Turcja chce aresztować amerykańskich żołnierzy z bazy w Incirlik

Kategorie: 

Źródło: Internet

Powiązani z rządem tureccy prawnicy chcą aresztować amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w bazie powietrznej w Incirlik. Oskarżono ich o powiązania z terrorystami, którzy działają na szkodę Turcji.

 

Od pewnego czasu, Turcja, członek NATO, grozi Stanom Zjednoczonym zamknięciem strategicznej bazy powietrznej w Incirlik, w której operują między innymi amerykańskie samoloty wojskowe. W bazie znajdują się również bomby jądrowe B61.

 

Jednak grupa tureckich prawników, powiązanych z rządem, domaga się wstrzymania wszelkich lotów opuszczających bazę w Incirlik, aby nie dopuścić do ewentualnej ucieczki stacjonujących tam żołnierzy. Prawnicy domagają się dostępu do bazy celem wykonania przeszukania. Jedenastu amerykańskich żołnierzy oskarżono również o współpracę z terrorystami, powiązanymi z żyjącym w USA muzułmańskim kaznodzieją Fethullahem Gulenem – przeciwnikiem Erdogana, którego oskarżono o zorganizowanie nieudanego zamachu stanu w 2016 roku.

Fethullah Gulen

Władze Turcji wielokrotnie domagały się od Stanów Zjednoczonych wydania Gulena, lecz bezskutecznie. W ostatnim czasie, relacje między Turcją a USA wyraźnie pogorszyły się – gdy umieszczono w więzieniu amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, którego zresztą oskarżono o związki z Gulenem i udział w zamachu z 2016 roku, Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na ministrów Spraw Wewnętrznych i Sprawiedliwości, a także podniosły cła na stal i aluminium w Turcji. Ta w odpowiedzi może teraz aresztować kilkunastu amerykańskich żołnierzy.

 

Obecnie nic nie wskazuje na to, aby kraje członkowskie NATO doszły do jakiegoś porozumienia. Spodziewane są raczej kolejne sankcje na Turcję, które źle wpływają na tamtejszą osłabioną już gospodarkę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika volvo774

co wy za pierdoły piszecie

co wy za pierdoły piszecie nie chodzi o żółnierzy - USA w zamian za udostępnienie baz dała bomby atomowe min. Włochom ,Belgii czy 60 szt Turcji - Erdogan boi się że te bomby znikną a śa w tej bazie + bomby amerykańskie

 

Portret użytkownika SurvivorMan

Jeden członek NATO, który

Jeden członek NATO, który kupował od ISIS ropę, czyli krótko mówiąc - wspierał terroryzm, oskarża (poniekąd słusznie) innego członka NATO o wspieranie terroryzmu. To tylko pokazuje jak bardzo zepsutą, szemraną i patologiczną strukturą, jest NATO!
Coraz więcej sygnałów się pojawia, świadczących o tym, że ten patologiczny twór już niebawem się rozleci jak domek z kart... I zobaczymy co wtedy poczną polscy fani zachodu, USraela i NATO, całkowicie ślepi na fakt, że dziś nie można prowadzić polityki trzymania się kurczowo jednego kierunku na globusie!!!
Czas się chińskiego uczyć...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Mojeimię44

Pieprzony usrael chciał

Pieprzony usrael chciał przewrotu w Turcji dokonac i nie udało mu sie to teraz sankcje nakłada by społeczeństwo Turcji głodowało i samo zmian chciało. Nastąpi hiperinflacja jak w Wenezueli i byc może dojdzie do wojny domowej. Pieprzeni masoni o żydowskich korzeniach przejęli niemal cały świat we własne ręce i dalej więcej żądają. 2% ludzi ma więcej niz pozostałe 98% razem. To jest ta szatańska polityka na którą mowią zrównoważony rozwój. Pseudo marksistowskie hasła w swoich programach wyborczych, które ludziom z głów robią sieczkę. Dlaczego pseudo marksistowskie? Gdyz z marksizmem nie maja nic wspólnego. To wyrachowany kapitalizm z korupcją i bractwem masońskim na czele. Narazie w Europie to tylko Rumunia sie budzi. Tylko co to im da? W Polsce też potrzebny jest silny przewódca bez powiazan ale jak jest bez powiązań tzn. że bez kasy i nigdy nie będzie przywodca bo go nikt bezinteresownie nie zasponsoruje. Wiem, że w sercach czujecie tak jak ja tylko tak nam głowy ztruli, że nie potrafimy nawet znalezc rozwiązania. 

Portret użytkownika ttteis77

"spoufalanie się ze

"spoufalanie się ze zwierzetami, jest upodobnianie się do nich. robiąc to z kozami lub ze zwierzęciem, więc wszystko co robią to zwierzęce. Gwałty?, zachowują się jak zwierzęta... . Wyglądają jak ludzie, a zachowują się jak zwierzeta. Więc są ludźmi, czy zwierzętami."

Portret użytkownika Maryjan_66

Jaro, bierz przykład z

JARO, bierz przykład z Erdogana. Bo co masz do stracenia?  A zyskasz wiele. Polacy to dostrzegą, opozycja zgłupieje bo głównie o kastę UE się opiera, Putin parsknie śmiechem ale może i jakie embarga zniesie, złomu amerykańskiego nie trza będzie kupować za miliardy - ogólnie może być ciekawie.

Portret użytkownika inzynier magister

Wszystko wskazuje na to, że

Wszystko wskazuje na to, że nie dojdzie do Brexitu. Brytyjskie władze od kilku miesięcy poszukują argumentu za przeprowadzeniem kolejnego referendum. Teraz dostały najważniejszy: sondaż przeprowadzonych wśród Brytyjczyków.Londyn od kilku tygodni sonduje możliwość przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie Brexitu, jeśli negocjacje z Unią Europejską nadal będą się przeciągały. Kolejnych argumentów dostarcza rządowi kampania „Głos społeczeństwa”, usilnie lobbująca za powtórzeniem głosowania.Tym razem w ramach kampanii przeprowadzono ankiety wśród Brytyjczyków. Połowa przebadanych chciałaby drugiego referendum w sprawie brexitu. W dodatku aż 74 proc. źle ocenia dotychczasowe negocjacje na linii Londyn-Bruksela w sprawie opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.Jeśli jednak chodzi o kluczową kwestię dotyczącą stosunku Brytyjczyków do Unii Europejskiej, sprawa nie jest już tak klarowna. Według badań „Głosu społeczeństwa”, 46 proc. twierdzi, że jest za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, 40 proc. – za wyjściem, zaś 6 proc. nie ma zdania w tej sprawie.Jednak nie o spekulacje dotyczące wyników głosowania toczy się gra prowadzona na Wyspach przez prounijne organizacje, lecz o dostarczenie argumentów rządzącym, by mogli zorganizować kolejne głosowanie. Świadczy o tym wypowiedź byłego już szefa instytutu YouGov., który przeprowadził badania. – Nawet ludzie, którzy byli za wyjściem, dziś chcieliby drugiego referendum, co oznacza, że na pewno jest potencjał, żeby jesienią przeprowadzić kampanię w tej sprawie – ocenił Peter Kellner. http://www.pch24.pl/operacja-drugie-referendum-rozpoczeta--brexitu-nie-bedzie-,62117,i.html#ixzz5Nrlpaa8l

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj