Turcja może się włączyć do wojny w Syrii

Kategorie: 

Turecki samolot tego typu zestrzelono niedawno w okolicy wybrzeża Syrii

Od kilku dni pojawiają się doniesienia, że na granicy syryjsko-tureckiej dochodzi do rozmaitych incydentów. Turecka armia przeprowadza właśnie mobilizację i przerzuca sprzęt wojskowy. Nowy front wojny syryjskiej może być otwarty w ciągu najbliższych godzin.

Sprawa jest poważna. Chodzi o Kurdów, którym dużą autonomię dał Prezydent Syrii Assad. Efektem tego Kurdowie z Turcji zapragnęli takich samych przywilejów jak ich rodacy z Syrii. Turcja odmawia istnienia takiego narodu jak kurdyjski, nazywają ich Turkami Górskimi. Poza tym nie tolerują ich aspiracji narodowościowych. Natychmiast doszło do powstania napięć a teraz trwa regularny ostrzał pozycji na terytorium Syrii i Turcji.

 

Assad rozpalając problem kurdyjski dobrze wiedział co robi. Po prostu zaimplantował rewolucję w Turcji. Dla przypomnienia Turcja jest członkiem NATO, więc uwikłanie jej w wojnie to kłopot również dla innych sygnatariuszy paktu północnoatlantyckiego, w tym Polski. Problem to tym większy, że odgrażają się też Rosjanie.

 

Nadająca z Dubaju telewizja Al Arabiya przedstawiła wczoraj dowody na to, że piloci z zestrzelonego tureckiego samolotu F4 Phantom przeżyli i zostali wzięci do niewoli. Podobno Rosjanie polecili, aby ich zlikwidować i wyrzucić na morzu w okolicy zestrzelenia. Nie wiadomo, dlaczego Rosjanie tak zalecali, albo może zrobili tak, bo to byli właśnie Rosjanie. Pamiętajmy, że Rosja nadal ma swoje interesy w Syrii i utrzymuje tam tak zwany punkt logistyczny w Tartus będący de facto morską wojskową bazą rosyjską na Morzu Śródziemnym.

 

Jakby nie patrzeć wchodzimy w Syrii w kluczową fazę konfliktu. Kurdowie ostrzeliwują miasta tureckie, co może wplątać w konflikt członka NATO a na dodatek trwa wielka ostateczna bitwa wojsk rządowych i powstańczych w Aleppo. Z inicjatywy rządu syryjskiego powstańcy otrzymują smsy wzywające do porzucenia walki. Wielu rebeliantów powróciło, bo jak twierdzą, zdali sobie sprawę, że najemnicy z krajów sunnickich walczący przeciwko Assadowi, w stosunku do obywateli Syrii zachowują się jeszcze brutalniej niż armia syryjska.

 

 

Źródła

http://english.alarabiya.net/articles/2012/10/02/241405.html

http://www.israelhayom.com/site/newsletter_article.php?id=5941

http://english.alarabiya.net/articles/2012/10/02/241405.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Pabloo87

Niedługo tej "wojnie"

Niedługo tej "wojnie" dobiegnie koniec.I stanie się to za sprawą "człowieka" który niedługo ujawni się w świecie medii, tak, że każby będzie go cenił za zakończenie wojny na środkowym wschodzie.Strzeżcie się go. Bo to jes on, który będzie chciał waś "pożreć".Pozdrawiam.

