Turcja nalega na inwazję lądową na Syrię

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sytuacja w Syrii w ostatnim czasie niewiele się zmieniła. Siły rządowe i Kurdowie nie przerywają swojej ofensywy, lecz Turcja, obawiając się że Baszar al-Assad może odzyskać pełną kontrolę nad krajem, koniecznie chce interwencji zbrojnej ale nie wkroczy do Syrii w pojedynkę.

 

Turcja ostrzeliwuje Kurdów i armię rządową czwarty dzień z rzędu. Jednak dotychczas ataki przeprowadzano w północnej części prowincji Aleppo - dziś po raz pierwszy Turcja zaatakowała syryjskie siły zbrojne w prowincji Latakia. Zaobserwowano również mobilizację tureckich wojsk w przygranicznym mieście Kobani. Być może są to przygotowania do ataku lądowego na pozycje Kurdów.

Źródło: syria.liveuamap.com

Potwierdzają się przypuszczenia, że to Turcja może być inicjatorem III wojny światowej. Premier  Ahmet Davutoglu nazwał Kurdów "rosyjskimi najemnikami" a samą Rosję opisał jako organizację terrorystyczną, która zachowuje się coraz agresywniej. Polityk oskarżył ją o bombardowanie szpitali oraz mordowanie cywilów i wprost zagroził, że podjęte zostaną zdecydowane działania jeśli obecna sytuacja nie ulegnie zmianie.

 

Co więcej, Ahmet Davutoglu zaczął naciskać na kanclerz Niemiec i ostrzegł ją, że jeśli Kurdowie przejmą kontrolę nad miastem Azaz położonym tuż przy tureckiej granicy to do Europy przybędzie setki tysięcy kolejnych uchodźców. Angela Merkel, która najwyraźniej uległa szantażowi, zgadza się aby wprowadzić zakaz lotów nad Syrią. Jest to oczywiście działanie wymierzone przeciwko rosyjskim siłom lotniczym, dzięki którym syryjskie wojska osiągają w ostatnim czasie znaczne sukcesy.

 

Turcja nalega na operację zbrojną w Syrii i już najwyraźniej przygotowuje się do niej, lecz nie ma zamiaru atakować samodzielnie. Władze w Ankarze stwierdziły, że Arabia Saudyjska i niektóre europejskie kraje zgadzają się na inwazję wojsk lądowych, lecz Stany Zjednoczone są temu raczej przeciwne. Nie można wykluczyć, że państwa arabskie same zadecydują o ataku i nie będą czekać na zgodę USA. Ewentualną decyzję będzie trzeba podjąć szybko, gdyż wojska Assada i Kurdowie już w najbliższym czasie mogą unicestwić tzw. opozycję w prowincji Aleppo a Turcja będzie wtedy narażona na ataki. Tak czy inaczej, inwazja na Syrię wydaje się nieunikniona.

 

 

Źródła:

http://news.yahoo.com/germanys-merkel-backs-no-fly-zone-syria-175553014.html

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-turkey-idUSKCN0VP0WO

http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2016/02/15/erdogan-tobt-tuerkei-droht-russland-offen-mit-krieg/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Adam88

Ostatnie dni to normalnie

Ostatnie dni to normalnie koncerty popisowe naszych dziennikarskich szmaciarzy. Rosja wywołuje wojny, bombarduje szpitale i cywilów, grozi Polsce i jeszcze ten Duda z tą swoją papuśkowatą mordką myśli, że zabłyśnie bo dopierdolił Ruskim, że "nową zimną wojne prowadzą". UK wyjdzie z Unii, Polacy wrócą i zasilą szeregi mięsa armatniego. Antoś zostanie szefem sztabu generalnego.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika OgnistyOko

Turcy ruszą na Syrie bez

Turcy ruszą na Syrie bez pomocy USA. Wystarczy ze Arabia Saudyjska z nim  pójdzie, Turcy nie chca samemu walczyc, potrzebuja sojusznika co wysle  swoje wojsko razem z Turkami. Jak  USA nadal nie chce wyslac piechota to Turcja pójda na Syrie razem z Arabia Saudyjska czy z innym sojusznikiem .Arabia ma dobra armia wbrew tego co sie mowi o ich klesce z Jemenczykami. Po prpostu wyslala  mały słaby oddzial rozpoznawczy w celu sprawdzania jak silna jest Jemenczycy. Saudyjczycy maja inne prorietyty niz wojna z Jemenem. Jak bedzie  oficjalna wojna Turcja przeciwko Syria i bedzie inwazja Turków( razem z Sojusznikiem) to Arabia wysle swoje prawdziwa  armia przeciwko Jemenu i szybko pokona Jemen. Teraz  Saudyjczycy nie moga armia wyslac do Jemenu bo USA nie pozwala na to . USA nie chce zeby wojna domowa w Jemenie sie skonczyla szybko.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika achiles

Zapoznałem się z waszymi pod

Zapoznałem się z waszymi pod artykułem wpisami i coraz bardziej widać, że PRAWDA, się do swiadomości LUDZKIEJ przebija w Naszym Kraju, nie tylko tutaj, doskonale to też widać, na OMLECIE, o typowo PRAWDZIWYCH portalach, jak ADNOVUM, nie wspominając, bo to oni głównie w Naszą przestrzeń internetową czynią POSŁUGE PRAWDY głoszenia o tym co w Syrii i na upadlinie się dzieje . Temat zaangażowania TURASÓW we wspieranie brodatych dzikusów, lubujacych się w mordowaniu i odcinaniu GŁÓW niewinnym LUDZIOM i robieniu w Europie zamachów, jest bezsporny i oczywisty, ale mało kto z WAS, tu porusza temat Naszego zaangażowania w to wszystko i to po stronie TURASÓW, bo jak wcześniej zostało postanowione, tak wczoraj zostało potwierdzone, przez nowe niby Nasze Władze, iż wysyłamy do " obsługi " tego konfliktu 4 samoloty F-16. Jak wypowiadał się na [email protected]$ jakiś wojskowy analityk, wraz z tymi samolotami niezbędna do wysłania będzie też obsługa maszyn w liczbie 30 OSÓB PERSONELU WOJSKOWEGO + 8 MINIMUM PILOTÓW. Oczywiście rządzący sprzedają dla biednych MASS bajeczkę, że te samoloty bedą prowadziły misję obserwacyjną, co zdaje się świadczyć tylko o tym, że rządzący już naprawdę mają LUDZI za totalnych idiotów, bo jak można uwierzyć w dobie DRONÓW, że to EFY bedą latały z KAMERAMI i filmy pstrykały. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że maszyny te mają być rozlokowane w turaskiej bazie lotniczej, przy samej Syryiskiej granicy, co w oczywisty sposób nasuwa skojarzenia, że to ma być, polisa ubezpieczeniowa, dla psa wściekłego erdogana, bo jak Rosjanie się naprawdę zdenerwują i ruszą, na turasów, to niszcząc z rozpedu, też nasze EFY, już będzie bardziej do uzasadnienia w PROPAGANDZIE ZACHODNIEJ, ŻE ZOSTAŁO ZAATAKOWANE, CAŁE NATO, a nawet jeśli i nie, to w zupełności wystarczy, na WŁACZENIE NASZEGO KRAJU W PEŁNA SKALĘ TEGO ZBRODNICZEGO " PROJEKTU ", jakim jest wywołanie wojny ŚWIATOWEJ, w celu resetu DŁUGU Świata zachodniego, który, NA PYSK PADA, OD 2008 ROKU, TYLKO CIAGLE JEST TO TUSZOWANE I PUDROWANIE TRWA TRUPA, LECZ W NIESKOŃCZONOŚĆ TEGO UKRYWAĆ,SIĘ NIE DA I W KOŃCU, TRZEBA BĘDZIE POCHOWAĆ LUB SKREMOWAĆ, TEGO TRUPA. A my staniemy w pierwszym rzędzie podczas tego pogrzebu NIESTETY. 

Portret użytkownika misio257

Mnie najbardziej martwi

Mnie najbardziej martwi wyslanie naszych F16. To jakas parodia. Wysłanie samolotów deklaruje nas jako uczestnikow konfliktu po stronie Tureckiej. To tak jakby jakis debil z idiotycznej ciekawosci przyszedl na ustawke kiboli i przy okazji w ryja dostal, bo kibole doszli do wniosku, ze skoro przyszedl to znaczy ze chce walczyc. Potem bedzie lament i placz. Rozumiem wyslanie naszych sil w ramach NATO, sojusz zobowiazuje, ale nasz MON wie lepiej i co on bedzie czekal na decyzje mądrzejszych od siebie. Nawet USA stara sie przynajmniej medialnie stac daleko od tego, bo wiedzą czym to może się skonczyć.

Strony

Skomentuj