Turcja może dokonać interwencji wojskowej w Syrii

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Syria stała się w ostatnim czasie polem bitwy, do której przyłącza się coraz więcej krajów. Wszystko wskazuje na to, że Turcja, która gromadzi obecnie swoje siły tuż przy granicy, może wysłać wojska do Syrii. Oficjalnie będzie to walka z terrorystami, ale czy tak też jest w rzeczywistości?

 

Międzynarodowa koalicja atakuje z powietrza siły samozwańczego Państwa Islamskiego, które ogłoszono na terenie Syrii i Iraku. Stany Zjednoczone chcą również dozbroić i wyszkolić kilkanaście tysięcy członków tzw. syryjskiej opozycji. Będzie ona walczyć z dżihadystami ale nie wolno zapominać, że jej głównym celem jest obalenie prezydenta Baszara al-Assada.

 

Do tej pory Turcja nie chciała brać udziału w wojnie w Syrii ale władze najwyraźniej zmieniły zdanie. Na granicy zgromadzono już czołgi oraz 10 tysięcy żołnierzy. W czwartek ma również dojść do głosowania nad rezolucją, która zezwoli na przeprowadzenie interwencji w Syrii i w Iraku.

 

Warto w tym momencie przypomnieć coś, o czym media najwyraźniej już zapomniały. Chodzi o skanadal jaki wybuchł w Turcji pół roku temu. Władze zablokowały wtedy dostęp do serwisu YouTube po tym, jak wyciekło nagranie, na którym władze wysokiego szczebla omawiały zastosowanie pretekstu dla inwazji na Syrię.

 

Urzędnicy omawiali kwestię grobowca Suleymana Shaha, założyciela Imperium Osmańskiego, który znajduje się w północnej części Syrii. Stwierdzono iż grobowiec może posłużyć jako pretekst do interwencji, która oficjalnie miałaby mieć charakter tylko i wyłącznie obronny. Szef bezpieczeństwa Hakan Fidan powiedział:
"Wyślę czterech mężczyzn do Syrii, jeśli będzie trzeba, zrobię pretekst dla wojny poprzez atak rakietowy na Turcję. Możemy przygotować również atak na grobowiec Suleymana Shaha, jeśli zajdzie taka potrzeba."
Jaka jest obecna sytuacja? W ostatnim czasie na terytorium Turcji spadło kilka rakiet, które zostały odpalone przez islamistów z IS. Media wskazują również, że dżihadyści atakują syryjskie miasto Ajn al-Arab, położone tuż przy granicy z Turcją i zmierzają w kierunku grobowca Suleymana Shaha.

 

Turcja chce dokonać interwencji aby chronić grobowiec i utworzyć strefę buforową na terytorium Syrii. Sytuacja bardzo przypomina to, czego mogliśmy się dowiedzieć w nagraniu, jakie wyciekło pół roku temu a działania Islamskiego Państwa są niczym pretekst do wojny. Wiele wskazuje na to, że wszystko co dzieje się obecnie w Syrii zostało już wcześniej zaplanowane.

 

Nie wolno też zapominać, że Syria jest sojusznikiem Rosji, a Turcja jest członkiem NATO. Rosja już zapowiedziała, że wesprze Assada. Granica turecko-syryjska stała się zatem kolejnym po wschodniej Ukrainie obszarem ewentualnej konfrontacji Rosji i NATO. Gdyby do takiej wojny doszło to otwarcie kolejnych frontów starcia militarynych gigantów będzie tylko kewestią czasu.

Więcej: http://zmianynaziemi.pl/wideo/turcja-zablokowala-dostep-youtube-powodu-wycieku-nagrania-o-planach-inwazji-syrie

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Ciekawe za ile Turcja ma

Ciekawe za ile Turcja ma dokonać inwazji na Syrie z namowy Stanów Zjednoczonych, które są zaintedresoweane zaanektgowaniem Syrii i Obalenia Asada , z uwagi na rurociągi rosyjskie z dostępem do Morza Śródziemnego ?

