Turecka armia otrzymała zgodę na interwencję w Syrii

Kategorie: 

Żródło:kadr z YT
W najbliższym czasie na terytorium Syrii wkroczą kolejne wojska, tym razem tureckie. Interwencja krajów zachodnich i arabskich a teraz jeszcze Turcji jest tłumaczona koniecznością podjęcia się walki z islamistami. Tym samym kraj otrzymał pretekst do wysłania wojsk do Syrii, co było omawiane na początku tego roku.

 

Żadne media nawet nie wspominają o tym, że tureccy urzędnicy wysokiego szczebla omawiali inwazję na Syrię i rozważano przeprowadzenie operacji fałszywej flagi. Wymyślono opcje, takie jak celowy atak rakietowy na Turcję oraz atak na grobowiec Suleymana Shaha, który znajduje się w północnej części Syrii.

 

Dyskusja na ten temat miała miejsce pod koniec marca. Władze Turcji nawet nie zaprzeczyły, że taka rozmowa rzeczywiście miała miejsce. Zaraz po tym jak wyciekło nagranie, serwis Youtube został zablokowany.

 

Jak wspominaliśmy, media nawet nie przypominają o tej sytuacji i wskazują jedynie, że Turcja otrzymała zielone światło dla interwencji w Syrii, ponieważ terroryści z Islamskiego Państwa zbliżają się do granic i zagrażają wspomnianemu wcześniej grobowcowi. Bojownicy porwali wcześniej 20 tureckich strażników.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Na temat mediów - a

Na temat mediów - a konkretnie prasy - wypowiedział się już pod koniec XIX wieku John Swinton z New York Times.

„Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem.
Żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane.
Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku.
Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w mniej niż 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja.
Jest więc szaleństwem, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!!!
WARTO O TYM PAMIETAĆ W OBECNYCH CZASACH I SIĘ MOCNO POSTARAĆ WCZUĆ W MĄDROŚĆ I SENS TEGO WYZNANIA.

Portret użytkownika Xystos

polnocna Syria-baza marynarki

polnocna Syria-baza marynarki FR,jest powod sprobowac restytuowac Cesarstwo Wschodniorzymskie Bizancjum
zwycieska Rosja bedzie bohaterem wszystkich Chrzescijan Wschodnich,Ormianie tez maja swoja szanse
tak jak Polacy w 1914 roku.
 
a co z wschodnioeurepojskimi Zydami ?

Portret użytkownika tomi

http://www.youtube.com/watch?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=W9H_ZcWmJsY Państwo ISIL wyhodowane zostało przez Amerykę, to jest projekt CIA i saudyjskich służb specjalnych. Dla uzasadnienia lotniczych uderzeń na Syrię, łamiących wszelkie konwencje międzynarodowe, USA wymyśliły jeszcze jedną organizację terrorystyczną o nazwie „Khorasan”, rzekomo zagrażającą USA atakami terrorystycznymi. ...dalsza droga wzrostu ataków na Syrię może być zrealizowana jedynie wtedy kiedy porozumieją się oni z rządem syryjskim w kwestii zgody Syrii na przelot amerykańskich samolotów, które mogłyby zaatakować obiekty ISIL albo będą oni zmuszeni do przeprowadzenia operacji włącznie ze zniszczeniem systemu syryjskiej obrony przeciwlotniczej. Ale do tego oni nie mają ani sił ani środków. Trzeba tworzyć zgrupowanie lotnicze wielkości 700-800 maszyn jeżeli nie 900 i więcej do tego żeby w krótkim okresie zneutralizować pomyślnie obronę przeciwlotniczą Syrii. http://www.polskiportal.net/blogs/3852/335/usa-pod-pretekstem-walki-z-isis USA pod pretekstem walki z ISIS zniszczy Assada? Finansowana przez USA tzw. "konstuktywna opozycja" miała na celu położenie kresu rządom Bashara al-Assada. Po "humanitarnych" nalotach w Libii i Iraku czas przyszedł na Syrię. Teraz wracamy do punktu wyjścia tylko jest znacznie gorzej. USA i Europa za pomocą pieniędzy swoich podatników zasponsorowali sobie nowego wroga w postaci radykalnego Kalifatu na ziemich Syrii i Iraku.

Skomentuj