Turcja zapowiada kolejną inwazję na Syrię

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sytuacja w Syrii znów się komplikuje. Rząd od samego początku zapowiadał, że odzyska kontrolę nad całym państwem i wyrzuci z kraju wszelkie siły, które nie otrzymały oficjalnego zaproszenia. Mimo postanowień z zeszłego roku, syryjskie wojska prowadzą ofensywę w muhafazie Idlib celem zniszczenia islamskich rebeliantów, wspieranych przez Turcję.

 

Wszystko zaczęło się w nocy z 5 na 6 stycznia, gdy "umiarkowana opozycja" współpracująca z terrorystami z al-Kaidy przeprowadziła pierwszy tego typu zmasowany atak uzbrojonymi dronami na rosyjskie bazy wojskowe Hmejmim i Tartus. Część maszyn została zniszczona, a z pomocą systemów walki elektronicznej zmuszono pozostałe do lądowania. Rosja nie odnotowała żadnych strat, ale zastosowanie małego roju dronów przez islamską opozycję jest czymś nowym i sugeruje, że bojownicy z Idlib mogli otrzymać jakieś wsparcie z zagranicy.

 

Władimir Putin bez wdawania się w szczegóły powiedział, że wie kto stoi za tym atakiem. Zaznaczył, że wcale nie jest to Turcja, choć kraj udziela pomocy islamskim rebeliantom. Prezydent Rosji zasugerował, że komuś zależy na zniszczeniu relacji rosyjsko-tureckich, które na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy uległy poprawie.

 

Jednak w kolejnych dniach, syryjska armia rozpoczęła wielką ofensywę w Idlib. Wojsko zaatakowało rebelię od strony północnej i południowej, a celem jest odzyskanie kontroli nad wojskową bazą lotniczą. Siły zbrojne znajdują się już w jej zasięgu. "Umiarkowana opozycja" współpracująca z al-Kaidą przeprowadza liczne kontrataki, lecz armia prawie za każdym razem odzyskuje utracone terytoria i ponownie uderza w głąb Idlib.

Wywołało to spore niezadowolenie w Turcji. Tamtejszy rząd twierdzi, że ofensywa w Idlib narusza zeszłoroczne postanowienia, które zakładały utworzenie strefy deeskalacyjnej w tym regionie. Ankara oczekuje, że Iran i Rosja zmuszą Syrię do zatrzymania tej operacji, ale obecnie nic na to nie wskazuje. Co więcej, Erdogan ogłosił niedawno, że Turcja zakończyła przygotowania do inwazji na tereny przygraniczne w Syrii. "Sułtan" stwierdził, że ofensywa przeciwko Kurdom może rozpocząć się w każdej chwili.

 

Sytuację dodatkowo zaognia działalność Stanów Zjednoczonych i jej koalicji w Syrii. Amerykanie ogłosili powstanie nowego oddziału składającego się z 30 tysięcy Kurdów, który będzie strzegł "granic" ich terytorium. Sugeruje to, że USA chcą wzmocnić podziały w Syrii. Z drugiej strony, udzielanie pomocy Kurdom coraz bardziej zachęca Turcję do rozpoczęcia kolejnej inwazji. Erdogan od dawna zapowiadał, że zniszczy Kurdów, którzy działają w pobliżu jego granic i już w najbliższym czasie może zacząć działać w tym kierunku. To oczywiście popchnie Syrię w kierunku kolejnej eskalacji.

 

Źródła:

http://www.xinhuanet.com/english/2018-01/15/c_136895492.htm

http://aa.com.tr/en/middle-east/syria-operation-may-start-at-any-moment-turkish-leader/103...

https://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-turkey/turkey-urges-russia-iran-to...

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika dziadek ze wsi

D. Mustafa Turan napisał w

D. Mustafa Turan napisał w The Donmeh Jews, że Muhammad ibn Abdul Wahhab był potomkiem rodziny donmeh Żydów z Turcji. Donmeh byli potomkami wyznawców niesław­nego fałszywego mesjasza judaizmu, Sabbateja Cwi, który zszokował świat żydowski w 1666 przejściem na islam. Postrzegając to jako świętą tajemnicę, wyznawcy Cwi naśladowali jego konwersję na islam, choć potajemnie trzymali się kabalistycznej doktryny. W Europie sabatejczykami kierował w końcu 100 lat później Jakub Frank, uważający się za reinkarnację Cwi. I jak mówi rabin Antelman w Likwidowaniu opiatów / To Eliminate the Opiate, do nich należeli Rotszyldowie, którzy maczali palce w założeniu bawarskich iluminatów. Wspólnota donmeh w Turcji skupiała się w mieście Saloniki, które było wylęgarnią działalności maso­nów, i z której powstał ruch Młodych Turków, a który pomógł w upadku muzułmańskiego imperium Turków Osmańskich. Sa dowody na to, że sam Ataturk, założyciel nowoczesnego państwa tureckiego, byłe też z donmeh.

