Turcja i Izrael kupują ropę od Państwa Islamskiego

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Paul Lowry/CC BY 2.0
Islamiści z ISIS są oficjalnie wrogiem całego świata ale niektórym państwom jakoś to nie przeszkadza i dobijają interesów z terrorystami. Dzięki sprzedaży ropy naftowej, samozwańcze Państwo Islamskie zarabia duże pieniądze które pozwalają istnieć tej radykalnej organizacji. Z jednej strony Zachód próbuje ich zniszczyć, ale z drugiej widzi w nich dobrego partnera.

 

Rosyjskie i arabskie media podają, że to właśnie Izrael kupuje największe ilości ropy od ISIS, którą dostarczają kurdyjscy i tureccy przemytnicy. Jest to bardzo dobry biznes, gdyż za jedną baryłkę państwo żydowskie ma płacić nawet 15 dolarów. Najwyraźniej islamiści nie są przez wszystkich postrzegani jak terroryści a skoro kontrolują syryjskie i irackie pola naftowe, można z nimi po prostu handlować. Przede wszystkim dzięki Izraelowi ugrupowanie terrorystyczne ma szansę na rozwój.

 

Tymczasem prezydent Władimir Putin oświadczył, że dane wywiadowcze wskazują iż należąca do ISIS ropa naftowa jest transportowana do Turcji na skalę przemysłową. Rosja zaczyna podejrzewać, że kraj zestrzelił niedawno maszynę Su-24 aby chronić dostawy ropy. Oczywiście prezydent Turcji temu zaprzeczył, ale stwierdził że jeśli handel z terrorystami zostanie mu udowodniony to dobrowolnie zrezygnuje z obecnej funkcji.

 

Głównym zamiarem państw zachodnich wcale nie jest zniszczenie islamistów. Oni są przede wszystkim narzędziem do obalenia władz w Syrii a gdyby Rosja nie zaangażowała się militarnie w tym kraju, Baszar al-Assad prawdopodobnie już jakiś czas temu zostałby pokonany. Każda organizacja musi się jakoś rozwijać, więc ISIS handluje ropą naftową i starożytnymi artefaktami ze swoimi kolegami w Turcji i Izraelu.

 

 

Źródła:

https://www.rt.com/news/324045-putin-erdogan-su-downing/

http://www.globes.co.il/en/article-israel-buys-most-oil-smuggled-from-isis-territory-report-1001084873

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

~qsad : "Wszystko, co

~qsad : "Wszystko, co usłyszeliśmy przez ostatnie pięć lat w sprawie zaangażowania NATO na Bliskim Wschodzie, jest kłamstwem. Zaczynając od rewolucji, a kończąc na tym, kto z kim prowadzi wojnę" - napisała na swoim blogu Eva Bartlett, znana aktywistka na rzecz praw człowieka.
Według autorki w ciągu ostatnich lat propaganda wymierzona przeciwko prezydentowi Syrii Baszarowi al-Asadowi stawała się coraz bardziej rozpaczliwa. "Działania zmuszające świat do zewnętrznej interwencji nie ustają, coraz bardziej konflikt podżegają terroryści, a obrońcy humanitaryzmu niemal zabijają w imię pokoju na świecie" - czytamy na blogu. Eva Bartlett na swoim blogu "Dissident Voice" dokonała konfrontacji niektórych medialnych newsów z faktami dotyczącymi wojny w Syrii.
Bartlett pisze m.in. o zakłamaniu danych dotyczących poparcia dla al-Asada przez mieszkańców Syrii, o dziesiątkach marszy popierających reżim, przemilczanych przez zachodnie media, o kulisach wyborów prezydenckich w Syrii w 2014 roku, czy zamachach rebelianckich destabilizujących region. Autorka opisuje reformy, jakie prezydent Syrii wprowadzał zarówno przed jak i po 17 marca 2011 roku.
Dementuje "liczby" dotyczące ilości ofiar i poszkodowanych, podawane przez media. Według Barlett w propagandzie swoją rolę odgrywa również tamtejsza lewica wypluwająca z siebie retorykę antysyryjską, choć, zdaniem autorki, wiadomo, że od początku konfliktów w całej Syrii, to uzbrojeni demonstranci strzelali do sił rządowych, zabijając wielu przedstawicieli sił bezpieczeństwa oraz cywilów - czytamy na dissidentvoice.org.

