Turcja oskarża Syrię o zabójstwo trzech żołnierzy w Aleppo

Kategorie: 

Źródło: Internet

Turcja najechała na Syrię i jest oburzona, że tamtejsze siły zbrojne traktują to jako inwazję. W czwartek, turecka armia powiadomiła o śmierci trzech żołnierzy w północnej Syrii, którzy zginęli w wyniku nalotu. Stwierdzono, że siły powietrzne należały do syryjskiego rządu.

 

Do bombardowania doszło w pobliżu al-Bab we wczesnych godzinach porannych. Miasto to, okupowane przez siły Państwa Islamskiego, jest atakowane od strony północnej przez wojska tureckie i "opozycyjną" Wolną Armię Syrii. Kurdowie również chcieli zająć miasto od strony wschodniej i zachodniej, zaś syryjska armia rządowa przygotowywała się do ataku od strony południowej.

 

Miasto al-Bab ma istotne znaczenie dla Kurdów, gdyż pozwoli połączyć wschodnią i zachodnią część Rożawy oraz ograniczyć ekspansję Turków. Z kolei Turcja potrzebuje tego miasta, jeśli ma zamiar wyruszyć w kierunku Rakki, samozwańczej stolicy ISIS.

Władze Turcji twierdzą, że ataku z powietrza dokonał samolot, należący do Syrii i automatycznie wystosowano ostrzeżenie przed kolejną "agresją". Premier Binali Yildirim zapowiedział, że odpowie na ten atak a Turcja nie zrezygnuje z "walki z terroryzmem". Zasugerowano również, że syryjskiemu rządowi najwyraźniej nie jest na rękę zniszczenie Państwa Islamskiego.

 

Co ciekawe, wysoki rangą urzędnik z syryjskich sił powietrznych powiedział, że ani rządowe, ani rosyjskie samoloty nie zbombardowały tureckiej armii w pobliżu al-Bab. Doniesiena w tej sprawie uznano za kłamstwo, które ma pozwolić na dalsze działania zbrojne we wschodniej części muhafazy Aleppo.

 

Warto dodać, że na północ od miasta Aleppo odbywa się współpraca wojskowa między armią rządową a Kurdami, którzy wspólnie odbijają terytoria, należące do ISIS. Tym samym syryjskie siły rządowe niebezpiecznie zbliżają się do Turków i wkrótce może dojść do pierwszego starcia.

 

Źródła:

http://syria.liveuamap.com/

https://www.almasdarnews.com/article/syrian-air-force-denies-bombing-turkish-army-east-ale...

http://aa.com.tr/en/middle-east/3-turkish-soldiers-martyred-in-syrian-regime-attack/692182

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika pro-rok

Turki widocznie chcą położyć

Turki widocznie chcą położyć swoje śmierdzące łapy na syryjskich terenach roponośnych i podejrzewam, że weszli w jakiś układ z ZSRR, dlatego robią co chcą i prowokują Syrię do jakichś posunięć, które umożliwią im zbrojny atak i zabranie siłą części Syrii.

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że byli oszukiwani" M.Twain

Barany żyjące całe życie w strachu przed wilkiem którym straszył je ich pasterz, zostaną ostatecznie zjedzone przez pasterza i jego rodzinę.

Portret użytkownika ACHILES

zgodnie z powiedzeniem dawnym

zgodnie z powiedzeniem dawnym : " ZŁODZIEJ KRZYCZY NAJGŁOŚNIEJ, BY ŁAPAĆ ZŁODZIEJA " .

KTO ICH TAM ZAPRASZAŁ I CO ONI ROBIĄ NA TERENIE OBCEGO KRAJU, skoro wszyscy samodzielnie myślący wiedzą, że brodate dzikusy przez turasów byli wspierani, dozbrajani, leczeni i finansowani w zamian, ZA RABOWANĄ ROPĘ Z Syrii i Iraku, przez brodatych dzikusów SORTU NAJGORSZEGO ŚWIATOWEGO i już nawet, nie LUDZI .

Strony

Skomentuj