Turcja może utworzyć potężny ogólnoislamski sojusz przeciw Izraelowi

Kategorie: 

Źródło: Internet

Turecka gazeta, która jest zbliżona do prezydenta Erdogana i jego partii rządzącej pisze o sojuszu 57 krajów islamskich, które powinny ustanowić wspólną armię przeznaczoną specjalnie do ataku na Izrael.

 

Takie rewelacje podano w raporcie Josepha Fara w „G2”. Middle East Media Research Institute (MEMRI) informuje, że artykuł ukazał się na stronie internetowej gazety pod tytułem „Co jeśli armia islamu powstanie przeciwko Izraelowi?”. Publikacja ukazała się na krótko przed szczytem Islamskiej Organizacji Współpracy, która zrzesza 57 członków, informuje MEMRI.

 

W artykule podano, iż „taka wspólna armia znacznie przewyższy armię izraelską pod względem siły uderzenia, technologii i budżetu”. Autorzy publikacji dysponują danymi statystycznymi, które to potwierdzają. Wymagane byłoby tworzenie wspólnych baz dla sił lądowych, powietrznych i morskich z państw muzułmańskich z całego świata, które oblężyłyby Izrael, podkreślając, że wśród nich jest Pakistan – jedyny kraj z potencjałem jądrowym, który ma specjalny status wśród krajów OIC (Organisation of Islamic Cooperation).

MEMRI wyjaśnia także, że wiele z kluczowych informacji w artykule prasowym została zaczerpnięta ze strony tureckiego Ministerstwa Obrony i firmy Sadat, zajmującej wojskowością. Sadat dostarcza m.in. informacje na temat obrony i wojny, zarówno konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej oraz zapewnia szkolenia i kursy dla różnych armii.

 

Firma ma wizję i plan rozwoju ogólnoislamskiej współpracy wojskowej. Zgodnie ze swoją misją, ma ona na celu ustanowienie kooperacji w sektorze obrony i przemysłu obronnego wśród krajów islamskich, aby pomóc światu islamskiemu zająć odpowiednie miejsce wśród mocarstw, dostarczając m.in. strategiczne usługi doradcze i szkoleniowe dla sił zbrojnych oraz sił bezpieczeństwa krajów muzułmańskich.

 

W artykule skonkludowano, iż „staje się oczywiste, że siła militarna państw członkowskich znacznie przekracza potencjał armii Izraela. Co więcej, w możliwej operacji wojskowej ta wyższość może być realizowana w terenie poprzez tworzenie wspólnych baz wojskowych dla sił lądowych, powietrznych i morskich".

 

Stwierdzono, że jeśli państwa członkowskie OIC „zjednoczą się i stworzą wspólną siłę militarną, to będzie to największa armia na świecie". Łączna liczba ludności w tych krajach wynosi 1 674 526 931 osób. Liczba żołnierzy czynnych zawodowo w tych krajach obejmuje co najmniej 5 206 100 ludzi.

 

Gazeta krytykuje Izrael i twierdzi, że próbuje on przejąć Jerozolimę otoczoną przez kraje muzułmańskie. W Izraelu mieszka w sumie około osiem i pół milionów osób, podczas gdy tylko sam Stambuł liczy ponad 15 milionów obywateli.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Eva11

Przecież w Izraelu nie ma

Przecież w Izraelu nie ma tych którzy odpowiadają za te wszystkie lata upokarzania człowieka ...

Tam są ludzie ,którzy przez swoich zostają poslani na kozła ofiarnego ...

Ci którzy są winni siedzą w każdym parlamencie swiatowym ,zarządzają największymi bankami świata ,kierują nauką ,technologia ....farmacja ...

Na co im się przenosić jak oni są u siebie ...

Nie potrzeba im tworzyć nowego państwa jak ślepi ludzie sugerują ....Oni mają swoje państwo - Świat !

Śmieszne jest tylko ,że wielu tu chce wmówić wam ,że jest kraj który się od nich uwolnił ....Paradoksem jest to ,że ten kraj przoduje w nowym porządku świata z zapleczem ubustwa ....Nie oparł się też systemowi światowemu stworzonemu przez wielkich marksow i leninowi....

 

Dobra kończę ,bo za długo będzie potem za chwilę .....To nie uniknione ,więc skracam teksty ...hahhaha

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika alvaro31185

Jedno z proloctw biblijnych

Jedno z proloctw biblijnych zdaje sie zaiszczac zatwn Izrael zniknie z powoeszchni ziemi ale co dalej jesli Erdogan bedzie stanowil zagrozenie dls Europy z ta 5nln arnia topograficznie bedzie to najwieksza z mozliwie najwiekszycn pierwsza arnia na swiecie jak i Zachodni swiat Przegral 

JESTEM  NIEPELNOSPRSWNY  

Portret użytkownika mojżesz

albo z zydami

albo z zydami transhumanistami, pedofilami, satanistami synagoga szatana, albo przeciwko nim, wybor jest prosty...oby tylko zydzi nie wysterowali Polski na Rosje i nie zrobili polish holokaust...bo duzo zydow w Polsce..

Portret użytkownika vnnvbnbn

To chyba Kissinger powiedział

To chyba Kissinger powiedział że Izrael zniknie do 2022 roku, jak myślicie dokąd przeprowadzą sie wszyscy jego mieszkańcy (2mln+) biorąc pod uwagę, że aby dostać polski paszport dla niuch wystarczy tylko napisać podanie, partia rządząca u nich na kolanach, premier- żyd, żona prezydenta- żydówka, prezes partii rządzącej- filosemita też z podejrzeniem o korzenie żydowskie, muzeum Polin to strefa exterytorialna, niedawno poadł pomysł od J. Danielsa(żyd) aby stworzyć taką strefe w muzeum Oświęcimiu, przypomnę że tak zaczął się izrael w palestynie, no dodam jeszcze żądania organizacji żydowskich wypłacenia 300mld $ odszkodowań za stracone majątki, w efekcie będziemy mieli 2 ml szlachty żydowskiej w Polsce i 30 mln roboli- ludzi 2giej kategorii niewolnikow pracujacych za miskę ryżu.

Portret użytkownika Przebudzenie

Ciekawe co się stanie gdy ta

Ciekawe co się stanie gdy ta 5 milionowa armia po rozdupceniu izraela ruszy na gejropę i unię gejropejską żeby wyzwolić swoich braci którzy już się tam zadomowili. Na 100% wiele islamizowanych państw nawet palcem nie kiwnie gdy to się stanie.

Strony

Skomentuj