Eva Bartlett jest kanadyjską dziennikarką oraz aktywistką zajmującą się sprawami Bliskiego Wschodu. Jej głównymi tematami to konflikt w Syrii oraz prawa człowieka w Strefie Gazy.

 

 

Portret użytkownika Boru

"ISIS = Israel Secret

"ISIS = Israel Secret Intelligence Service
"1990
W wydanej w tym roku książce „Poprzez oszustwo” [By Way Of Deception], były agent Mossadu Victor Ostrovsky, ujawnia co następuje:

1. Mossad werbuje arabskich agentów w celu przeprowadzania misji
2. Izraelscy agenci są szkoleni w udawaniu Arabów
3. Mossad ma misterny plan szkalowania Iraku i zaangażowania w wojnie z nim Ameryki.
W szokujący sposób ujawnia chęć żydowskiej wspólnoty na świecie udzielania pomocy Mossadowi, poprzez „sayanim” (słowo to pochodzi od hebrajskiego ‚lesayeah’ = ‚pomagać’) ponad wszelką lojalność wobec kraju którego są obywatelami lub mieszkańcami. Na s. 86 Ostrovsky stwierdza:
„. . . sayanim, unikalna i istotna część dzialalności Mossadu. Sayanim – pomocnicy – muszą w 100% być Żydami. Mieszkają zagranicą, i choć nie są obywatelami Izraela, wielu jest kontaktowanych poprzez mieszkających w Izraelu krewnych. Izraelczyk mający krewnego w Anglii, na przykład, może zostać poproszony o napisanie do niego listu mówiącego, że człowiek w posiadaniu tego listu reprezentuje organizację, której celem jest niesienie pomocy by ratować naród żydowski w diasporze. Czy brytyjski krewny może w jakiś sposób pomóc?
Na całym świecie są tysiące sayanim. W samym Londynie jest ich czynnych około 2.000, i kolejnych 5.000 na liście (w książce z 1984 „Druga strona oszustwa” – The Other Side Of Deception), Ostrovsky ujawnia, że Mossad ma ponad 100 bezpiecznych domów tylko w Londynie). Oni realizują wiele różnych zadań.
Na przykład auto-sayan, kierujący agencją wypożyczania samochodów, może pomóc Mossadowi wynająć auto bez wypełniania zwykłych dokumentów. Apartament-sayan znajduje zakwaterowanie bez zwracania uwagi, bank-sayan zdobywa pieniądze jeśli potrzebne są w środku nocy, lekarz-sayan zajmuje się raną pociskową bez informowania o niej policji, itd. Sprawa polega na posiadaniu puli osób dostępnych gdy potrzeba, które mogą służyć pomocą, i milczeć z lojalności wobec sprawy. . . Jedno trzeba wiedzieć na pewno, że nawet jeśli Żyd wie że to jest Mossad, może nie wyrazić zgody na pracę dla ciebie – ale cię nie wyda. Masz do dyspozycji całkowicie pozbawiony ryzyka system rekrutacji, który faktycznie daje ci pulę Żydów do wykorzystania zagranicą”.
I na s. 292:
„Wielu młodych przechodzi szkolenia na obozach letnich w Izraelu, a później stają się sayanim, i to na pewno zapewnia silną grupę chętnych pomocników, dobrze wyszkolonych, bez problemów językowych, którzy już wykazali się umiejętnością podejmowania ryzyka”."

