Turcja skutecznie zaszantażowała Europę w kwestii uchodźców

Kategorie: 

Źródło: Flickr/openDemocracy/CC BY-SA 2.0

Od miesięcy nieustannie słyszymy jak biedna Turcja nie radzi sobie z syryjskimi migrantami a wielu z nich "przypadkiem" udaje się przedostać prosto do Europy. Media opisują Erdoğana jako dobrego partnera, który chętnie pomoże rozwiązać problem uchodźców, ale on sam również potrzebuje rzekomej pomocy. W rzeczywistości, Unia Europejska strzela sobie w kolano ulegając tureckiemu szantażowi, czego wielu obserwatorów jakoś nie potrafi dostrzec.

 

Sformułowania "kryzys migracyjny" i "negocjacje" należy w tym przypadku odbierać jako islamizację Europy i szantaż. Turcja od wielu lat chciała przyłączyć się do unijnej wspólnoty, lecz Europejczycy w znacznej większości po prostu tego nie chcą. Dlatego Erdoğan sprytnie wykorzystał uchodźców i wysyłał ich na nasz kontynent, a następnie zaczął stawiać żądania.

 

Jak się okazuje, Turcja postawiła na swoim. Unia Europejska, nie widząc innego wyjścia, zgodziła się dać Erdoğanowi w sumie 6 miliardów dolarów. Już w czerwcu wprowadzony zostanie program ruchu bezwizowego dla Turków i oczywiście przyspieszone zostaną rozmowy w sprawie przyłączenia się do UE. Prezydent tego państwa podczas wcześniejszych rozmów zaznaczał iż wcale nie interesują go problemy Europy. Również teraz wypowiadał się w tej kwestii z pogardą.

"Podczas gdy Turcja gości u siebie trzy miliony uchodźców, ci którzy nie są w stanie znaleźć miejsca dla garstki migrantów, którzy w środku Europy trzymają niewiniątka w haniebnych warunkach, powinni najpierw spojrzeć na siebie" - powiedział Recep Tayyip Erdoğan.

Zgodnie z jego wymaganiami, już od niedzieli wszyscy azylanci zmierzający do Grecji będą odsyłani do Turcji. Jednak za każdego odesłanego migranta, Europa musi przyjąć jednego uchodźcę z tureckich obozów. Nie ma pewności czy Erdoğan dotrzyma słowa i faktycznie powstrzyma falę uchodźców, lecz Unia Europejska jest obecnie w bardzo niekorzystnym położeniu, dlatego musi zadowolić się jedynie obietnicami.

 

 

Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/turkey/12197969/Refugee-crisis-Turkey-and-EU-agree-deal-to-send-migrants-back-to-Turkey-from-Greece.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Surun

NIEMCY CHCĄ ZATRUDNIAĆ W

NIEMCY CHCĄ ZATRUDNIAĆ W POLSCE... MUZUŁMAŃSKICH IMIGRANTÓW!
Pojawiła się pogłoska, że Volkswagen chce zatrudnić w fabryce w Białężycach 200 uchodźców. Mieliby oni zamieszkać tutaj razem ze swoimi rodzinami. Z niedowierzaniem przyjęliśmy wieści o tym, że na naszym terenie miałoby się osiedlić około 700 imigrantów (200 pracowników VW wraz z rodzinami). Okazało się, że informacja ta dotarła nie tylko do redakcji, ale także do posła Bartosza Józwiaka z Nowego Folwarku. - pisze portal wrzesnia.info.pl.
Bartosz Józwiak (Prezes UPR), Ruch Narodowy, poseł Kukiz'15:
- W tej sytuacji chcę wystosować list otwarty do kierownictwa Volkswagena z konkretnymi zapytaniami. Z mojego punktu widzenia byłaby to niebywale skandaliczna sprawa, dlatego że bez żadnych konfrontacji społecznych, bez zapytania kogokolwiek o zgodę, nagle gdzieś, pod przykrywką zatrudnienia i w sposób zakulisowy, VW chce sprowadzić do Wrześni prawie 700 imigrantów.
 http://wrzesnia.info.pl/tematyczne/gospodarka/item/8780-czy-volkswagen-chce-zatrudni%C4%87-uchod%C5%BAc%C3%B3w?-wideo
https://pl-pl.facebook.com/Stop-islamizacji-Europy-191777667634248/

