Turcja zażądała więcej pieniędzy od Unii Europejskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Politycy Unii Europejskiej postrzegają Turcję jako kluczowego partnera w rozwiązywaniu problemu z masowym napływem imigrantów. To oczywiste, że nikt inny niż Turcja może pomóc w tej kwestii - przecież to właśnie ona doprowadziła do tej sytuacji. Teraz okazuje się, że proponowane wcześniej przez UE 3 miliardy euro to zbyt mała suma.

 

Jest to zresztą dość zaskakujące, że z jednej strony Unia Europejska wzywa do ograniczenia napływu uchodźców na nasz kontynent, ale z drugiej publicznie wyrażono poparcie dla islamizacji Europy. Jednak mniej zaskakująca jest bezczelność Turcji, która w zamian za to że wpuściła do nas rzeszę islamistów żąda jeszcze większych ilości pieniędzy.

 

Na początku zaproponowano Turcji 3 miliardy euro, zniesienie wiz i przyspieszenie rozmów na temat wejścia tego państwa do Unii Europejskiej. Okazuje się że to zbyt mało. Władze Ankary stwierdziły, że robią wszystko aby ograniczyć migracje do Europy ale UE stawia "zbyt wysokie wymagania". Według nich, 3 miliardy euro to nic innego jak znak dobrej woli ale na utrzymanie 2,5 miliona uchodźców z Syrii wydano już 10 miliardów dolarów. Turcja po prostu zaczęła domagać się większej sumy i żali się, że jak dotąd nie otrzymała jeszcze żadnych pieniędzy.

 

Do Ankary na kolejne rozmowy w sprawie ograniczenia migracji do Europy mają przybyć politycy z UE, między innymi szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. Jest to ta sama osoba, która w zeszłym roku wprost poparła islamizację Europy twierdząc iż "islam zajmuje miejsce w naszych zachodnich społeczeństwach [...], zajmuje miejsce w europejskiej historii, w naszej kulturze, w naszej żywności, w teraźniejszości i przyszłości Europy".

 

 

Źródło: http://unicpress.com/2016/01/25/turkey-wants-more-money-from-eu-after-e3bn-migration-deal/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

No to Turcy będą teraz doić

No to Turcy będą teraz doić UE "do spodu". Możemy w związku z tym liczyć na rychły wzrost naszej "stopy życiowej". Nie dość, że korporacje bogacą się naszym kosztem, bo Kraków na przykład jest jednym z najbardziej opłacalnych miast na świecie do lokowania korporacyjnych centrów finansowo-księgowych. Dlatego, że wykształcony i znający dwa języki młody Polak pracuje za 750 Euro brutto miesięcznie, podczas gdy płaca minimalna w Niemczech, a więc i dla tych na zmywaku, to 1500 Euro. Nie dość, że mamy kwotę wolną od podatku dwa i pół raza niższą niż w Tanzanii, co oznacza, że politycy łaskawie darują nam z pobieranego haraczu 556,38 zł rocznie. Nie dość, że kierowcy prowadzący działalność gospodarczą modlą się o to, by przywrócono kratki w samochodach, jakby w nich mieli przewozić dzikie zwierzęta, po to by móc odliczyć VAT od zakupu pojazdu. To mamy jeszcze łożyć na beżowych facetów, którzy lubią odcinać niewiernym głowy. A my się na to wszystko godzimy. Spójrzcie na tabelę poniżej  i zastanówcie się czy mu jesteśmy w takiej unii, która daje wszystkim równe szanse rozwoju ? Bo chyba o to chodziło. Mieliśmy być wspierani przez zamożniejsze kraje, zarówno finansowo, jak i technologicznie. A korzyści płynące z unijnego prawa miały być przeniesione na polski grunt. Tymczasem przenosi się wszystko to co jest dla nas niekorzystne, a przywileje zostają po tamtej stronie. I jeszcze jedno. Wiecie jaki jest w Szwajcarii podatek VAT ? Najwyższa stawka to 8 %. A na żywność, lekarstwa i książki 2,5 %. Być może dla tego, że nie są w unii. 


 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika wielebny

Dlatego wyjechałem z

Dlatego wyjechałem z cyrko-landu do Rosji.
Tam biorą wszyscy...
Wszyscy też dają...
Każdy płaci...
Każdy ma!
 
Chyba o to w życiu chodzi co?
Płacić i mieć a nie płacić i ... płakać!
 
Unię wydymała (dyma jeszcze!) Grecja.  Podymała trochę Ukraina.  Teraz podyma i Turcja. Wszyscy Unię dymają i dyma też Unia takich jak... Polska!  A co nie?
 
Dadzą Ci kilka mld. euro a wezmą nazad bld. euro! 
A Auchan to czyj?  A Real? A Biedronki? A Tesco? Lidl? Real? Mediamarkt? OBI? Jula? Castorama? Carrefour? Aldi?  VW? Opel?  Fiat?  MAN? 
 
