Turecka artyleria ostrzeliwuje pozycje syryjskich wojsk

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Władze Turcji dotrzymały słowa i najwyraźniej rozpoczęły już pierwsze działania zbrojne w sąsiednim kraju. Jak donoszą media, artyleria od dwóch dni ostrzeliwuje północne tereny Syrii. Działania te wymierzone są przeciwko syryjskim Kurdom i armii rządowej.

 

 

Zaangażowanie Turcji wcale nie jest zaskakujące. Syryjscy Kurdowie traktowani są jak terroryści, choć zwalczają Państwo Islamskie. Erdoğan ma jednak powody do obaw - Kurdowie oraz syryjska armia pokonują wspieraną przez niego rebelię w północnej części prowincji Aleppo, a dodatkowo otrzymują pomoc od rosyjskiego lotnictwa. Przejęcie kontroli nad całą prowincją jest tylko kwestią czasu. Dowództwo Generalne Sił Zbrojnych wezwało bojowników z południowej prownicji Daraa, z okolic Damaszku i miasta Aleppo aby złożyli broń i poddali się.

Obecnie nikt nie wierzy w to, że zawieszenie broni i przystąpienie do rozmów pokojowych jest możliwe. Rebelianci zapowiedzieli już że będą dalej walczyć bo Rosja wciąż ich bombarduje, natomiast prezydent Syrii poparł negocjacje ale w chwili obecnej nie ma zamiaru wstrzymywać działań zbrojnych. W udzielonym niedawno wywiadzie dodał, że jego celem jest wyzwolenie całego kraju.

Źródło: syria.liveuamap.com

Jak zatem widać, żadna ze stron nie odpuszcza. Opozycja traci grunt pod nogami ale wciąż tylko stawia warunki przystąpienia do rozmów. Tymczasem Arabia Saudyjska rozmieściła właśnie swoje myśliwce w tureckiej bazie wojskowej, skąd będzie rzekomo atakować Państwo Islamskie, co jest oczywistym absurdem. Inwazja wojsk lądowych na Syrię w dalszym ciągu jest wysoce prawdopodobna. Nie można również wykluczyć zbrojnych incydentów ze strony Rosji, Turcji oraz Syrii.

 

 

Źródła:

http://sana.sy/en/?p=69390

http://www.theguardian.com/world/2016/feb/12/syrian-president-bashar-al-assad-vows-to-retake-whole-country

http://www.aljazeera.com/news/2016/02/saudi-fighter-jets-deployed-turkey-incirlik-base-160214045639093.html

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Jakże łatwo dajemy sobą

Jakże łatwo dajemy sobą manipulować. Z jaką łatwością przechodzimy z tematu na temat. Oglądamy i komentujemy teraz serial pt. "Konflikt w Syrii", a rzeczy które dzieją się w tle umykają naszej uwadze. Jeśli wierzyć portalowi pravda.ru, we Włoszech zatwierdzono w zeszłym roku projekt ustawy o powszechnej implantacji chipów pod skórę. Implantancja ma być dokonana w ciągu dwóch lat. Za odmowę grozi kara grzywny i więzienia. Włochy są trzecim po USA i Szwecji krajem, który dołączył do programu wszczepiania mikrochipów pod skórę. Wojna to straszna rzecz. Ale gorsza po stokroć jest niewola. Nadchodzi więc czas wyboru. Czy jesteśmy na to przygotowani ?
https://www.youtube.com/watch?v=F0SIn2je8FI

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Judyta

28.01.2016 miałam

28.01.2016 miałam powiedziane:
"Dziecko moje, czas się dopełnia. Czas się dopełnia. Apokalipsa jest już u wrót. Jeźdźcy Apokalipsy są już spuszczeni ze smyczy. Czekają tylko na otwarcie bramy. Zachowają się tylko ci, którzy schronią się pod płaszcz Mojej Niepokalanej Matki, którzy przylgną do Jej Niepokalanego Serca i do Mojej Świętej Eucharystii. Idź w pokoju, moje dziecko. Idź w pokoju."
Miałabym wyrzuty sumienia, gdybym tę informację zachowała tylko dla siebie.
Pozdrawiam wszystkich. Judyta

Portret użytkownika Angelus Maximus

To twoja "niepokalana" (

To twoja "niepokalana" ( przynajmniej tak twierdzili rabini z jej wioski, jak zaszła w ciążę z niewiadomo kim) ściąga na nas apokalipsę...
 W ten sposób Jedyny Bóg od nas się odwraca za bałwochwalstwo...

