Turcja stawia warunki - pomoże rozwiązać problem z imigrantami w zamian za przyłączenie się do UE

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Władze Turcji postawiły warunki kanclerz Angeli Merkel, która chce rozwiązać problem masowej imigracji do Europy. W zamian za udzieloną pomoc, wznowione zostaną negocjacje w sprawie przyjęcia tego kraju do Unii Europejskiej. Turcja otrzyma również pomoc finansową w wysokości 3 miliardów euro a ograniczenia wizowe zostaną złagodzone.

 

Niemcy początkowo zgadzały się przyjąć każdego imigranta ale szybko przekonały się, że na dłuższą metę nie jest to możliwe do wykonania. Władze tego kraju oraz Unia Europejska postanowiły więc zwrócić się o pomoc do Turcji, która zresztą sąsiaduje z Syrią i przyjęła jak dotąd około 2 miliony uchodźców. Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że część z nich opuściła kraj i zaczęła zalewać Europę.

 

Niemcy i UE pozytywnie rozpatrzyły żądania Turcji, która chętnie pomoże Europie, ale oczywiście nie zrobi tego za darmo. Sąsiad Syrii, według obecnych planów, miałby powstrzymać imigrantów przed wkroczeniem na nasz kontynent i przyjąć tych, którzy są odsyłani.

 

W takich sytuacjach stale wskazuje się na wojnę w Syrii, która trwa już prawie 5 lat. Rosja jest teraz oskarżana o przeciąganie konfliktu, co również nie podoba się Turcji, która wraz z Arabią Saudyjską i USA domagają się usunięcia prezydenta Assada.

 

 

Źródło: http://uk.reuters.com/article/2015/10/18/uk-europe-migrants-germany-turkey-idUKKCN0SC08020151018

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zaduma

Za późno. Już parę lat temu

Za późno. Już parę lat temu Turcja - kraj duży silny i z wielkim potencjałem gospodarczym, przydałaby się robiącej bokami UE wspartej na zmurszałej Francji i Niemcach. Choćby jako przeciwwaga dla nich. Przy okazji weszłyby w użycie unijne prawa graniczne i azylowe, choćby ich materializacją były  zasieki w stylu madziarskim - za unijne dotacje - rozwinięte na południowej granicy Turcji. Od wielu lat przekraczają tę granicę uciekinierzy z tobołkami ale spleśniałej Uniji to nie obchodziło dopóki nie zobaczyła ich pod Berlinem.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Xerxes

Dobrze wiesz, że to

Dobrze wiesz, że to Muzułmanie, a UE wspiera muzułmanów bardziej niż katolików więc sie pchają. A otwarcie z nimi granic poskutkuje jeszcze większym zalewem islamu. Poczytajcie sobieprzepowiednie nostradamusa na temat 3WŚ oraz zalewu islamu, wcześniej byłem co do nich sceptyczny jednak patrząc na to co się dzieje to zadziwiającą sprawdzalność mają.

Portret użytkownika danielov

UPAdlina napisał: gdzie oni

UPAdlina wrote:

gdzie oni się pchają do tej padaki unijnej? Przeciez ten syf padnie na ryj zanim oni zdążą wypełnić tzw. warunki wstępu do tego dziadostwa

Odpowiedz jest prosta. Milion kolejnych turków wyjedzie na zasilki do Niemiec i jeszcze dostaną za to miliardy Euro. Nadchodzi wielki chaos. 

Portret użytkownika 777888

 koń trojański na pełnym

 koń trojański na pełnym legalu Biggrin najpierw ich przyjmą, dadzą Tureckie obywatelstwo a potem, ponieważ będą w Unii będą mogli przyjechać dokąd chcą...To jest żart wisielczy....Muzułmanin to muzułmanin...siedź u siebie w Kalifacie i się stamtąd nie ruszaj!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj