Turcja zaczęła poważnie zastanawiać się nad wyjściem z NATO

Kategorie: 

Źródło: Defence Images/CC-BY-NC 2.0

Od dłuższego czasu Turcja wyraźnie przechodzi na stronę Rosji i może to wywołać spore zamieszanie między innymi w Europie Wschodniej. Wygląda bowiem na to, że Turcja straciła zainteresowanie członkostwem w NATO. Doradca prezydenta Erdogana ogłosił, że nadszedł czas, aby zastanowić się nad przyszłością państwa w strukturze tej organizacji.

 

W ostatnich miesiącach obserwujemy konflikt wewnątrz NATO. Niemcy nie utrzymują dobrych relacji z Turcją i powstanowiły wstrzymać eksport broni oraz przenieść swoich żołnierzy z bazy lotniczej w Incirlik do Jordanii. Kilka dni temu w Norwegii miał miejsce incydent - podczas ćwiczeń NATO w Norwegii, Erdogan i założyciel państwa tureckiego Mustafa Kemal Atatürk znaleźli sie na liście wrogów. Turcja natychmiast wycofała swoich żołnierzy.

 

Po tym wydarzeniu doradca prezydenta Yalcın Topcu powiedział, że należy jak najszybciej oficjalnie przedyskutować obecność Turcji w strukturze NATO. Stwierdzono, że same przeprosiny nie rozwiążą sytuacji. Oczywiście nie wygląda to na sytuację przypadkową - komuś widocznie zależy na usunięciu Turcji z organizacji. Z drugiej strony kraj posiada drugą najpotężniejszą armię w NATO.

W tym samym czasie pojawiają się spekulacje, że NATO może w jakiś sposób ukarać Turcję za najnowszy zakup rosyskiego systemu przeciwlotniczego S-400. Nałożenie jakichś sankcji tylko przyspieszy wyjście tego państwa z tej instytucji, co z pewnością przełoży się na zdolność NATO do obrony Europy w przypadku potencjalnej wojny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika pomyśl

Żyjemy w kapitalizmie

Żyjemy w kapitalizmie najwieksza władze w tych czasach rozwija masoneria, jednostajnie i prostoliniowo wedle dawno założonego celu którym bez watpienia musi byc kontrola nad swiatem poprzez korporacje zarzadzane przez ludzi bogatych odczuwajacych swa wyzszosc nad reszta spoleczenstwa. Ich długotrwały plan ktory zrodził sie jeszcze przed I wŚ ma na celu ewolucyjna zmiane ustrojow w bogatszych krajach zachodnich majacych ogromny wplyw kulturowy na reszte swiata. Gdy juz zatarły sie wplywy wielkich rodzin po I WŚ i zakonczla sie era faszyzmu i nacjonalizmu a potem upadek ZSRR nadszedl czas wielkiej tolerancji w europie zachodniej. Sponsorujac politykow masoneria wchlaniala ich w swoje szeregi majac bezposredni wplyw na rozwoj sytuacji na swiecie. Kierujac sie wlasnym celem wywołali m.in. konflikt w Syrii utworzyli Panstwo Islamskie (kiepsko uzbrojone nie posiadajace strategow ani odpowiedniego wsparcia technicznego czy logistycznego rzesze analfabetow kryminalistow i fanatyków itp) ktorego nie mozna bylo pokonac przez wiele lat m.in. przez Rosje i USA - swiatowe mocarstwa. Był to kolejny krok majacy sprowokowac masowa migracje ludów z Azji mniejszej i Afryki do Europy po nieudanej probie przy wywolaniu arabskiej wiosny (pamietajac ze kraje zach. uderzaja tylko tam gdzie widza w tym interes). Migracia ludow muzlumanskich na ziemie chrzescijanskie ma zatrzec konflikty etniczne i religijne i doprowadzic do wymieszania sie spoleczenstwa co na pierwszy rzut oka wydaje sie nielogiczne,ale bez takich podziałow człowiek skupilby sie na miejscu pracy, rodzinie a wyzsza wartoscią dla przecietnego czlowieka stanie sie rodzina, miejsce pracy i polityka w nim panujaca. Muzlumanie przybywali masowo do Europy od dekad , czym masoneria zbadala grunt, teraz natomiast stara sie kontrolowac naplyw migrantow do Europy .Przewrot , wojna domowa , czy czystki etniczne przy ruchach nacjonalistycznych w Europie nie maja bytu. Masoni nie tylko nie sponsoruja takich organizacji jak rowniez propaguja brak informacji w mediach zaleznych na wszelkie tego typu tematy Masoneria opracowała plan przejecia kontroli nad swiatem kierujac ludzkim zachowaniem przez lata edukujac spoleczenstwa w duchu poczucia wyzszych wartosci w braku tolerancji kreowanego przez dany ustrój tak by po latach i przewrotach wywołac zmasowana potrzeba tolerancji jako jedyne racjonalne odzwierciedlenie humanizmu, ktore ma zapomniec wczesniej zaistniale podzialy spoleczne i uleczyc spoleczne sumienie,aby czlowiek nie czul podzialow jedynie poza miejscem zamieszkania rodzina badz miejscem pracy i tu ewidentnie wplyw na ludzi , wladze beda mialy korporacje ktore juz teraz bezustannie rosna w sile!na naszych oczach zmienia sie nasza cywilizacja! Co mozemy zrobic?

Portret użytkownika Medoff

Jeśli chodzi o Turcję to

Jeśli chodzi o Turcję to gdybym był Panem Erdoganem to wyszedłbym z tej usrańskiej organizacji i automatycznie związał się z Rosja. Dlaczego ? Bo prezydent Putin jakikolwiek jest lub nie, a można mu też wiele zarzucić to pokazał że Rosja swoich sojuszników nie zostawia o jest zdecydowanie większym gwarantem niż to pseudo srato.. Usrañcy zostali po prostu rozje.ani w Syrii. Cały świat widzi jakie są stosowane podwojne standardy w UE i Srato, a my Polacy dalej wierzymy w ten śmieszny pakt. Niby Nato Unia a Francja i Niemcy wbijaja nam dosłownie nóż w plecy to ma być sojusz ? Nie jestem ani za ameryka zachodem ani za Rosja jestem za Polska i uważam że zblizenie z Rosja dałoby nam zdecydowanie więcej korzyści. 

Portret użytkownika U_P_Adlina

mów za siebie, bo Polacy

mów za siebie, bo Polacy mieli zbliżenie z uSSmanami i angolami, którzy ich wykorzystali i zdradzili, a dziś odpalili Polakom nazi-banderyzm na upainie i go wspierają. Polacy nie chcą mieć nic wspólnego z bandytami uSSmańskimi wspierającymi terroryzm i banderyzm. A Rosja? Rosja i Chiny to kierunek dla Polski. Pozostałe pństwa Wyszehradu już to zrozumiały.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj