Turcja oficjalnie zawarła pokój z Izraelem

Kategorie: 

Źródło: tg

Prezydent Turcji Tayyip Erdogan zatwierdził porozumienie o normalizacji stosunków z Izraelem. Ostateczny dokument w tej sprawie został ratyfikowany przez turecki parlament.

 


 
Teraz Tel Awiw będzie musiał zapłacić Ankarze w ciągu 25 dni 20 milionów dolarów za incydent z Flotyllą Wolności z 2010 roku, w wyniku którego pogorszyły się stosunki między obu krajami.


 
Umowa w sprawie normalizacji kontaktów dyplomatycznych została podpisana w dniu 28 czerwca br., a następnie zatwierdzana przez parlamenty obu krajów. Po wejściu w życie umowy dokonana zostanie wymiana ambasadorów.


 
Przypomnijmy, że w 2010 roku izraelscy komandosi zajęli statki Flotylli Wolności, którym udało się przełamać blokadę Strefy Gazy. W budzącym wiele emocji i kontrowersji rejsie śmierć poniosło dziewięciu obywateli Turcji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Ile ci płacą za takie

Ile ci płacą za takie prowokacje? Araon... Nie wiem tylko czy admin, czy Mosad...

Macie wykazać parchy polski antysemityzm przed narodami świata? Sprytne posunięcie, bo nasze emocje odsłaniają się wyraziście.. Nic wam żydy to nie pomoże...

 Będzieicie mieć swój pokój  2,2 m, szerokość 0,8 m, głębokość 0,8 m ... Czasem w rzucie przypominający tło trapeza polskiego orła na 200-złotówce...

 ...zgodnie z (Dz. U. z dnia 21 marca 2008 r.) Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1959r

 A co za mały? Ale za to dla każdego oddzielnie...

 

Portret użytkownika eleonor

tiaaaaaaa, ciekawe do kiedy?

tiaaaaaaa, ciekawe do kiedy? Do nastepnej nawalanki. Też kiedyś bylem naiwniakiem, ale nauczyłem się na swoich błędach, że zarówno niektóre nacje jak i pojedynczy ludzie nie nadają się do życia w pokoju i przyjaźni. Na przykadzie świeżej sytuacji w pracy dochodzę do wniosku, że niektórzy manipulowanie, jątrzenie i rozpychanie się czy tego wymaga sytuacja czy nie mają we krwi i nie są w stanie zachowywać się normalnie

Portret użytkownika Raf.

a kto powiedział że zapłaci

a kto powiedział że zapłaci te 25m$ toż to się panowie dogadają na drodze dyplomatycznej = zakłamanej. czyli generalnie "będzie pan zadowolony". 25 - przecież to tzw. śróbki.

To chyba w ostatnim czasie - jedyna konkretna informaja o ruchach na szahownicy b.wschodu, która przebiła się w s.p. Turcji.

Strony

Skomentuj