Turcja nie wywiązuje się z umowy i wysyła kolejnych uchodźców do Grecji

Kategorie: 

Źródło: iran-daily.com

Umowa między Unią Europejską a Turcją od samego początku była bardzo podejrzana. Erdoğan szantażował Europę i domagał się większej sumy pieniędzy a teraz, gdy wszystko zostało już ustalone i przyszedł czas na konkretne działania, łamie swoje obietnice.

 

W poniedziałek Grecja rozpoczęła deportacje pierwszych uchodźców, ale już na drugi dzień zaczęły pojawiać się pierwsze problemy. Grecja może deportować tylko tych, którzy nie złożyli wniosku o azyl w tym kraju i liczyli na to że przedostaną się w głąd Europy a okazało się, że transport migrantów z jednego z obozów został wstrzymany ponieważ większość z nich już złożyła odpowiednie dokumenty, zatem mieli prawo pozostać na terenie kraju.

 

Dyrektor greckich służb odpowiedzialnych za przydzielanie azylu powiadomił, że kilka tysięcy ludzi przebywających w obozach chce pozostać w Grecji. Oczekiwanie na odpowiedź trwa zazwyczaj około trzy miesiące, ale w tym przypadku proces ten zostanie przyspieszony.

 

W ciągu 24 godzin wywieziono ponad 200 osób, ale Turcja nadal nie powstrzymała migracji. W tym samym czasie na greckie wyspy Lesbos i Samos przybyło 207 uchodźców. Grecja nie może ich odsyłać, ponieważ przybysze chcą składać wnioski o azyl. Natomiast zgodnie z porozumieniem UE i Turcji, za każdą deportowaną osobę Europa przyjmie jednego uchodźcę bezpośrednio z tureckich obozów. Zatem Grecja przyjmuje kolejnych azylantów z Turcji a Europa musi przyjąć taką samą ilość ludzi, jaką udało się już wywieźć.

 

W obecnej postaci umowa jest po prostu absurdem, skoro Unia Europejska chce powstrzymać migrację ale zgodziła się przyjąć kolejnych uchodźców. Uciekinierzy wraz z terrorystami nadal przybywają i będą przybywać do Europy a Turcja nie dość że otrzyma łącznie 6 miliardów dolarów, to jeszcze tego lata będzie miała zniesione wizy i prędzej czy później oficjalnie stanie się krajem europejskim.

 

 

Źródło: http://www.thetoc.gr/eng/news/article/deportations-to-turkey-halted-as-migrants-ask-for-asylum

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 44

makrela wypchała erdogana

makrela wypchała erdogana kasą za ktorą ten sie jeszcze lepiej uzbroi a kozojebców bedzie posyłał dalej na linie frontu (europa, kulając się przy tym ze smiechu na myśl o głupocie przywódców UE) i jak będzie ich już tam dość to wysle im koordynaty na ukryte składy z bronią zlokalizowane na terytorium UE i się zacznie..... kozi balet

Portret użytkownika michał

Witam proszę zapoznać się z

Witam proszę zapoznać się z Protokołami Mędrców Syjonu jak realizują plan np jest tam napisane słowa "Panama" co ostatnio o tym głośno, plan III wojen światowych masona 33 alberta Pak'e z 1871 roku oraz Apokalipsą to wszystko przeanalizować i powienien powstać w miarę czytelny obraz co się dzieje i co ma się stać!

Portret użytkownika U_P_Adlina

To, że turaskie zbrodnicze

To, że turaskie zbrodnicze ścierwo erdogan zrobi w h..ja tych kretynów europejskich było wiadome od początku!!.....To nie była umowa między partnerami, tylko między bandziorem-ludobójcą a spedalonymi kretynami, która to umowa dla spedalonych kretynów musi sie zakończyć totalną porażką!!...........A zła wiadomość jest taka, że te spedalone kretyny nami rządzą !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika keri

Teraz dużo osób odczuwa

Teraz dużo osób odczuwa tarczycę i wydaje im się, że to jakiś ból gardła i jakieś dziwne przełykanie. Chodzą do laryngologów.
Czytelnicy ZnZ dzięki Tobie wiedzą, że Fukushima to nie zamknięty rozdział.
Ci, którzy nie wiedzą o chemtrails biorą leki na drogi oddechowe, gdy przestają brać, wszystkie diolegliwości wracają. Gdyby spojrzeli w niebo i byli w stanie uwierzyć w to co widzą, przynajmniej by się dodatkowo nie truli.
Wiedza może uratować życie, a jednak poziom ignorancji jest ogromny.

Portret użytkownika achiles

WY NIE WIECIE, A JA WIEM,

WY NIE WIECIE, A JA WIEM, ŻE: 
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywa z wizytą w Izraelu. Podczas pobytu w Tel Awiwie szef resortu obrony spotka się z ministrem obrony Izraela Moshe Ya'alonem.
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz także odwiedzi bazy lotnicze PALMACHIM oraz SDE DOV.
Polska delegacja odwiedzi też Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu  - Yad Vashem, gdzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złoży kwiaty w Sali Pamięci Ofiar Holokaustu.
 
mon.gov.pl/KRESY.PL

Portret użytkownika Juda

Może nie obrażajcie św.Jana

Może nie obrażajcie św.Jana Pawła II. Chyba że jesteście bardziej święci niż on i macie do tego prawo?
A może wy więcej uczyniliście dobrego dla Polski i świata niż on? To pochwalcie się publicznie. No proszę.
A jak nie to się zamknijcie z tymi swoimi jadem cieknącymi komentarzami. 

Strony

Skomentuj