Turcja rozpoczęła kolejną ofensywę przeciwko Kurdom

Kategorie: 

Źródło: Flickr/stefano benedetto/CC BY-NC-ND 2.0

Zgodnie z przewidywaniami, Turcja obwiniła Kurdów o ostatni zamach bombowy w Ankarze. Premier Ahmet Davutoğlu powiadomił o dowodach które "niemal z całą pewnością" wskazują na Partię Pracujących Kurdystanu (PKK). Niedługo po tym wydarzeniu, które doprowadziło do śmierci około 35 osób, Turcja rozpoczęła kolejne ataki i wprowadziła godzinę policyjną w południowo-wschodniej prowincji Şırnak.

 

W poniedziałek tureckie myśliwce zaczęły bombardować Kurdów w północnej części Iraku. Nikt tak naprawdę nie pytał o pozwolenie władz w Bagdadzie. W ciągu jednego dnia zabito około 50 osób. Tymczasem w samej Turcji aresztowano kilkunastu "potencjalnych terrorystów".

 

Najbardziej jednak niepokoi fakt, że Erdoğan po raz kolejny zresztą blokuje portale społecznościowe i wykorzystuje obecną sytuację aby zlikwidować popularną w kraju prokurdyjską Ludową Partię Demokratyczną. Tak czy inaczej zamach był po prostu na rękę tureckiemu rządowi, gdyż jest usprawiedliwieniem dla kolejnych ataków na Kurdów. Niektórzy zaczynają postrzegać działania tego państwa jako ludobójstwo.

 

Co więcej, Erdoğan powiadomił o "konieczności" zaostrzenia przepisów, dotyczących terroryzmu. Jego zdaniem terrorystą może być dosłownie każdy - nie tylko osoba posiadająca broń czy bombę, ale również ci którzy "wykorzystują swoją pozycję i pióro". Chodzi tu oczywiście o dziennikarzy. Tak właśnie zwalcza się w tym kraju (i nie tylko w Turcji) wolność słowa.

 

 

Źródła:

http://www.bbc.com/news/world-europe-35807987

http://www.wsj.com/articles/turkey-suspects-kurdish-separatists-behind-deadly-car-bombing-in-ankara-1457947571

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika walkerT.R

Według najnowszych informacji

Według najnowszych informacji sił południowokoreanskich. Korea Północna przerzuca znaczna liczbezołnierzy w kierunku lini działań wojennych w Syrii oraz kieruje okręty podwodne w kierunku granicy morskiej Turcji.W niedziele rządowy dziennik rodonk sinmum opublikował materiał prasowy z informacją o gotowości do rozpoczęcia wojny.Jeżeli w obecnej sytuacji rozlegną się strzały, dojdzie do śmiertelnej konfrontacji sprawiedliwości i niesprawiedliwości ,patriotów i zdrajców,a także do ostatecznego starcia dobra ze złem.

Portret użytkownika ziom1

Rosja ma w dupie kurdow on

Rosja ma w dupie kurdow on tylko broni zeby Asadowi na głowe nie weszli ,wyczyscił okolice granic cofnał rebeliantow czy tam terrorystow w głab pustyni i tyle..a musieli Ruscy bo duzo wiosek miast było juz przejetych i Asad byl zagrozony.

Strony

Skomentuj