Turcja za panowania dyktatora Erdogana może wywołać III wojnę światową

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wciąż głośno mówi się o planach prezydenta Turcji, Recepa Tayyipa Erdoğana, który zaczął mieć dyktatorskie zapędy i wychwalał ostatnio system prezydencki Adolfa Hitlera. W rzeczywistości Erdoğan, sojusznik Baracka Husseina Obamy, ma coraz więcej wspólnego z kanclerzem III Rzeszy, można wręcz powiedzieć że już stał się Hitlerem XXI wieku. Niestety świat po raz kolejny nie reaguje, co może doprowadzić do katastrofy na skalę globalną.

 

Same relacje Stanów Zjednoczonych z nazistowskimi Niemcami były dość podejrzane. Hitler bez żadnych problemów mógł realizować swoje plany i dopiero po pewnym czasie, gdy zaczął przegrywać wojnę z ZSRR, świat rzekomo zjednoczył się aby pokonać wspólnego wroga. Działania III Rzeszy były na rękę USA. Jak inaczej wyjaśnić fakt, że byli naziści, którzy otrzymywali miliony dolarów emerytury, służyli Amerykanom jako szpiedzy w trakcie zimnej wojny?

 

Obecna sytuacja w Turcji przypomina początki nazistowskich Niemiec. Erdoğan, który oświadczył że to muzułmanie odkryli Amerykę, chce otrzymać władzę absolutną i próbuje zwalczyć wolność słowa cenzurując internet oraz zatrzymując niewygodnych dziennikarzy, oskarżając ich o działalność terrorystyczną. Nawet osoby niepełnoletnie mogą trafić do więzienia za obrazę Erdoğana.

Ostatnio Turcja rozpoczęła otwartą walkę z tamtejszą opozycją. Prokuratura poprowadzi śledztwo przeciwko liderom prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) którzy zaczęli domagać się autonomii w południowo-wschodniej części kraju. Tymczasem w Stanbule ma odbyć się proces sądowy przeciwko klerykowi Fethullahowi Gülenowi, który jest największym wrogiem Erdoğana, oraz wielu innym osobom, głównie funkcjonariuszom policji, oskarżając ich o próby dokonania zamachu stanu. Warto nadmienić, że Turcja zaczyna pozbywać się opozycji niemal w tym samym czasie co Arabia Saudyjska.

Źródło: Twitter

Podobnie jak hitlerowskie Niemcy dokonały inwazji na ZSRR, tak teraz Turcja przy współpracy z Arabią Saudyjską i Państwem Islamskim próbują podbić Syrię, chcąc tym samym osłabić Rosję. Dziwnie się składa że działania Erdoğana również spotykają się z powszechnym milczeniem. Nawet Stany Zjednoczone nie potępiają przywódcy Turcji chociażby za ograniczanie wolności słowa. Sytuacja przybiera bardzo niebezpieczny obrót i kto wie czy nie będziemy mieć wkrótce powtórki z historii, czyli wybuchu kolejnej wojny światowej.

 

 

Źródła:

http://news.yahoo.com/turkey-puts-us-based-cleric-trial-over-erdogan-064826002.html

http://www.foxnews.com/world/2015/12/28/turkish-prosecutors-probe-kurdish-party-leader-over-comments-supporting-self.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Robaczkowa

Robaczkowa wrote:

 Erdoganowi chodziło o osmańskiego kapitana Piri Reisa. Piri Reis wykonał  mapy Nowego Świata, na których były zaznaczone nie tylko wybrzerza Ameryki ale i wyspy i wybrzeża Antarktydy, miejsca na których Kolumba nigdy nie było.
Jewreje każdemu, nawet swoim pierwszym wrogom Arabom dadzą pierwszeństwo w korzeniach cywilizacji, byleby tylko prawda nie wyszła na jaw!
Zatem narodowość Piri Reisa jest zwyczajnie politycznie wygodna, choć był pewnie takim samym kopistą, jak dominujący dziś władcy.
 

Portret użytkownika 85r

W turcji jest obecnie wojna

W turcji jest obecnie wojna domowa z kurdami. Turcja może się podzielić na dwa państwa odłączy się cześć zamieszkana przez kurdów i powstanie kurdystan przychylny rosji i syrii ale tylko jeśli dostanie odpowiednią pomoc militarną od rosji.

Portret użytkownika pocoto

Warto również zwrócić uwagę

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż w obecnych czasach prawdopodobieństwo wystąpienia zimy stulecia na terytorium Rosji jest zminimalizowane, co może skłaniać niektóre opcje na zwiększenie podjęcia ryzyka w podboju tych landów.
 