Portret użytkownika na świadectwo2

Kilku syryjskich żołnierzy

Kilku syryjskich żołnierzy zginęło w prowadzonym przez wojska tureckie ostrzale artyleryjskim syryjskich pozycji w pobliżu przygranicznego miasta w Syrii, Tel Abjad - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Reuters podaje, że turecki ostrzał trwa.Nie sprecyzowano, ilu żołnierzy zostało zabitych na skutek działań tureckiej armii.Według agencji Anatolia siły tureckie prowadziły ostrzał jeszcze w nocy ze środy na czwartek. Po stronie syryjskiej słychać było głośne eksplozje. Jak informowała prywatna telewizja NTV, profilaktycznie ewakuowano jedną trzecią mieszkańców tureckiej miejscowości Akcakale, na którą dzień wcześniej spadły syryjskie pociski.Dzisiaj rano agencja Reutera podała, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, że turecki ostrzał trwa. Jego celem są okolice Tel Abjad, ok. 10 kilometrów od granicy.Jest to odpowiedź Ankary na syryjski ostrzał moździerzowy, w wyniku którego w Akcakale, przy granicy turecko-syryjskiej, zginęło w środę po południu pięcioro cywilów: kobieta i czworo jej dzieci.Tureckie media informowały w nocy, że rząd w Ankarze ma dzisiaj zwrócić się do parlamentu o zielone światło dla prowadzenia operacji militarnych po syryjskiej stronie pogranicza. Turecka konstytucja stanowi, że wszelkie zagraniczne operacje militarne muszą zostać zatwierdzone przez parlament. - http://wiadomosci.onet.pl/swiat/reuters-turcja-nadal-ostrzeliwuje-syrie,1,5267665,wiadomosc.html

Portret użytkownika Zenek

Drugie dno tej prowokacji

Drugie dno tej prowokacji tureckiej:
"Rosja radzi, by NATO trzymało się z dala od Syrii
 

Rosja poradziła we wtorek Sojuszowi Północnoatlantyckiemu i mocarstwom światowym, że nie powinny szukać pretekstu do interwencji w syryjskim konflikcie ani też do wytyczania stref buforowych czy korytarzy humanitarnych.

W wywiadzie dla agencji Interfax rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Giennadij Gatiłow przypomniał, że Rosja konsekwentnie opowiada się za wyborem polityczno-dyplomatycznego rozwiązania w Syrii.
"W naszych kontaktach z partnerami w NATO i w regionie namawiamy ich, by nie szukali pretekstu do realizacji militarnego scenariusza, czy realizacji takich inicjatyw, jak korytarze humanitarne czy strefy buforowe" - powiedział Gatiłow."
 
Mozna mniemać iż nalot to odpowiedź i dalsze ubliżanie Rosji bo to ona jest celem tych wygłupów z National Atlantic Terroristic Organization do której należą także polskojezyczni mundurowi. A my jako kraj przejściowy docelowym poligonem wymiany poglądów (rakiet). Ale taki juz los głupiego jak wybiera jeszcze głupszego do rzadzenia.
 
 
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-radzi-by-nato-trzymalo-sie-z-dala-od-syrii,1,5265994,wiadomosc.html

Portret użytkownika Zenek

I pomyśleć iż panaceum na

I pomyśleć iż panaceum na wszelkie "wojenne doniesienie" jest zdemokratyzowanie israela. Taka jedna dobrze wymierzona atomówka jaka wymazała by telaviw z ziemi i nagle jak ręką odjął reszta przygłupów w garniturach usiadłaby na tyłkach jak zamurowana. I nagle wszelkie szczucie uprawiane w tv czy prasie znikło by jak zdmuchniete wiatrem. Tylko jedna dobrze przycelowana atomówka w to jądro nazisemickiej nienawiści. W tą siedzibe pradawnego zła, dom satanizmu, jaskinie obrzydzenia zatruwająca świat. JEDNA.

Portret użytkownika krissss

jak to czyja prowokacja?

jak to czyja prowokacja? izraelska!!!! pytanie w czyim wykonaniu? słuzby francuckie? najemnicy z alkaidy?
syria stoi na przeszkodzie aby wykonczyc persow, a  w dodatku jest powaznym zagrozeniem dla syjonistów!

Portret użytkownika snajper70

Wszyscy dobrze wiemy ,jak

Wszyscy dobrze wiemy ,jak nigdy-czytając biblię,że w ten konflikt bedą upaprane wszystkie państwa świata,to nic dobrego nie wróży,przepowiednie św Jana to nie S-f lecz realna III wojna światowa-Izrael w to św wierzy, bo szatan ma być zniszony  na ich ziemi ,w tej wojnie,mam tylko pytanie,kto jest tym szatanem który stoczy ostatnią bitwę z JCH na polach armagedonu ostatniej bitwy w św ziemi.Wybacz JCH .

Strony

Skomentuj