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Kto tego nie wiedział jest

Kto tego nie wiedział jest niespełna rozumu. Dlatego tak tanieje ropa naftowa. Zapotrzebowanie na nią maleje bo wszyscy zaczynają ją kupować nielegalnie. Kto na tym cierpi? kraje wydobywające ten surowiec. Wiadomo nie od dziś że żydzi ropy nie mają a amerykanom to co wydobywają wystarcza na pokrycie tylko w nieznacznej części swojego zapotrzebowania. Im więcej osób ucieknie z państwa islamskiego do europy tym jeszcze lepjej bo syjoniści nie będą musieli utrzymywać tych imigrantów w państwie islamskim a co za tym idzie ropa będzie jeszcze tańsza.  Uchodźców można przecież utrzymać z podatków biednych obywateli Uni Europejskiej. Nie mam szacunku do tej gadziej rasy co zabiła samego syna człowieczego żeby zrobić na nim interes i żeby nie stracić swojego dobytku. Rosja powinna zrównać z ziemią Turcję Izrael i te Państwo Islamskie które koło państwa nawet nie leżało. 
 

Portret użytkownika Boru

Kiedy pierwszy raz usłyszałem

Kiedy pierwszy raz usłyszałem słowo "ISIS" to pomyślałem: co ten Izrael znowu kombinuje? Bo przecież sama nazwa "Izrael" jest kombinacją trzech wyrazów: Izyda (ang. Isis), Ra i El. Tak więc sama nazwa Isis wskazuje, że to ma więcej związku z Izraelem niż a arabami.

Portret użytkownika Patriota

Mam pytanie do modernatora

Mam pytanie do modernatora forum. Macie może jakieś wolne miejsce w redakcji.? achilles nadał by się znakomicie, bo jeszcze troche i wyleci mi te kółko z myszki, wiecie, od przewijania tylu dłuuuugich komentarzy skopiowanych na żywca z innych portali informacyjnych. Smile

No music, no life.

Portret użytkownika Chrobry

Hehehe , nic z tych rzeczy

Hehehe , nic z tych rzeczy zydzi i muzulmanie zostana wybici w pien na Bliskim Wschodzie przeczytajcie sobie plan 3 wojnys wiatowej ktory wlasnie w tym miesiacu sie rozpocznie , Izrael zostal stworzony poto zeby wybic wszystkich zydkow , zgromadzic ich tam poprzez syjonizm swiatowy a potem wybic muzulanow zreszta tak samo  wyrzna sie nawzajem juz sie wyzynaja , Myslicie ze w jaki sposob Hitler uzyskal dostep do zydow  ano w taki sposob ze 2 ostatnich carow rosji a nastepnie lenin i stalin wywozili zydow masowo w tak zwane enklwany zydowskie na zachod ukrainy , a pozniej jak nastal hitler wywozil ich masowo wagonami do obozow smierci , tak samo tutaj zacznei sie od prowokacji maerykanski samolot rzekomo przypadkiem starci meczet al aksa i wtedy rozepta sie swiatowy dzihad i muzlmanie  w tym isis uderza na izrael ameryka bedzie bronic izraela i upieka 2 peiczenie na jednym ogniu proste Smile Bialy czloweik zawsze jest gora tob iali steruja tymi glupimi muzulmanami i zydami , rzymskokatoliccy ksieza white power , krzyzowcy wlasnei zaczynaja ostatnia krucjate znow Imperium Rzymskie wraca na wloscia Smile Pozdrawiam Ave Cesar Chrobry !

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Wlodi

Pajacu?? Haha panie wazny i

Pajacu?? Haha panie wazny i powazny jak tam konto zasilane przez glupkow? Wplacaja? I jak tam? 300 lat bedziesz zyl?? Hahahhahaha a achillesowi mozesz nawet laske zrobic za wplate, byle nie zasmiecal tym belkotem forum.

Strony

Skomentuj