Turcja potwierdziła, że kupuje od Rosji systemy przeciwlotnicze S-400

Kategorie: 

System S-400 - Źródło: Rostec

Pozostająca wciąż w NATO Turcja poinformowała właśnie o planie zakupu nowoczesnych rosyjskich systemów obrony przeciwlotniczej S-400. Kontrakt ma wartość 2,5 mld dolarów. 

Zawarcie kontraktu potwierdził już szef tureckiego MON, Nurettin Canikli. Wcześniej oświadczenie w sprawie podpisania umowy na dostarczenie zaawansowanej broni przeciwlotniczej S-400 wydała rosyjska firma zbrojeniowa Rostec.

 

Ogłoszono, że 45 proc. wartości kontraktu Turcja zapłaci z wyprzedzeniem, a reszta zostanie sfinansowana z kredytu, który udzieli Rosja. Pierwsze zestawy rakietowe zdolne do obrony tureckiego nieba, zostaną dostarczone w 2020 roku.

Zaawansowany system rakietowy ziemia-powietrze potrafi zestrzelić samoloty, pociski manewrujące oraz rakiety balistyczne w odległości nawet 400 km. Wielu ekspertów od technologii militarnych twierdzi, że S-400 jest znacząco skuteczniejszy i tańszy niż amerykański odpowiednik, system Patriot. 

Świadczą o tym liczne parametry, w tym zastosowana technologia radarowa umożliwiająca dookólną a nie jedynie kierunkową detekcję celów. Znacznie tańsze jest też utrzymanie rakiet, które są składowane w szczelnych kontenerach.

 

Turecko-rosyjska transakcja może zaskakiwać, bo jeszcze w grudniu 2015 roku wydawało się, że oba kraje stanęły na skraju wojny, po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu Su-24, zestrzelonego na granicy turecko-syryjskiej. Minęły dwa lata i nie dość, że między Turcją i Rosją nie ma wojny, to jeszcze Rosjanie sami sprzedają im technikę wojskową przeznaczoną do zestrzeliwania dronów, śmigłowców i samolotów.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika gnago

Za 10,5 miliarda zielonych 14

Za 10,5 miliarda zielonych 14 wyrzutni z osprzętem, za te same diengi czterokrotnie więcej sprzętu lepszego. A faktycznie zagrożenie Polski idzie z zachodu to tam wymagają , nakazują a armie i ze wschodu i zachodu ćwiczą atak na Polskę

Portret użytkownika Szalony Iwan

Amerykańskie bezużyteczne

Amerykańskie bezużyteczne rupiecie kupują tylko wasale uSSraela, Turcja to suwerenny kraj i dlatego woli lepszy sprzęt z Rosji. Jeszcze żaden uSSraelski samolot, dron czy rakieta nie ośmielił sie wlecieć w zasięg S-400 Triumf Smile A system Pancyr w bazie rosjskiej w Syrii zniszczył już 53 pociski i 16 dronów należących do terrorystów proamerykańskich Smile 100 % skuteczności

Ban do odwołania. Propagowanie treści antypolskich.

Portret użytkownika Turbo Kurczak

Polska to jest na mapie tylko

Polska to jest na mapie tylko. Różne Tuski, Kaczyńskie (udające patriotów) i inne Wałęsy doprowadziły do takiego stany pod czujnym okiem Rosji i Niemiec.
Polaków ZUS dymał na całego a różnego rodzaju pożyteczni idioci w stylu starych babsztyli 10 lat przed emeryturą jeszcze temu basowali (ciekawe czy do ich prostackich baniek dociera, że ta polityka w dużej mierze doprowadziła do eksodusu z Polski takiej ilości młodych ludzi). Dymał, a tu nagle na skutek wojny przyjechało do Polski grubo ponad 2 miliony Ukraińców (w większości, bo jest też dużo Polaków i Rosjan) i nagle się budżet podreperował i magicznie zrównano wiek emerytalny - ciekawe dlaczego dla Polaków, rodowitych mieszkańców ta organizacja przestępcza nie miała takich względów.

Portret użytkownika Kamil Kizmajas

Media = szambo

Ponieważ media głównego ścieku pompują jad dzień i noc. Dlaczego? Nie wiem, ale jak za młodu ktoś strzelał armatką wodną do tłumu, to na starość jest zgoszkniałym zgredem chcącym pozostałość po starym baraku pogrzbać wraz ze swoją chamską skorupą. Takie moje przypuszczenie. Czemu na wschodzie jest inaczej? Nie wiem. Na zachodzie? Tam lewica jeszcze nie doszła do tego etapu.

Wasz Kamil.
semper appotus

Skomentuj