Turan twierdzi, że dziadek Abdula Wahhaba, Sulayman, faktycznie nazywał się Shulman, i należał do wspólnoty żydowskiej w Bursa, Turcja. Później osiedlił się w Damaszku gdzie udawał muzułmanina, ale wypędzono go za praktykowanie czarów. Wtedy uciekł do Egiptu i znowu go potępiono , więc udał się do Hijaz, gdzie ożenił się i spłodził Abdula Wahhaba. Jak mówi raport, to samo mówi się w The Donmeh Jews i w Pochodzeniu saudyjskich wahabitów / Origin of the Saudi Wahabis, Rifata Salima Kabara.

Ideę o rodzinie saudyjskiej jako pochodzenia żydowskiego opublikował Mohammad Sakher, którego, mówi się, reżim nakazał zabić za te rewelacje. Raport mówi o podobnej sprawie, ale z innego źródła. Jak pisze np. Abdul Wahhab Ibrahim Al-Shammari w Ruch wahabitów / Prawda i korzenie [The Wahabi Movement/The Truth and Roots], ibn Saud pochodzi od

Mordechaia bin Ibrahima bin Mushi, żydowskiego kupca z Basy. Oczywiście kiedy pytali go członkowie arabskiego plemienia Aniza, twierdził iż jest jednym z nich, i podróżował z nimi do Najd i nazywał się wtedy Markhan bin Ibrahim bin Musa.

http://aangirfan.blogspot.com/2011/11/iewish-control-of-saudi-arabia.html

‚… W połowie XVIII wieku, Hempher mawiązał kontakt z Wahhab w celu ustanowienia sekty Wahhabi.

Rzekomo celem sekty Wahhabi było doprowadzenie do arabskiego buntu przeciwko Turcji i utorowanie drogi dla żydowskiego państwa w Palestynie.

Dzienniki Hemphera cytuje osmański pisarz Ayyub Sabri Pasha w pracy z 1888 Początki i szerzenie się wahabizmu / The Beginning and Spreading of Wahhabism.

http://www.radioislam.org/ataturk/jewish.htm

„ZICHRON YAAKOV – To były pytanie jakie chciałem zadać, powiedziałem podczas rozmo­wy telefonicznej z Batya Keinan, rzeczniczką prezydenta Izraela Ezer Weizmana, który następnego dnia, w poniedziałek 24 stycznia, miał wyjechać do Turcji z pierwszą kiedykol­wiek wizytą złożoną przez żydowskiego szefa państwa. Jedno było – czy Mr Weizman weźmie udział w oficjalnej ceremonii upamiętniającej Kemala Ataturka. Ms. Kenan spraw­dziła program prezydenta, zgodnie z którym on wraz z małżonką miał złłożyć wieniec na grobie Ataturka rankiem po ich przyjeździe, i zapytała jakie było moje drugie pytanie.

„Czy prezydent Weizman wie, że Ataturk miał żydowskich przodków, i kiedy był chłopcem uczono go hebrajskich modlitw?”

„Oczywiście, oczywiście” – odpowiedziała tak nieoczekiwanie, jak gdybym zapytał czy prezy­dent wiedział iż Ataturk był tureckim bohaterem narodowym.”

TERAZ, w świetle tych wszystkich informacji, co z „Młodymi Turkami” i „ludobójstwem Ormian”? Za to obwiniano MUZUŁMANÓW, którzy byli TURKAMI, jak wszyscy wiemy, ale KTO SKORZYSTAŁ NA TEJ RZEZI I WSTYDZIE JAKI TA RZEŹ SŁUSZNIE POWINNA WYWOŁAĆ? Znowu. MATACTWO / OSZUSTWO jest grą w którą te kreatury grają tak dobrze, bo każdy zrobiłby coś dobrze gdyby miał MILLENIA na doskonalenie rzemiosła.

http://rense.com/general64/genoc.htm

„Plany ludobójstwa Ormian w latach 1915-1923, w którym w barbarzyński sposób zginęło 1.5 mln Ormian na ziemiach przodków w nowoczesnej Turcji, faktycznie zorganizowano i wdro­żono w 1910 lub 1912. Jest książka O osmańskiej rewolucji / Inner Folds of the Ottoman Revolution naqpisana po turecku przez Mevlan Zadeh Rifata i wydana w 1929, której autor, pro-sułtański Turek, twierdzi, że „o ludobójstwie Ormian zdecydował w sierpniu 1910 i paź­dzierniku 1911 komitet Młodych Turków składający się w całości z wypędzonych bałkańskich Żydów w formie synkretystycznej żydowsko-muzułmańskiej sekty do której należeli udający muzułmanów Talaat, Enver, Behaeddin Shakir, Jemal i Nizam. Spotkali się w założonej przez Rotszylda loży Wielkiego Wschodu / hotel Salonika”.

