rosje !

Skomentuj