Tureccy archeolodzy twierdzą, że odkryli grób świętego Mikołaja

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Święty Mikołaj, a właściwie Mikołaj z Miry, według legend, żył na przełomie III i IV wieku i był biskupem starożytnego miasta Mira w Licji, czyli w dzisiejszej Turcji. Stał się sławny za sprawą cudów oraz pomocy udzielanej biednym i potrzebującym, a jego kult przetrwał do dziś. Była to postać prawdziwa, lecz dotychczas naukowcy nie zdołali ustalić jego miejsca pochówku.

 

Do dnia dzisiejszego uważano, że szczątki świętego mogły zostać przewiezione do włoskiego miasta Bari w 1087 roku, gdzie znajduje się obecnie bazylika św. Mikołaja. Twierdzenie to zostało właśnie zakwestionowane przez tureckich archeologów.

 

Badacze z Antalya's Monument Authority twierdzą, że grobowce odkryte przez nich pod kościołem św. Mikołaja w tureckim Demre w prowincji Antalya z dużym prawdopodobieństwem zawierają szczątki legendarnego biskupa. Starożytne miasto Mira znajdowało się właśnie na terenie dzisiejszego Demre. Naukowcy są przekonani, że niemal tysiąc lat temu do Bari dostarczono ciało zupełnie innego człowieka.

 

Badacze wykryli grobowce stosując tomografię komputerową oraz georadar, jednak aby je dokładnie przeanalizować będą musieli przebić się przez podłogę kościoła, która zawiera mozaikę. Archeolodzy muszą poluzować każdą płytkę mozaiki z osobna zanim będą mogli ją wyciągnąć - proces ten jest bardzo czasochłonny. Dopiero potem będą mogli przystąpić do badań i ewentualnie potwierdzić miejsce pochówku świętego Mikołaja. Odkrycie sprawi, że miasto Demre zaczną odwiedzać turyści z całego świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medoff

W dzisiejszych czasach

W dzisiejszych czasach świętego wybiera się jak ciuchy w sklepie, co drugi błogosławiony a co czwarty święty ,kij z tym że za życia był łajdakiem, ale ostatnie 5 min swojego życia nakarmił kotka. Dziwny jest ten świat ciekawego na to Bóg... 

Portret użytkownika viola

Boża armia którą Bóg

Boża armia którą Bóg ustanowił jako bezpieczęstwem  Europy już jest ,i Bóg będzie pasł ich rózgą żelazna 

NAJAZD UCHODCÓW DO EUROPY ,BIBLIA PISMO ŚWIĘTE "I podam je w ręce cudzoziemców na rozchwycenie, i niezbożnych w ziemi na łup, którzy ją splugawią (...) Uczyń łańcuch [zwiąż ich razem, zjednocz, niech obiorą sobie wspólny cel]; bo ziemia pełna jest krwawych sądów, a miasto [Babilon, chrześcijaństwo] pełne jest krzywd. Przetoż najgorszych z pogan przywiodę, aby posiedli domy ich; i uczynię wstręt pysze mocarzów, a splugawieni będą, którzy je [ich święte miejsca, religijne instytucje] poświęcają" Jadacie z krwią i wznosicie oczy ku swym gnojowym bożkom, i wylewacie krew. Czyżbyście więc mieli dalej posiadać ten kraj? Polegaliście na swoim mieczu. Dopuszczaliście się obrzydliwości i każdy z was kalał żonę swego towarzysza. Czyżbyście więc mieli dalej posiadać ten kraj?
(Ezech. 7:13-24). https://www.youtube.com/watch?v=RncMe177Euk

Portret użytkownika Chrobry1

Ja z innej paki , mam pytanie

Ja z innej paki , mam pytanie forumowiczow ,dlaczego  jak zabito kenneDyego , narod amerykanski nie zareagowal , a potem w prawyborach , Bobby Roberta Kennedyego w prawyborach wygral je ,takze zastrzelono brata , bo mowil ze zrealizuje postulaty brata ,czyli przestanie sponsorowac Izrael ,ZSRR ,zlikwiduje FED, CIA,FBI  , dlaczego Hamerykanie nic nie zrobili , oni byli za mocni dlatego musieli ich zabic , mysle ze smierc Merlin Moonroe tez byla  zabojstwem a nie samobojstwem ,ciekawe ze zaraz po romansie z Kennedym , ona zmarla a rok pozniej zastrzelono Johna Fitzgeraldna Kenendego ,sprawa smierdzi na kilometr . 

Skomentuj