A co do samej sytuacji na świecie, jest ona tak pogmatwana jak i skomplikowana że my zwykli śmiertelnicy nigdy nie będziemy w stanie jej rozszyfrować. Z jednej strony możemy poskładać wszystko do kupy i logicznie rozszyfrować i faktycznie trafić, ale mniemam że jak cokolwiek się wydarzy to jedynie się zdziwimy, a nieliczni zostaną okrzyknięci jasnowidzami. Choć ostatecznie zapewne nic się nie wydarzy, a jedynie dla podtrzymania ludzi w obawie przed nieznanym nam złem prowadzona będzie agenda 2030 i inne gendery itp. Pamiętajmy że każdy zabity człowiek to jedna szczepionka lub antybiotyk mniej, a samo napięcie ostało się dla zbrojeniówki. 

Portret użytkownika achiles

O TYM WŚCIEKŁYM I BARRDZOOO

O TYM WŚCIEKŁYM I BARRDZOOO ZŁYM PSIE NAJLEPIEJ JEST NIC, NIE PISAĆ, A DOPIERO, JAK ZBYT MOCNO ZACZNIE SZALEĆ, NALEŻY GO OPLUĆ I PODEPTAĆ, NA KAŻDYM ZDROWYM POLSKIM PORTALU !!! gówna najlepiej jest, nie dotykać, bo jak się ruszy ŚMIERDZI BARDZIEJ . 

Portret użytkownika Lila

Spotkałam się z opinią, że to

Spotkałam się z opinią, że to właśnie Ameryka (a raczej amerykańsko żydowska masoneria) sponsorowała Hitlera i że tak naprawdę to oni chcieli wywołać wojnę i Hitlera sobie po prostu znaleźli. Miałoby to sens, bo kiedy niby Ameryka nie brała udziału w wojnie? Wietnam, Japonia, Europa, Północna Afryka.... gdy Kennedy chciał zakończyć wojnę w Wietnamie to go zamordowali i wojna trwała nadal. Obame wybrali mając dość wojen Busha i co? Mamy Syrię. A teraz nagle Turcja bez powodu atakuje Rosję... po raz kolejny Ameryka próbuje walczyć z Rosją czyimiś rękami i obawiam się, że my też możemy zostać w tym celu wykorzystani jak Ukraina. W końcu kto finansował tamtejszą rewolucję? I kto finansuje teraz KOD?

Portret użytkownika Akamai

Skoro zmieniają się

Skoro zmieniają się prezydenci, a polityka państwa pozostaje ta sama, to o czym to świadczy ? JFK został zamordowany ponieważ wydał rozkaz wykonawczy 11110. Czy ktoś nas wykorzysta jak Ukrainę, zależy tylko od nas samych. Kto finansował Majdan ? Obama sam się przyznał. A kto finansuje KOD ? Zapytaj Ryszarda Petru.
 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Hitler był nieślubnym

Hitler był nieślubnym dzieckiem Rothschilda. Matka Hitlera była pokojówką w gnieździe tego zła. Pewnie nie wiecie o tym że Hitler był też wielkim bogaczem i czasami po pijaku uważał się za ... boga.

Portret użytkownika CRUSADERS

Wszyscy wiedzą , że Kaczyński

Wszyscy wiedzą , że Kaczyński uważa się za kolejne wcielenie wszystkich królów Polski i Marszałka Piłsudskiego jednocześnie. Co ciekawe poglądy, które prezentuje to raczej polska endecja i Roman Dmowski. Czyżby pan prezes cierpiał na rozdwojenie jaźni??????? A tak na marginesie , pan prezes patrzy na świat jakbyśmy żyli w latach 30 XX wieku. Panie prezesie - świat jest już dużo dalej i wygląda zupełnie inaczej. Zamiast zajmować się bieżącą polityką proszę stanąć w muzeum wśród eksponatów....

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Według mnie tylko dwa kraje

Według mnie tylko dwa kraje mogą wywołać III wojne światową: Turcja i Arabia Saudyjska. Biorąc jednak pod uwagę że to Arabia Saudyjska w prawie 100 krajach na świecie buduje meczety za petrodolary w których imamowie (czyt. agenci saudyjskiego reżimu) prowadzą indoktrynacje ultrakonserwatywnym wahhabizmem to III wojna bez Arabi Saudyjskiej się odbyć nie może. Turcy też mają swoich agentów w Europie czyli 1 mln mudżahedinów których ciocia Angela wzięła pod swoją opiekę ale według mnie III wojna zacznie się na Bliskim Wschodzie a do Europy dotrze z dość dużym opóźnieniem. Pozatym tych w Europie aktywuje do walki nie Turcja a Państwo Islamskie więc Turasy w III wojnie będą raczej w cieniu swoich sunnickich braci z Arabi i ISIS.

 

Strony

Skomentuj