Turcja kupi od Rosji system rakietowy S-400

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Choć Rosja i Turcja stoją po przeciwnych stronach barykady w konflikcie syryjskim, nie przeszkadza to obu krajom w prowadzeniu interesów. Okazuje się, że Turcja jest coraz bliżej zakupu zaawansowanego systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego S-400.

 

Władze w Ankarze mogą już wkrótce podpisać umowę z Rosją w sprawie zakupu systemu S-400. Pod koniec kwietnia Minister Obrony Fikri Isik powiadomił, że negocjacje w tej sprawie znajdują się już w finalnej fazie. Jednocześnie dodał, że kraje wchodzące w skład organizacji NATO nie przedstawiły temu państwu żadnej atrakcyjnej finansowo oferty sprzedaży systemu obrony przeciwlotniczej.

 

W ostatnich tygodniach spekulowano, że umowa w sprawie zakupu rosyjskiego systemu S-400 zostanie sfinalizowana 3 maja w Soczi, gdzie odbyło się spotkanie Erdogana i Putina. Choć nie wypłynęła jeszcze żadna informacja w tej sprawie, przywódcy obu państw prawdopodobnie rozmawiali na ten temat.

 

Żadna ze stron nie podała konkretnych dat. Porozumienie może nastąpić na dniach, lub dopiero w kolejnych miesiącach. W ten sposób Turcja ma szansę dołączyć do niewielkiego grona państw, które zakupiły już od Rosji system S-400, oraz stać się jedynym użytkownikiem rosyjskiej broni w organizacji NATO.

 

Źródła:

http://tass.com/defense/943772

http://www.reuters.com/article/us-turkey-defence-russia-idUSKBN17N0RE

http://www.dailysabah.com/diplomacy/2017/05/01/s-400-missile-deal-likely-to-be-finalized-a...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Has$

Primo , załóżmy że to broń

Primo , załóżmy że to broń defensywna, a Rosja prowadzi taką poltykę, defensywną. Nie ma zamiaru nikogo najeżdżać, a przynajmniej tych którym sprzedała swoje uzbrojenie.

Duo, Turcja wymyka się Usrahellowi i wycofuje się ( zawiera nowy sojusz z Rosją, czego wyrazem są zakupy broni)  na z góry upatrzone pozycje.

Trio, Rosjanie to kretyni ;)  ... w co wątpię.

Portret użytkownika SurvivorMan

Interesy, w tym handel bronią

Interesy, w tym handel bronią były są i będą niezależne od polityki... Jankesi też w IIWŚ walczyli z Hitlerem, a jednocześnie US Standard Oil sprzedawało paliwo do myśliwców Luftwafe...
Nie tak dawno Francja która przyłożyła przecież rękę do nałożenia sankcji na Rosję, za plecami robiła co mogła, by opchnąć Putinowi Mistrale... BUSINESS IS BUSINESS!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Jony5

Do grecji sprzedali s300

Do grecji sprzedali s300

do izraela kody do s300

chinczykom sprzedali s400

turcji (NATO) zamierzają sprzedać s400

Jeszcze powinni sprzedać kody wyłączające ich głowice atomowe Smile

Z tego co wiem usa nie sprzedali swojego THADA nikomu. Co najwyżej wyporzyczyli ale pod nadzorem swojego personelu.

Taki system antyrakietowy s400 to nie tylko rakiety ale też zaawansowany radar który ponoć potrafi wykryć myśliwce niewidzialne. To nie jest odkrywanie kart to jest dawanie przeciwnikowi swoich asów.

Strony

Skomentuj