Turcja nie wywiązuje się z umowy i wysyła kolejnych uchodźców do Grecji

Kategorie: 

Źródło: iran-daily.com

Umowa między Unią Europejską a Turcją od samego początku była bardzo podejrzana. Erdoğan szantażował Europę i domagał się większej sumy pieniędzy a teraz, gdy wszystko zostało już ustalone i przyszedł czas na konkretne działania, łamie swoje obietnice.

 

W poniedziałek Grecja rozpoczęła deportacje pierwszych uchodźców, ale już na drugi dzień zaczęły pojawiać się pierwsze problemy. Grecja może deportować tylko tych, którzy nie złożyli wniosku o azyl w tym kraju i liczyli na to że przedostaną się w głąd Europy a okazało się, że transport migrantów z jednego z obozów został wstrzymany ponieważ większość z nich już złożyła odpowiednie dokumenty, zatem mieli prawo pozostać na terenie kraju.

 

Dyrektor greckich służb odpowiedzialnych za przydzielanie azylu powiadomił, że kilka tysięcy ludzi przebywających w obozach chce pozostać w Grecji. Oczekiwanie na odpowiedź trwa zazwyczaj około trzy miesiące, ale w tym przypadku proces ten zostanie przyspieszony.

 

W ciągu 24 godzin wywieziono ponad 200 osób, ale Turcja nadal nie powstrzymała migracji. W tym samym czasie na greckie wyspy Lesbos i Samos przybyło 207 uchodźców. Grecja nie może ich odsyłać, ponieważ przybysze chcą składać wnioski o azyl. Natomiast zgodnie z porozumieniem UE i Turcji, za każdą deportowaną osobę Europa przyjmie jednego uchodźcę bezpośrednio z tureckich obozów. Zatem Grecja przyjmuje kolejnych azylantów z Turcji a Europa musi przyjąć taką samą ilość ludzi, jaką udało się już wywieźć.

 

W obecnej postaci umowa jest po prostu absurdem, skoro Unia Europejska chce powstrzymać migrację ale zgodziła się przyjąć kolejnych uchodźców. Uciekinierzy wraz z terrorystami nadal przybywają i będą przybywać do Europy a Turcja nie dość że otrzyma łącznie 6 miliardów dolarów, to jeszcze tego lata będzie miała zniesione wizy i prędzej czy później oficjalnie stanie się krajem europejskim.

 

 

Źródło: http://www.thetoc.gr/eng/news/article/deportations-to-turkey-halted-as-migrants-ask-for-asylum

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 44

makrela wypchała erdogana

makrela wypchała erdogana kasą za ktorą ten sie jeszcze lepiej uzbroi a kozojebców bedzie posyłał dalej na linie frontu (europa, kulając się przy tym ze smiechu na myśl o głupocie przywódców UE) i jak będzie ich już tam dość to wysle im koordynaty na ukryte składy z bronią zlokalizowane na terytorium UE i się zacznie..... kozi balet

Portret użytkownika michał

Witam proszę zapoznać się z

Witam proszę zapoznać się z Protokołami Mędrców Syjonu jak realizują plan np jest tam napisane słowa "Panama" co ostatnio o tym głośno, plan III wojen światowych masona 33 alberta Pak'e z 1871 roku oraz Apokalipsą to wszystko przeanalizować i powienien powstać w miarę czytelny obraz co się dzieje i co ma się stać!

Portret użytkownika U_P_Adlina

To, że turaskie zbrodnicze

To, że turaskie zbrodnicze ścierwo erdogan zrobi w h..ja tych kretynów europejskich było wiadome od początku!!.....To nie była umowa między partnerami, tylko między bandziorem-ludobójcą a spedalonymi kretynami, która to umowa dla spedalonych kretynów musi sie zakończyć totalną porażką!!...........A zła wiadomość jest taka, że te spedalone kretyny nami rządzą !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika keri

Teraz dużo osób odczuwa

Teraz dużo osób odczuwa tarczycę i wydaje im się, że to jakiś ból gardła i jakieś dziwne przełykanie. Chodzą do laryngologów.
Czytelnicy ZnZ dzięki Tobie wiedzą, że Fukushima to nie zamknięty rozdział.
Ci, którzy nie wiedzą o chemtrails biorą leki na drogi oddechowe, gdy przestają brać, wszystkie diolegliwości wracają. Gdyby spojrzeli w niebo i byli w stanie uwierzyć w to co widzą, przynajmniej by się dodatkowo nie truli.
Wiedza może uratować życie, a jednak poziom ignorancji jest ogromny.

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Portret użytkownika achiles

WY NIE WIECIE, A JA WIEM,

WY NIE WIECIE, A JA WIEM, ŻE: 
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz przebywa z wizytą w Izraelu. Podczas pobytu w Tel Awiwie szef resortu obrony spotka się z ministrem obrony Izraela Moshe Ya'alonem.
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz także odwiedzi bazy lotnicze PALMACHIM oraz SDE DOV.
Polska delegacja odwiedzi też Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu  - Yad Vashem, gdzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złoży kwiaty w Sali Pamięci Ofiar Holokaustu.
 
mon.gov.pl/KRESY.PL

Portret użytkownika Juda

Może nie obrażajcie św.Jana

Może nie obrażajcie św.Jana Pawła II. Chyba że jesteście bardziej święci niż on i macie do tego prawo?
A może wy więcej uczyniliście dobrego dla Polski i świata niż on? To pochwalcie się publicznie. No proszę.
A jak nie to się zamknijcie z tymi swoimi jadem cieknącymi komentarzami. 

Portret użytkownika maniuś

A  może byś tak otworzył

A  może byś tak otworzył oczy. I pposzukał co kiedyś jeden  ze świętch tatusiów nałożył na naród polski po wygranej bitwie pod grunwaldem. Znaczy klątwę.A nasz przenajświętszy tatuś o jakim tutaj wspominasz nie miał gestu tej klątwy zdjąć jakoś zabrakło mu czasu ,a może dobrej woli. Tylko latał i powiększał rzesze chrześcijaństwa. A ten 33 stopien masoński .A konarzewska Irena? A ta ukraińska pielęgniarka to też święte  jego kobiety. Niestety nieszczęśliwe. Racz i o tym wiedzieć, bo ludzie wiedzą.

Portret użytkownika RolverQ

1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW

1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ
przestrzegaj przykazan bo czeka Cie straszny los.

Jestesmy wolnymi ludzmi a przede wszystkim wszyscy jestesmy rowni, nikt nie jest naszym panem zeby trzeba bylo przed nim klekac, ty jestes niewolnikiem samego siebie.

Strony

Skomentuj