 
Niemcy po przyjęciu imigrantów. Codzienne kradzieże, napady, włamania i handel narkotykami, gwałty…

 
Niemieckie więzienia są przepełnione z powodu coraz większej liczby migrantów odsiadujących wyroki. Związki zawodowe służb więziennych krytykują władze za ukrywanie problemu przed opinią publiczną.
Nie tylko ośrodki dla uchodźców w Niemczech mają kłopoty z przyjmowaniem nowych migrantów. Na alarm biją też związkowcy zrzeszający pracowników niemieckich więzień. Z powodu coraz większej liczby kryminalnych azylantów placówki te osiągnęły granicę możliwości dalszego funkcjonowania. „Fala migracyjna nie pozostała bez wpływu także na nasz system więziennictwa” – skarży się na łamach „Osnabrücker Zeitung” szef Związku Zawodowego Federalnej Służby Więziennej Anton Blach. „Zwłaszcza liczba osób przebywających w więzieniach śledczych wyraźnie się zwiększyła i dotyczy to głównie przestępców migranckiego pochodzenia” – podkreśla...
 
więcej: http://identytaryzm.pl/niemcy-po-przyjeciu-imigrantow-codzienne-kradzieze-napady-wlamania-i-handel-narkotykami-gwalty/
 

Portret użytkownika Surun

 500+ w

 500+ w obligacjach?
Ministerstwo Finansów zaproponowało w środę, aby zamiast gotówki w ramach programu "Rodzina 500+", rozdawać korzystnie oprocentowane obligacje. Choć szczegóły tej propozycji nie są znane, money.pl wylicza, że rodzice mogliby na tym dodatkowo zyskać prawie 20 tys. złotych. Co o tym pomyśle uważa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - autorzy projektu "500 zł na dziecko"?

Ministerstwo finansów rozważa przygotowanie obligacji dla osób objętych programem 500 Plus. Zamiast comiesięcznego pobierania pieniędzy, rodziny mogłyby otrzymywać rządowe papiery wartościowe, które można spieniężyć w przyszłości...
za: http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/500-zl-dziecko-obligacje-zamiast-gotowki_794667.html

Portret użytkownika achiles

Na pewno to było, ale dla

Na pewno to było, ale dla przypomnienia warto dodać:
Od pięciu lat propaganda NATO karmi nas kłamstwami w sprawie Syrii.
Masowe demonstracje, jak te, powtarzały się wielokrotnie, na przykład w marcu 2012 roku, w maju 2014 roku podczas przygotowań do wyborów prezydenckich, a także w czerwcu 2015 roku, by przypomnieć tylko niektóre z największych zgromadzeń.
W maju 2013 roku odnotowano, że nawet NATO dostrzegło rosnącą popularność syryjskiego prezydenta. „Dane przekazywane do NATO w ciągu ostatniego miesiąca pokazują, że 70 procent Syryjczyków popiera rząd Assada” – czytamy. Obecnie liczba ta jest na poziomie co najmniej 80 procent!
Najbardziej wymownym wskaźnikiem poparcia jakim cieszy się Assad były wybory prezydenckie w czerwcu 2014 roku, w których wzięło udział 74 procent (11,6 mln) z 15,8 mln zarejestrowanych wyborców, a prezydent al-Assad zdobył 88 procent głosów. Syryjczycy na uchodźstwie stawali na głowie, by zagłosować. Ambasada Syrii w Bejrucie przez dwa pełne dni była całkowicie oblężona (a wielu ludzi szło pieszo po kilkanaście kilometrów, aby się tam dostać), inni przylatywali z krajów ościennych na lotnisko w Damaszku, tylko po to, by zagłosować i odlecieć. W samej Syrii dzielni terroryści zwani rebeliantami dokonywali zamachów, by zdestabilizować wybory. Na punkty wyborcze w samym Damaszku wystrzelono 151 pocisków zabijając 5 osób i okaleczając 33.
(…)
Przed wydarzeniami z marca 2011 Syryjczycy w uzasadniony sposób domagali się konkretnych reform, z których wiele zostało zrealizowanych od początku wybuchu zamieszek. W rzeczywistości, prezydent al-Assad wprowadzał reformy przed i po 17 marca 2011.
ciąg dalszy w linku
http://mediumpubliczne.pl/2015/10/od-pieciu-lat-propaganda-nato-karmi-nas-klamstwami-w-sprawie-syrii/