Synkretyzm oznacza mieszaninę różnych poglądów czy praktyk religijnych; masonizm pasuje do tego opisu. Jak masoni rozpoczęli rewolucję we Francji w 1897 okrzykiem „wolność, równość, braterstwo”, tak Młodzi Turcy użyli tego samego sloganu w swojej rewolucji w 1908.”

KAŻDY kto chce znaleźć przyczyny obalenia któregoś z powyższych poglądów, proszę uwzględnić DLACZEGO DZIAŁANIA WYMIENIONYCH POWYŻEJ LUDZI / RODZIN TYLKO PRZYNIOSŁY KORZYŚCI Izraelowi I UTOROWAŁY DROGĘ DLA KATASTROFY JAKĄ DZIŚ WIDZIMY JUŻ NA NASZEJ PLANECIE. Należy też zauważyć, że Arabia Saudyjska i Emiraty nie są znane z hojności wobec Palestyńczyków, a chcą robić biznes z najbardziej odpowiedzialnymi za politykę wobec muzułmanów i chrześcijan w Palestynie i w innych miejscach, np. w Izraelu.

Portret użytkownika Rozbrojony

Viktor Orban odgrywa teatrzyk

Viktor Orban odgrywa teatrzyk? Węgry przyjęły najwięcej uchodźców od ponad dekady Premier Viktor Orban nazywał uchodźców z krajów islamskich „najeźdźcami”, jednak wszystko na to wskazuje, że po cichu Węgry przyjęły trzy razy więcej uchodźców niż w 2016 roku. To największa liczba od ponad dekady.   ndie pl/viktor-orban-odgrywa-teatrzyk-wegry-przyjely-najwiecej-uchodzcow-ponad-dekady/    Mam nadzieję, że Węgrzy się nie wyłamią . Liczę na nich jak na ostatnie białe, chrześcijańskie państwo unii. Ciekawe co Czesi i Słowacy zamierzają. Bo jak wpuścili nas w maliny - to teraz wszyscy taplamy się w gównie.

Portret użytkownika Rozbrojony

Król Arabii Saudyjskiej

Król Arabii Saudyjskiej zbuduje w Polsce wielkie centrum islamu!  – Dzięki wsparciu rządu królestwa Arabii Saudyjskiej W Białymstoku, w mieście, gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego, zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Selmana, strażnika dwóch świętych meczetów. Słowa muftiego Miśkiewicza wywołały wśród obecnych niemałą konsternację, ponieważ Arabia Saudyjska jest wyjątkowo zaciekła w zwalczaniu chrześcijaństwa i należy podejrzewać, iż nowe centrum jest traktowane przez ten kraj jako przyczółek dla przyszłej ekspansji islamskiej w Polsce. http://prawy.pl/64100-krol-arabii-saudyjskiej-zbuduje-w-polsce-wielkie-centrum-islamu/

Portret użytkownika Eva11

Tutaj wszystko zawsze jest

Tutaj wszystko zawsze jest wyjaśnione ,

Prawda z pierwszej ręki ... mamy takiego agenta ,że w całym świecie nie ma lepszego...

Nosiciel prawdy ,nie mylący się ...Znający wszystko na wylot...Politykę ,rozmiary kołnierzyków...Wie nawet co kto myśli i zna przyszłe taktyki ...

Może nam wypada jedynie czytać...Bo przecież nie może być innej prawdy niż on przedstawia .....

Szkoda ,że nie pracuje gdzieś wyżej może i świat by zmienił....A tylko skrobnie coś na portalu .....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika John Moll

Ten problem wydaje się być

Ten problem wydaje się być bardziej złożony. Erdogan cały czas gryzie się z Assadem. To nie jest przypadek, że Turcja chce atakować Kurdów, gdy Syria zaczęła atakować "opozycję". To może być działanie wymierzone w zagarnięcie północnej Syrii, dopóki wojsko syryjskie nie zdołało jeszcze dotrzeć do tamtych regionów. Kurdowie znajdują się w kleszczach i co najlepsze - Rosja współpracuje z Syrią, Turcją i Kurdami jednocześnie. Tylko co z tego wyniknie?

Zapraszamy na Othermedium.com - anglojęzyczną wersję portalu Innemedium.pl

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika UPAdlina

Naprawdę? Jakieś przykłady?

Naprawdę? Jakieś przykłady? Jak na razie to kurdowie są wspierani przez uSSmanów, którym nie wypalił isis, a plan kurdyjski to dla nich plan B. Jak więc twoim zdaniem Syria mogłaby współpracować z kurdami, którzy są wspierani przez wroga Syrii, który na jej terenie znajduje się nielegalnie?

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj