Turcja wybuduje centrum kultury muzułmańskiej w Wenezueli

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Gospodarka Wenezueli jest w fatalnym stanie. Co więcej, kraj zmaga się z sankcjami gospodarczymi, które nałożyły między innymi Stany Zjednoczone. Sytuacja zmusza Wenezuelę do nawiązywania kolejnych sojuszy. Prezydent Nicolas Maduro otrzyma wsparcie od Turcji, która w zamian będzie mogła wybudować centrum kultury muzułmańskiej.

 

Po szczycie G20, który miał miejsce w Argentynie, Erdogan odwiedził Wenezuelę, gdzie podpisał szereg porozumień o współpracy. Turcja zobowiązała się między innymi zainwestować w podupadający przemysł naftowy i górniczy. Erdogan ogłosił, że pomoże Wenezueli ekonomicznie i wypełni pustki, które zostawiły po sobie Chiny i Rosja.

 

Jednak współpraca Turcji i Wenezueli będzie miała charakter nie tylko gospodarczy, ale także kulturowy. Dowiedzieliśmy się bowiem, że Erdogan chce wybudować „mały meczet” w Caracas. Wcześniej, przez lata naciskał na władze Kuby, które ostatecznie odmówiły tego typu współpracy. Jednak Wenezuela jest w potrzebie, a Erdogan postanowił wykorzystać ten fakt dla szerzenia islamu w Ameryce Południowej.

Wspomniany meczet będzie w rzeczywistości sprawował funkcję centrum muzułmańskiej kultury. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Ameryce Łacińskiej i z pewnością nie ostatnie. W przyszłości może się okazać, że meczety będą wyrastały w tej części świata niczym w islamizowanej Europie. Erdogan ogłosił bowiem, że chciałby zbliżyć się również do pozostałych państw Ameryki Południowej. Centrum kultury muzułmańskiej w Caracas będzie stanowiło idealną bazę wypadową dla szerzenia islamskich wpływów kultury w regionie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

Zastanawia mnie tylko fakt

Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego bustwa religijne bogowie uwielbiaja tak rozlew krwi I ofiary  z istot zywych Kiedy ten kretynizm religijny wreszcie sie skonczy RELIGIE nawolujace do agresji powinny byc wypalone co do jednego wiernego Utworzyc np w afryce miejsce dla fanatykow religijnych I niech tam walcza w imie swojej wiary Miedzy soba. Europa I inne kontynety powinne byc wolne od tej religijnej patologi DRUga sprawa polityka kto nas reprezentuje ???wystarczy pogladac programy informacyjne jaki osoby sa przy korycie To jest zacofany swiat o lata swietlne dlatego z polmozgami ludzkimi nikt sie nie chce kontaktowac na poziomie z innych wymiarow bo jest balagan w glowach ludzkich

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie wrzucaj wszystkich

Nie wrzucaj wszystkich religii do jednego wora, bo na świecie jest według różnych źródeł od 4000 do 10000 różnych religii!
Zatem nie Bóstwa, nie Bogowie, lecz jeden konkretny uwielbia rozlew krwi! Zwie się Jahwe i jest głównym bohaterem wielkiej księgi zbrodni - Biblii! Wyznają go zarówno Chrześcijanie, Muzułmanie jak i Żydzi i to wyznawcy tych religii, przez całe wieki prowadzili i prowadzą wojny religijne, oraz indoktrynowali i indoktrynują po dobroci lub siłą inne nacje! A dlaczego to robili i robią? To już wynika z treści samej Biblii, oraz wyczynów biblijnego Boga, który zgodnie z treścią Biblii, wymordował osobiście, lub przy użyciu takich psychopatów jak Mojżesz, blisko 2,5 miliona ludzi... A biorąc pod uwagę wszystkie plagi i katasfrofy jakie wywołał, szacunkowo nawet 28 milionów ludzi!
Więc jak to mówią... Przykład idzie z góry!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Arek

Skąd ty takie "mądrości"

Skąd ty takie "mądrości" bierzesz to ja nie wiem, ale źródło masz bardzo podejrzane najpewniej jakieś satanistyczne. 28 mln skąd ta liczba ? Jakie plagi i jakie katastrofy?? Może spobój przeczytać biblię ale ze zrozumieniem. Akurat Bóg (z biblii) miał pełną rację wybijająć hybrydy (bękarty anielsko ludzkie) ze zrypanym dna, faraonowi też dał w kość Smile Potop miał być oczyszczeniem z tych mieszańców ale  

Skomentuj