Turcja i USA mogą zaatakować "stolicę ISIS" - Rosja protestuje

Kategorie: 

Źródło: Internet

Stany Zjednoczone próbują w ostatnich dniach przypieczętować nową umowę w sprawie Syrii. Jak dotąd bez skutku, lecz Pentagon ostrzega, że nie będzie czekał wiecznie. Tymczasem Turcja, która wkroczyła do terenów przygranicznych w północnej Syrii zapowiada, że jest gotowa do inwazji na samozwańczą stolicę ISIS, Rakkę.

 

Rozmowy między Johnem Kerrym a Siergiejem Ławrowem odbywają się w Genewie. Najbliższe dni okażą się w tej kwestii kluczowe - albo Stany Zjednoczone i Rosja dojdą do porozumienia, albo negocjacje zostaną zerwane i zakończą się niepowodzeniem. USA, a także Wielka Brytania, kładą obecnie spory nacisk na Putina aby zgodził się na zawieszenie broni między syryjską armią a islamską opozycją, która zresztą oświadczyła, że poprze porozumienie tylko wtedy, gdy pozwoli ono usunąć Assada.

 

Tymczasem sytuacja w Syrii wyraźnie nabiera tempa. Izrael ostrzelał właśnie pozycje syryjskich sił rządowych w południowej części kraju w odpowiedzi na pocisk, który spadł na Wzgórza Golan. Jest to już drugi taki incydent w przeciągu ostatnich kilku dni. Ponadto, we wschodniej, oblężonej części Aleppo, znowu zastosowano broń chemiczną. Tzw. rebelianci i terroryści twierdzą, że rządowe śmigłowce zrzucają bomby beczkowe, zawierające chlor.

Z kolei Turcja dostarcza kolejne wojska i czołgi do tego zdewastowanego wojną państwa. Po zajęciu terytoriów w północnej części kraju, Kurdowie twierdzą że są ostrzeliwani na północnym-zachodzie a tureckie wojska najwyraźniej przygotowują się do kolejnej ofensywy. Erdogan, któremu podobno zależy na zbliżeniu z Rosją ogłosił, że nie widzi żadnego problemu aby przyłączyć się do Stanów Zjednoczonych i wspólnie zaatakować Rakkę, główną twierdzę Państwa Islamskiego. Zaś wicepremier Turcji, Nurettin Canikli powiedział, że wojska po zabezpieczeniu turecko-syryjskiej granicy mogą wyruszyć w głąb kraju.

 

Sytuacji przygląda się Rosja. Ministerstwo Spraw Zagranicznych właśnie potępiło Turcję. Stwierdzono, że armia turecka nielegalnie wkroczyła do Syrii, podejmuje działania zbrojne w obcym państwie bez współpracy z rządem w Damaszku i nie otrzymała zgody od Rady Bezpieczeństwa ONZ. Czyżby Turcja po raz drugi chciała zdradzić Putina?

 

Źródła:

http://www.haaretz.com/israel-news/1.740893

http://edition.cnn.com/2016/09/07/politics/us-russia-kerry-syria/

http://edition.cnn.com/2016/09/06/middleeast/syria-aleppo-chemical-attack/

http://www.voanews.com/a/turkey-ready-to-join-us-in-liberating-raqq/3497073.html

http://www.reuters.com/article/us-mideast-crisis-syria-turkey-minister-idUSKCN11D214

http://www.therussophile.org/moscow-voices-profound-concern-over-turkish-troops-movement-i...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

Bitwa pod Rakką to, NOWA,

Bitwa pod Rakką to, NOWA, WSPÓŁCZESNA WERSJA... WKROCZENIA ŻYDOWSKIEGO (biblijnego) HITLERA znanego jako jozue (jezus) do Kaanan.

 

Wtedy, kilka lat po tym wydarzeniu BÓG znany dziś jako Chrystus (INRI czyli INDRA) ... UKARAŁ ŻYDOSTWO bez mała WYMAZUJĄC JE z 'oblicza ziemi" a reszcie dał przykazania do ŚCISŁEGO PRZESTRZEGANIA.

 

Obecnie zydostwo NA NOWO ODGRYWA TAMTE WYDARZENIA mając nadzieję iż tym RAZEM ICH BUNT PRZECIWKO Bogu SIĘ POWIEDZIE i ich "maciora, matka wszelakiego plugastwa" od jakiej "wywodzą swoje pochodzenie" ZAKRÓLUJE NAD ŚWIATEM. Gorylica znana też jako maryja (aryman, amon, amen etc)

 

A co za tym idzie OSTATECZNIE ZAMORDUJĄ WSZELKICH CHRZEŚCIJAN NA CAŁYM ŚWIECIE bo temu naprawde mają służyć OBOZY FEMA - HOLOKAUSTOWI WIERNYCH BOGU LUDZI.

 

 

Portret użytkownika 44

żydzi sami do siebie

żydzi sami do siebie strzelają by mieć pretekst sztrzelania do innych......

gdyby Putin nie włączył się w oczyszczenie Syrii to tem żydowsko amerykański teatrzyk zwany IS trwałby w nieskończoność lub conajmniej do czasu aż Trump zostanie prezydentem.... 

Portret użytkownika a

Prawdą jest to co piszesz.

Prawdą jest to co piszesz. Gorsza prawda jest taka, że unia nas potrzebowała , bo nie było już kogo okradać a nato by mieć pas taktyczny na granicy z Putinem. Politycy to banda idiotów na usługach zachodu a kto beknie za debili na wiejskiej?  My wszyscy małe szaraczki, wyborcy.

Skomentuj