Portret użytkownika inzynier magister

Niemiecka prasa ocenia

Niemiecka prasa ocenia zgodnie: efekt szczytu UE-Turcja jest osobistym sukcesem kanclerz Angeli Merkel. Teraz to na niej spoczywa największa odpowiedzialność, by zrealizować postanowienia szczytu. Największe wyzwanie? Skłonić całą Europę, by przyjmowała imigrantów.Porozumienie „oznacza, że ten, kto rozpoczyna niebezpieczną drogę [do Europy], nie tylko ryzykuje życiem, ale nie ma też żadnych widoków na sukces” – powiedziała po szczycie kanclerz Angela Merkel. W ocenie jej oraz polityków CDU/CSU porozumienie jest wielkim osiągnięciem.
 http://www.pch24.pl/niemcy-o-szczycie-w-sprawie-imigrantow--merkel-uratowala-europe--berlin-chce-kolejnych-uchodzcow,42024,i.html#ixzz43LiSbIoB
Każde panstwo ma niezbywalne prawo samostanowienia o sobie, nie można narzucać innym swojej chorej sadystycznej wizji, dlatego twierdzenia masonki merkel można wsadzić do kosza ! Jeżeli niemcy chcą się zniszczyć to niech to robią ale wara od Polski !
 
Szykują w radzie masonów europejskich wielki atak na Polskę, ma być jakaś rezolucja że w Polsce demokracja jest niedemokratyczna, jeżeli tak się stanie należy by polski rząd podjął rezolucję i ogłosi  i ujawniłjakąś wielką aferę PO a trakże afery z udziałem Tuska i może schetynesku żeby im się odechciało tak atakować ! Do tego ktoś powinien zgłosić naruszenie demokracji u szwabów , przecież kobiety są gwałcone w świetle prawa i się zamuka usta dziennikarzom u szwabów ! Coś trzeba będzie szybku ujawnić żeby z jednej strony przykryć atak peowskich folksdojczy na polski rząd pani Szydło a i żeby ludzie zobaczyli jak oszykańscza jest PO/nowoczesna i inne zdrajcy !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Conan

To będzie koniec świata

To będzie koniec świata jakiego znamy, tak zwany New World Order. Azja dla Azjatów, Afryka dla Afrykanczykow, Europa niegdyś dla chrześcijan lecz dziś sie z nimi walczy. Turcja zaleje Europe jak 500 lat temu to miało miejsce jednak tym razem bez happy endu. W piśmie świętym pisze, ''Beda was zabijać i prześladowac myśląc że robią to w imieniu Boga lecz wybaczcie im bo nie wiedzą co czynią'' Elo

Portret użytkownika achiles

Skutki rosyjskich

Skutki rosyjskich nalotów

Likwidacja przywódców jednostek terrorystycznych 
Pod koniec grudnia w wyniku rosyjskiego nalotu zginął przywódca ugrupowania Dżaisz al-Islam niejaki Zahran Allusza, były salaficki kaznodzieja i ideolog. Zginął na spotkaniu szefów miejscowych ugrupowań we Wschodniej Ghucie na przedmieściach Damaszku. Wraz z nim zginęło kilkunastu innych uczestników tego spotkania. Było to symboliczne i kluczowe wydarzenie dla wojny w Syrii. Organizacja islamskich terrorystów składająca się z około 15 tys. osób w jednej chwili straciła prawie całą czołówkę dowódców polowych i przywódców ideowych. Jest to ważne, ponieważ na wschodzie wszelkie kontakty i wsparcie mają charakter tylko personalny. Ugrupowania terrorystyczne otrzymują pomoc z zewnątrz właśnie poprzez przywódców bojowników i dzięki ch kontaktom. Turcja, Arabia Saudyjska i Katar preferują budowanie stosunków z ugrupowaniami w oparciu o zaufanie do ich przywódców. Po likwidacji przywódców cały schemat musi być uruchomiony ponownie, co oznacza, że organizacja jest na długi czas wyłączona z intensywnych działań i planów.
 