Kiedyś bardzo dawno temu pewien Niemiec gdy byłem w pracy w Dortmundzie w odwecie za prawdę powiedział mi że POLAK jest od zap...alania i tylko od i do tego.  Chciałem mu gębę roztłuc tak mnie wnerwił.  Dziś, po latach gdy patrzę na pracującą w pocie dwóch czół POLSKĘ, pracującą za NIC na NIC to ... wychodzi na to że szwab miał rację.
 
AMEN
 

Dzięki GOOGLE Polacy myślą...

Portret użytkownika achiles

A nie pisałem, od samego

A nie pisałem, od samego początku, kiedy ci chorzy decydenci wpadli, na ten szatański plan, dania temu zbujowi erdoganowi 3 DUŻE BAŃKI EURO???  Pisałem i się, nie myliłem, juz wówczas!!! Tu jak nic potwierdza się stare, ale jakże madre powiedzenie " DAJ PALCA, A CAŁĄ RĘKĘ ZARAZ CI WEZMĄ ". Przecież, za te 3 MILIARDY EURO, można było ogrodzić całą granicę tak, że by MYSZ się, nie prześliznęła, albo dać je chociaż, dla LIBANU, JORDANII, to te kraje prawdziwie uchodźcom pomagają SYRYJSKIM i nic, nie mają, za to, od zachodu, który to przecież w NAJWIĘKSZYM STOPNIU SIĘ PRZYCZYNIŁ NISZCZENIU I PODPALANIU LIBII, SYRII, IRAKU, AFGANISTANU, TAK, TAK I WARTO O TYM PAMIĘTAĆ I WARTO TO ZAWSZE MIEĆ, NA UWADZE. Nasze dzielne ZUCHY wszelakich formacji zbrojnych, też tam buszowali, a paru nawet swoje życie straciło I ZA CO JA SIĘ PYTAM, ZA JAKIE PROFITY I W IMIĘ JAKICH IDEAŁÓW ONI TAM ZOSTALI WYSŁANI, DO ROZWALANIA TAMTYCH KRAJÓW??? Bo chyba nie w celu przyjmowania obecnie MILIONÓW UCHODŹCÓW, KTÓRYM TAM WÓWCZAS DOMY ROZWALALI A MNUSTWO LUDZI ŻYCIA POZBAWILI W TYM BEZBRONNYM CYWILOM. Warto o tym wszystkim pamiętać, bo NIE MA SKUTKÓW, BEZ PRZYCZYNY!!!

Portret użytkownika senkan

Mają takie niewyobrazalne

Mają takie niewyobrazalne technologie satelity,drony,komputery,bron soniczną AHW ktora za pomocą jednego przycisku niszczy kazdy cel na ziemi w ciagu godziny,mają lasery,mają bron o ktorej nawet nie mamy pojęcia i w koncu planują lot na Marsa,a nie mogą,nie umią powstrzymac ciapatych w sumie dzikich ludzi odzianych w potargane szmaty???No ludzie no,dajcie spokoj!To jest wszystko plan pzreciwko nam i naszej cywilizacji,makrela jest w zmowie murzynkiem bambo i innymi tego swiata ktorzy robia wszystko co gada im ten jeden procent bogaczy.Własnie ten jeden procent tych psychopatow złodzieji chce do konca miec pod łapącały swiat.

Portret użytkownika 3plabc

Turcja jak nie dostanie

Turcja jak nie dostanie pieniędzy to jest gotowa wpuścić jeszcze więcej emigrantów do Europy... mówiąc wprost jest to szantaż. Przyznać trzeba, że przez cała wojne w Syrii utrzymywali rzesze uchodźców u siebie bez dotacji z UE, a fala migracji zaczeła się wraz z obcięciem pieniędzy dla uchodźców w obozach. Inna sprawa, że Turcja podsyca wojnę w Syrii, zbroji dżihadystów, przepuszcza przez granice ochotników do walki w szaregach antyrządowej rewolty (dżihadystów)... (ale Kurdom z wiadomych powodów robi pod górkę i podczas oblężenia Kobane nie chciała przepuszczać ochotników chcących walczyć z ISIS), handluje z ISIS ropą... naturalnie wszystko dla własnych interesów. Według mnie jest najzwyczajniej po części winna zaistniałej sytuacji i nie chce ponosić za to finansowej odpowiedzialności w postaci utrzymywania uchodźców.

Portret użytkownika U_P_Adlina

trzeba być idiotą, żeby nie

trzeba być idiotą, żeby nie rozumieć, iż poddanie się woli terrorysty i wypłacenie mu haraczu spowoduje, że terrorysta nie poprzestanie na tym jednym haraczu i bedzie domagał się jeszcze więcej!! Te barany z unii znalazły sie już na dnie oceanu debilizmu!!!!!!!!!!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Arab ahmed

Bezczelni kozoj**cy. Ani

Bezczelni kozoj**cy. Ani grosza bym nie dal tym terrorystom!
W ogole dziwie sie, ze dziadki lesne z uni w ogole z nimi pertraktuja...chociaz hmmm... no tak przeciez to tez prawie taka sama zaraza...

Skomentuj