Portret użytkownika marko5

Dla mnie , bardzo

Dla mnie , bardzo rzeczowo.Link do ladnej muzyki i jeszcze lepszych slow.Niewola dla wolnych ludzi jest najgorsza.Niewolnikom wszystko jedno.Wiesz co znaczy 666 ? W hebrajskim każdej cyfrze odpowiada litera. 6 to "waw" czyli gwozdż.Gwożdzie byly trzy i wbil je człowiek , ktory moze stac sie bestią.Kazdy z nas moze stać się bestią.Wybor należy do każdego z nas.Pozdrowka

Portret użytkownika OgnistyOko

My Polacy juz od dawna

My Polacy juz od dawna jestesmy w niewoli bez tych czipów , sztucznych ci....k czy chipsy. Nam Polakom tego  implantu nie  potrzeba wprowadzic  zeby nas zniewolic. Obcy czy lokalni władza wiedza doskonale ze Polacy lubia  dostawac  batem po plecach czy tylkach od  "Szlachty", księdza, cudzoziemca czy swojej(swojego) małzonka. Po prostu Polacy uwielbiaja miec nad soba silnego władcy.

Portret użytkownika Chrobry

Mojeimie44 i angelus maximus

Mojeimie44 i angelus maximus  .piszecie o rzeczach bardzo powaznych , i wielu ludzi moze czuc sie przerazonymi , wiec , jezeli to co napisaliscie sie nei sprawdzi czyli jak pisze angelus maximus ze 19 lutego artyleria turcji zostanie zniszczona i przepowiednia mojeimie  ze na Wiosne wybuchnie 3 WS , jezeli to sie nie sprawdzi to licze na to ze bedzie konsekwentni , i tak jak honorowi ludzie , przyznacie sie do porazki i wycofacie sie z portalu raz na zawsze, kazdy ponosi konsekwencje swoich czynow wiec  wy panowie tez musicie , jezeli ktos jest czegos pewny nie opierajac tego na rzadnych wlaciwie dowodach  wyskakuejcie z faktami i datami jak filip z konopii , to musicie byc tego pewni na 100% jezeli to sie nie stanie wtedy tracicie wiarygodnosc raz na zawsze i jestescie spaleni i zegnamy was , wiec czekamy na te daty i patrzymy ile sa warte wasze slowa piatek juz blisko Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus

Chrobry, wszystko zależy od

Chrobry, wszystko zależy od tego, czy Turcja przekroczy granicę Syrii swoją armią. Jeśli przekroczy, to zostanmie zmieciona z powierzchni ziemi. Wydarzenia są funkcją przyczyny i skutku, dlatego wszelkie proroctwa  są absurdem.
Jeśli Turcja przekroczy granicę 25 02 to najpewniej nie zniknie 19-02. Teraz już wycofuję się z tej analizy, gdyż sytuacja się zmienia z godziny na godzinę i turasy więcej pokrzykują niż działają. Inwazja turecka czeka na skoordynowaną akcję z Saudami i sprzymierzonymi, więc 19-02 zaczyna być mglisty.
 Moje przewidywania odnośnie Warszawy w ub. roku również wskutek innego splotu zdarzeń ( Ukraina a teraz Syria) zmieniło wektor tego zdarzenia. Ale jest to zagrożenie nadal aktualne. Tygiel jest gorący. Wszysko zależy z której flanki temperatura osiągnie stan krytyczny militarnej i politycznej materii.
 Rośnie entropia zdarzeń w czasie w sposób wykładniczy. Jest wiele zmiennych o których nie wiemy, ale z tych co wiemy ten scenariusz anihilacji armi tureckiej jest aktualny.
 Istnieje jeszcze inny wariant. Wojna na Kremlu i zmiana strategii, ale gdy Rosja zmięknie to jej już nie ma.

Portret użytkownika excar

Wyjaśniło się skąd są te nowe

Wyjaśniło się skąd są te nowe oddziały wspierające Armię Syrii. To są milicje z Iraku. Dla nich nie ma różnicy czy ekstremista czy umiarkowany tylko leją wszystkich równo Smile
A tu poniżej ważny link o potędze polskiej floty :):):)http://www.wielkarzeczpospolita.net/ministerstwa/mw/fmw.html
 I co najwazniejsze rozpoczęła  się akcja wyzwalania Rakki (okrążenie) !!!
Chyba skończy się to do nadejścia burz piaskowych
 
 Żeby obwinic Rosję o cokolwiek żadne dowody nie są potrzebne.
A pan Ławrow na to pyta : Zgadnijcie co ja o was myślę ?:)

Strony

Skomentuj