Ważne zwycięstwa
Na zachodzie Syrii, gdzie z terrorystami walczą syryjskie wojska rządowe, dzięki działaniom rosyjskiego lotnictwa odniesiono ważne zwycięstwa, które ogromnie podniosły morale armii i  wzmocniły ducha walki. Zostały odzyskane ogromne i trudne terytoria w prowincji Latakia, która jest psychologiczną ostoją władz — co znacząco wsparło na duchu zwłaszcza ochotnicze formacje wsparcia armii, lokalnej samoobrony i milicji ludowej, do których masowo zaczęli zaciągać się mężczyźni w wielu rejonach kraju. W rejonie Aleppo zostały wreszcie odblokowane miasta Nubel i Zahra. Utworzono stabilne powietrzne szlaki zaopatrzeniowe z oblężonymi rejonami, na przykład Dajr az-Zaur. Właśnie dzięki rosyjskim śmigłowcom syryjska armia znajduje się obecnie na przedpolach Palmiry (Tadmor), gdzie zamknęła bandytów w kotle i wszystko wskazuje na to, że wkrótce oczyści z nich to starożytne miasto i jego okolice.
 
Wyzwolenie terytoriów na wschodzie
Omawiając wyniki rosyjskiej operacji w Syrii z jakiegoś powodu zachodnia prasa mówi jedynie o wspieraniu armii al-Assada. Jednak w tym kraju istnieje również inna siła, skutecznie walcząca z Państwem Islamskim — a są to kurdyjscy powstańcy YPG/PKK. Powstańcy ci, wspólnie ze swoimi irackimi kolegami wykonują bardzo ważne zadanie, polegające na podziale Państwa Islamskiego na poszczególne, izolowane enklawy w Syrii i Iraku. W lutym YPG/PKK zajęło syryjskie miasto Asz-Szaddada — została w ten sposób przecięta jeszcze jedna  arteria transportowa, którą terroryści przerzucali posiłki z Syrii do Iraku i z powrotem. Operacja została pomyślnie przeprowadzona pod wieloma względami dzięki licznym nalotom rosyjskiego lotnictwa precyzyjnie naprowadzanym przez kurdyjski wywiad naziemny. 
 
Utylizacja starej amunicji i testy precyzyjnej broni
Większa część wykorzystanych w Syrii bomb lotniczych nie jest świeżo wyprodukowaną amunicją. Część biernych bomb wolnoopadających i betonowych została wyprodukowana jeszcze w czasach radzieckich. Niebawem i tak byłby potrzebny ich demobil i utylizacja, co zawsze wymaga sporych środków. Zostało zastosowane bardzo racjonalne rozwiązanie: testując nowoczesne samoloty i  broń, oraz precyzyjne systemy namierzania i celowania, siły zbrojne jednocześnie atakowały terrorystów bombami przeznaczonymi do utylizacji. Nie oszczędzano tonażu zrzucanych bomb.
 
Szkolenie i uzbrojenie sił proassadowskich 
Od września ubiegłego roku zaktywizowały się dostawy nowoczesnej rosyjskiej broni także dla syryjskiej armii oraz wspierających ją formacji ochotniczych.  Do Syrii wyruszyły czołgi T-90S, co pozwoliło niektórym syryjskim jednostkom pod kierownictwem rosyjskich doradców na znaczne zwiększenie własnej skuteczności, zostały także zauważone systemy artylerii rakietowej „Sołncepiok". Nawet po obniżeniu intensywności rosyjskich nalotów (które w każdym wypadku będą kontynuowane tam gdzie są potrzebne) siły prorządowe będą co najmniej w stanie utrzymać zajmowane obecnie bardzo dogodne pozycje wyjściowe, tym bardziej że w Syrii nadal pozostaje około tysiąca rosyjskich doradców wojskowych i specjalistów wysokiej klasy w sferze uzbrojenia, głównie na zapleczu technicznym. Rolę doradców frontowych pełnią w Syrii najczęściej oficerowie irańscy, z których wielu jest także bezpośrednio dowódcami większych jednostek.

czytaj więcej, na : http://jeznach.neon24.pl/post/130419,skutki-rosyjskich-nalotow

Strony

Skomentuj