Portret użytkownika poland

Angelus to "leśny dziadek" z

Angelus to "leśny dziadek" z Politbiura któremy urwało się czerwone koryto ...czeka na swoich wybawców ze wschodu i opowiada swoje pożal sie Boże rzewne bajeczki ...no ale za to oglądalność portalu rośnie Smile no dalej Angelusie jaka data tym razem bo i 16 i 17 września poszły w piz...du tak samo jak 26 Smile co teraz , kiedy macie oficjalne obchody tej waszej bolszewickiej Rewolucji ? Biggrin

Portret użytkownika saturas 13

Władek wie jakie ruchy

Władek wie jakie ruchy wykonać ,już raz usadził całą tą koalicję na dupie i wierzę że zrobi to jeszcze raz.chiny też nie są w ciemię bici i napewno kontrolują sytuację .pozatym sojusz Rosji i Syrji zobowiązuje ,a władimir jeszcze nie zostawił sojusznika na lodzie ,a jeśli się zacznie pewny jestem że znajdzie sojuszników w walce z tą osią zła.Cały czas z iranem mają dobre stosunki,a iran wie że bez nich podzieli los iraku
http://marucha.wordpress.com/2014/09/30/liderzy-panstw-regionu-morza-kaspijskiego-przyjeli-oswiadczenie-polityczne/
te sojusze są cały czas zacieśniane,gdyby usrael był taki silny to nie szukałby pretekstów ,aby atakować urzywając fortelu,tylko nie bacząc na Rosje zniszczył Assada jak irak,ale za Syrią stoi konkretny sprzymierzeniec ,który nie łamie słowa  danego sojusznikom
 

Portret użytkownika achiles

Najpierw majdan w Kijowie

Najpierw majdan w Kijowie wiadomo już powszechnie z czyjej inicjatywy. Teraz majdan w Hong Kongu, też wiadomo z czyjego patronatu, teraz armia Turecka też zgodnie ze scenariuszem, szykuje się do wkroczenia na terytorium Syrii. Wszystko to tylko dowodzi, że ta starsza BABUNIA Woong, czy jakoś tak, miała prawdziwe  wizje i dobrze jej przepowiednie się sprawdzają. To jest celowe co oni robią, podpalają podwórka w Chinach i Rosji, po to by ci będąc zajęci ich gaszeniem i nie wtrącali łapek swoich, gdy sępy na Syrię się rzucą. Zastanawiam się tylko dlaczego tak się oni uwzięli na tą Syrię?, przecież nie ma tam aż tak dużo ropy, jak jest w Iraku, albo w Iranie. Wiem tylko, że Syrii opanowanie daje im szakalom możliwość otoczenia Persów, co też jest ich nadrzędnym celem i wiem, że terytorium Syrii ma służyć, do poprowadzenia jakiegoś rurociągu z ropą i z gazem, ale tak też miało być z Afganistanem, lecz już sami wiedzą, że z tych planów nici. Nawet jeśli to są te dwa poważne czynniki, takiego, a nie innego uwzięcia się na władze w Damaszku niedawno wybrane, to czy są one warte końca świata, jaki znamy obecnie, bo na bank się tak stanie.?
 

Portret użytkownika syzyf

robi sie coraz cieplej

robi sie coraz cieplej aczkolwiek idzie zima... w hongkongu na ulicach demokraci, bojownicy o wiecej "demokracji" poparci oczywiscie przez "wujka Sama",wladze Tajwanu dzis tez bezwzglednie poparly demonstrantow,najwiekszy nasz swiatowy demokrata dostal jak mi sie wydaje dosc czytelna odpowiedz-od paru dni hasa po texasie gosc z ebola...a co w "domu"?patrze w tej chwili wlasnie na debate po expose naszej nowej premierzycy...marszalek sejmu w Warszawie zdradek Sikorski robi glupie miny,Piechocinski mcha rekoma jak gomulka haha,a opowiada jeszcze lepiej.Niestety nie ma sie z czego smiac-"to juz chyba naprawde niedlugo prosze panstwa"

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Skomentuj