Turcja rozpoczyna budowę Kanału Stambuł łączącego Morze Czarne i Marmara Marmara

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Budowa kanału w Stambule rozpocznie się 26 czerwca br., podała turecka telewizja Haberturk.

 

Data rozpoczęcia budowy kanału w Stambule została zatwierdzona przez przywódców kraju. Oczekuje się, że prezydent Recep Tayyip Erdogan weźmie udział w ceremonii. Dzięki kanałowi statki amerykańskie i inne będą mogły wpływać na Morze Czarne przez nieograniczony czas.

 

Budowa rozpocznie się od położenia fundamentów pod jeden z sześciu mostów, które będą przecinać przyszłą drogę wodną. Koszt projektu szacowany jest na 9,2 miliarda dolarów.

 

Rząd twierdzi, że ułatwi to ruch przez Bosfor i pomoże uniknąć wypadków. Krytycy i sceptycy twierdzą jednak, że kanał zaszkodzi środowisku.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Robaczkowa

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty

W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ protesty - manifestacje antyszczepionkowe w WARSZAWIE, KRAKOWIE, AUSCHWITZ. https://www.youtube.com/watch?v=XjzV6PMDZMg Przekazujcie tę informację innym bo ludzie nie wiedzą. Cenzura w necie mocno działa.

W WARSZAWIE spotykamy się 12 czerwca 2021 r. o godzinie 13:00 obok pomnika Powstania Warszawskiego (pl. Krasińskich), skąd przejdziemy ulicami stolicy (Ministerstwo Zdrowia, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac De Goulle`a, most Poniatowskiego, PGE Narodowy).

Portret użytkownika Quark

Niestety ale wątpię aby taka

Niestety ale wątpię aby taka akcja przyniosła spodziewany skutek . To są przecież urzędnicy a urzędu nie obchodzi , że ktoś gdzieś chodzi z transparentem i protestuje - oni mają swoje wytyczne. Druga sprawa to że szczepienia nie są przecież obowiązkowe , więc jaki sens ma protest wobec czegoś dobrowolnego ?? Kolejna rzecz to nawet zebranie kilkuset tysięcy podpisów pod jakąś petycją NIE gwarantuje sukcesu a jest to jakby nie patrzeć dokument urzędowy , więc protesty marszowe tym bardziej są bez celowe .. Doceniam zaangażowanie ale to daremny trud. Jedyne co możemy zrobić to omijać "kłody" jakie rzucają nam pod nogi , lawirując po swojemu . 

{ Tak , wiem sieję defetyzm ... ale takie są realia .}

Skomentuj